Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bugünden itibaren altı Balkan ülkesinde roaming ücretleri ucuzladı

Bugünden itibaren altı Balkan ülkesinde roaming ücretleri ucuzladı

01 Temmuz 2019

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Bulgaristan Temsilciliği Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, AB Komisyonu’nun Dijital Ekonomi ve Dijital Toplumdan Sorumlu Üyesi Mariya Gabriel’in, “Bugünden itibaren Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan olmak üzere altı Balkan ülkesinin vatandaşları ve bu ülkelerde faaliyet gösteren şirketler, Batı Balkanlar bölgesinde dolaşırken daha az mobil dolaşım ücreti ödeyecekler” dediği açıklandı.

Tüketiciler, bölgedeki dolaşım ücret tarifelerinde önemli bir indirimden faydalanacak ve giden aramalarda ortalama % 65 ve gelenlerde % 62'lik bir düşüş yaşanacak. Bir SMS göndermek için % 58 daha düşük ücret ödenecek. En ciddi azalma % 78 olmak üzere veri iletim ücretinde oldu. Böylece bir megabayt veri iletimi şimdi maksimum 20 Euro cente mal olacak. Tarifelerde ilave azalmalar yapılması 1 Ocak 2020'den itibaren bekleniyor.

Bölgesel anlaşma, altı ülke arasındaki ve Bulgaristan dahil AB üyeleri arasındaki fiyatları kapsamıyor.

Fiyatlar hala çok yüksek, ancak son aylarda Bulgaristan’da mobil operatörleri seyahatçılara ek paketler sunarak sıradan tüketicilerin Batı Balkanlar'da seyahat ederken yakınlarıyla iletişim halinde olmalarına yardımcı oldu.

Kaynak: Kircaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS