Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Krumovgradlı öğrenciler taşıyan otobüste yangın çıktı

Krumovgradlı öğrenciler taşıyan otobüste yangın çıktı

03 Temmuz 2019

Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Necdiye Akif, BTV’ye verdiği demeçte,”Dün Trakya otoyolunda seyir halindeyken motoru alev alan Slınçev Bryag tatil beldesinden Krumovgrad kasabasına çocuk taşıyan otobüsün yolculuktan önce teknik muayeneden geçtiğini söyledi.

Motoru alev alan otobüsün içindeki çocuklardan birinin annesi olan Necdiye Akif, otobüs şirketinin de sahibi olan şoför Asen Çolakov’ün motor bloğundaki su kanalların pastan ya da kireçten tıkanmasından dolayı alevlenme meydana geldiğini izah ettiğini belirtti.

Bu arada Slınçev Bryag tatil beldesinde düzenlenen bir folklor festivaline katılan Krumovgrad Vasil Levski Lisesi Renkli Buket Dans Grubu’nda yer alan çocukların hepsi sağ salim evine döndü.

Çocuklardan ikisinin annesi Aneliya Karamfilova,”Büyük kızım telefonla aradı ve otobüsün yanmaya başladığını söyledi. İlk anda korktum, ama çocuğumun iyi durumda olduğunu hissettim. Daha sonra yayınlanan yanan otobüsün görüntüleri çok korkutucu ve ürkütücüydü” diye ifade etti.

Otobüsün içinde toplam 31 çocuk bulunduğu anlaşıldı.

Krumovgrad Vasil Levski Lisesi Renkli Buket Dans Grubu’nun yöneticisi Yordanka Mamireva, “Çocuklar paniğe kapılmadılar, çabucak tahliye edildi. Meslektaşım, otobüsün önünde bir tıkırtı duyulduğunda arka kapının yanındaydı. Sürücü baktı, duman çıktığını gördü, çocuklar aynı zamanda arkada da alevler görüldüğünü haykırdılar. Otobüs hemen durdu, çok hızlı tepki verdik, çocukları dışarı çıkardık ve olayın sonu iyi bitti” diye anlattı.

Kaynak: Kircaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS