Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Ekim 2019
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Mladenov: Bulgaristan’da mafya tipi suç örgütleri için uygun koşullar yok

Bakan Mladenov: Bulgaristan’da mafya tipi suç örgütleri için uygun koşullar yok

05 Temmuz 2019

İçişleri Bakanı Mladen Marinov, Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi’nde organize suçlarla mücadele konusunda konferansta yaptığı konuşmada, “Bulgaristan'da güvenlik ortamı göreceli olarak sürdürülebilirlik ve istikrarla ayırt edilir. Ulusal düzeyde simgesel, önemli suç yapılanmalarının ve mafya tipi suç örgütlerinin yanı sıra geniş rezonanslı suç eylemlerinin varlığına dair hiçbir işaret ve koşul yoktur” diye kaydetti.

Bakan, Bulgaristan hükümetlerinin ve İçişleri Bakanlığı’nın aldığı önlemler ve politikalar neticesinde suç gruplarının finanse edilme şansının azalmasının yanı sıra suç oranında ve suç işleme imkanlarında azalma olduğunu belirtti.

Marinov, kolluk güçleri, bilim dünyası ve iş dünyası arasında işbirliği ve yakın ilişkiler olmazsa hiçbir ülkenin organize suçlarla mücadele edemeyeceğini söyledi.

2018 yılında ülkede kaçak sigara üretimi yapan dört fabrika ortaya çıktı. Bakan’ın ifadesine göre, 2019 yılının ilk beş ayında 33 milyon adet kaçak sigara ele geçirildi ve devlet bütçesinin 6 milyon levadan fazla zarara uğraması önlendi.

Bulgaristan, uyuşturucu kaçakçılığına karşı yabancı istihbarat servisleriyle başarılı bir şekilde işbirliği yapmakta ve bunun son örneği, Bulgar kurye şirketlerinin sunduğu hizmet kullanımı aracılığıyla hava yoluyla çift dipli bavullarla eroin trafiği kanalının açığa çıkarılmasıdır. Ele geçirilen eroin ve narkotik yaklaşık 40 kilogramdır.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 496


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Mert 2019-07-06 10:02:47
Bakan doğru demiş. En büyük mafya kendileri oldukları için, başkalarına fırsat kalmıyor!
GOCUMAN 2019-07-07 00:16:23
Her devletin mafyası vardır.Sadece bulgaristanda mafyanın devleti vardır.
fes 2019-07-09 16:51:31
O kadar da değil, mafyanın devleti var biraz presileno olmuş. Ben bu konuda bir kanaate varmadan önce Ab ve uluslararası kuruluşların Bulgaristan hakkında raporlarına bakarım. Söz konusu raporlarda Bulgaristan'da mafyanın çok güçlü olduğuna dair bir bilgiye rastlanmıyor.

Sosyalist Pudon 150 sene evel özle mülkiyet hırsızlıktır demişti; eğer bu açıdan bakılırsa kpitalist sistemin hüküm sürdüğü Çin dahil bütün devletlere mafya devleti denilebilir.

Lenin bu durumun sona ermesi için iktidarların ele geçirilip diktatura na proletaryata ilan edilmeli görüşünü savunmuştu. 1917 senesinde fırsat doğdu, proleterya diktatörlüğü ilan edildi; gel gör ki işler düzeleceğine daha da kötü oldu. Hepimiz bunları yaşadık, biliyoruz.

Kapitalist sistem kötünün iyisidir, fazla mız mız yapmadan kabul edelim ve daha şukar olmasını sabırla bekleyelim.
Zemzem suyu 2019-07-12 16:19:51
Kanaat oluşturmak için rapora ne gerek var, meyhanede içerken filan kişinin dediğine inanmak daha iyi ve doğrudur.
fes 2019-07-12 17:14:29
Gocuman yönetim mafya derken aslında Ahmed Doğan mafyadır düşüncesini yaymak istiyor.

Türkler sorunlarının kaynağı olarak bulgar yönetimini görmesinler, sorunun kaynağı Ahmed Doğan ve DPS zannetsinler ve birbirlerini yesinler.

Amaç bu. Kurdukları tuzağa aptal türklerin yakalndıklarını görünce kıs kıs gülüyorlar tabi.
GOCUMAN 2019-07-12 23:24:48
FES sen kafayı DPS ile bozmuşsun. Seni ve maaş aldığın DS ajanı dolu partini ciddiye alan pek kimse yok. Oylarınız buz gibi eridikce daha çok kuduracaksın ve sokakta alelade bir konuda konuşurken bile Ahmet Doğan ve Dpsyi savunmaya geçeceksin.
Çünkü musluklar kapanacak . Gavurdan gelen eurocuklar kaybolunca bakalım ne yapacaksınız.
Bizler ne kapitalizme kötünün iyisi deriz senin gibi ne de ajanlık yaparız.
Türk'ün çıkarı ne ise onu savunuruz. Senin bu konulara aklın ermez . Sen git Borisin Dr. Jivagosunu okumaya devam et.
Bizim Yusuf Akçuralarımız ve Ziya Gökalplerimiz bize yeter.
GOCUMAN 2019-07-12 23:43:18
Madem konuyu açtın bak herkes görsün linki bırakıyorum .


http://www.arda-tuna.com/2017/01/14/eski-ds-ajanlari-ve-hohdps-kurmaylari-ataturku-kizil-sandalyeye-oturtmak-istiyorlar-2/
GOCUMAN 2019-07-12 23:51:09
FES bunun için yapabileceğin bir felsefik yorum var mı?
Veya Çok sevdiğin DPS ve Doğan buna nasıl tepki verdi bunun durdurulması için nasıl bir somut adım attı?


http://www.arda-tuna.com/2018/12/10/bulgaristandaki-garip-ruh-ilkogretim-ders-kitaplarinda-turk-ve-turkiye-dusmanligi-yaptiriyor/#comment-11296
fes 2019-07-14 13:41:55
Dori Çintulov konusunu ben yıllar önce burada dile getirdim. Da perpaşe tınka sabya dizeleri çok sorunlu; bir şaire yakışmayacak sözler. Bir şair, hangi milletten olursa olsun, katliamı yüceltemez, halkı kapı kpmşularını baltayla kesmeye davet edemez.

Ben sezgilerimle bunu anlamışım, ama Durmuş ağbey bunu araştırmış olayın bütününü ortaya çıkartmı. Yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum.

Gelgelelim Ahmet Doğan bu konuları dile getirmeli mi konusuna gelince, getirmemekle bence doğru yapıyor. Bulgar toplumu bu acı gerçekleri görmeye henüz hazır değil, verilecek tepki amaçlananın tersi sonuçlar vereceği neredeyse kesindir.

Deli dana gibi çıkışlar yaparak bir sonuç alınacağını düşünmüyorum. Ama bazılarının bizleri bu yönde kışkırtıp yönlendirmek istedikleri de çok açıktır.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS