Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7439 Lv.
GBP GBP 2.1822 Lv.
TRL TRL 0.3041 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Temmuz 2019
HABERLER » Kırcaali
Başkan Hasan Azis, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Kırcaali’ye davet etti

Başkan Hasan Azis, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Kırcaali’ye davet etti

08 Temmuz 2019

Kırcaali Belediye Başkanı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı Müh. Hasan Azis, kardeş belediye olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve yeni seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde bir araya geldiler.

Ziyaret sırasında çok sayıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili, Trakya bölgesinden belediye başkanları, Çorlu Belediye Başkan yardımcısı ve HÖH Trakya temsilcisi Güner Çetin ve HÖH Marmara temsilcisi Lütfi Özgür’ün katıldığı bir iş toplantısı ve kahvaltı yapıldı.

Görüşmede Bulgaristan heyetinde HÖH MYK üyesi Erdinç Hayrulla, HÖH Burgas Milletvekilli Sevim Ali, HÖH Burgas İl Başkanı Ahmed Süleyman, HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Başkanı Ahmed Mollahasan, Kırcaali Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Kadir Nustafov ve Belediye memuru Bayram Bayram yer aldı.

Başkan Hasan Azis basına yapmış olduğu açıklamasında, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştük, yerel seçimlerin zaferini tebrik ettik ve İstanbul Büyükşehir yönetiminde başarılar diledik. Planlamış olduğu Balkan ülkeleri ziyareti çerçevesinde Kırcaali’yi de programına dahil etmesini diledik. Bölgemizi ziyaret etmesi bizleri memnun edecektir” dedi.

Ziyaret, Kırcaali belediyesinin kardeş Edirne belediyesinin 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine daveti üzerine gerçekleşti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 2000


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Eski DPS li 2019-07-08 13:14:27
Ekrem I, Kircaali`ye gelirse iyi olur, cünkü Hasan Azis ve HÖH taraftarlari gercek siyaset ve özellikle 3-5 kisiyin temsilcisi degil tüm insanlara ve tüm halka hizmet verme siyaseti ne oldugunu ögrenirler. 28 yildir HÖH, tüm Kircaali`lilerin oyunu aldi fakat 100-200 kisiye hizmet verdi ve 100-200 kisiyin cebini doldurdu. Digerlerine Sofia - Terminal 2 gösterdiler. Ekrem I gelsinde bunun böyle olmadigini ögretsin.
Vedat 2019-07-09 14:55:15
Bu davetiye konusunda Onurlu Baskanimiz Ahmet Dogan`dan müsaade alinmis mi? Ona sorulmasi ve onun evet/hayir demesi sarttir, degil mi?
anonim 2019-07-09 16:49:03
Sayın yorumcu şu senin ahmet doğan şarkın bayatladı,gençlik sayın başkan Hasan Azis yönetiminin başarılı olduğunu,16 milyonluk şehrin başkanı ile yenilikçi düşüncelerinin ayni olduğunu sizlerden çoç çok önce görüyor.Yumurtaya kulp takmayı bırakın.Bir olalım,birlik olalım,diri olalım.
feys 2019-07-09 19:01:36
Kircali başkanı Parti'nin içinde en başarılı şahıs, dürüst ve çalışkan.
Kimseyade ona laf söylemesi hadi değil.
Anonimle 2019-07-10 07:35:58
30 yıldır bir olduk diri olduk birlik olduk ne kazandık.
Kocaman O.
Bi 30 yıl daha “başarılı” belediye başkanını ve DpS başkan yardımcısını desteklersek BG Türk kalmayacak.
Kırcaali belediyesinde başkan Türk personele bi bakın kaç Türk var.
Belediye encümeni kararıyla Türk okulu vakıfa devredilenikirdi DpS başkanı bunu yapmadı o dönemin hükümeti kanun çıkarak yetkiyi belediyelerden aldı.
Masal okumayın “başarılı” Türkleri eritmek için evet başarılı bi başkan.
Vedat 2019-07-10 10:25:21
"anonim" kardes, Sayin Hasan Azis`i genel sahis olarak cok güzel taniyorum ve onun özel kisiligine, siyaset ve is cercevesinden disari kalan özel kisiligine sevgi ve saygimiz cok büyüktür. Hasan Azis`in özel hayati ve kisiligi baska, onun siyaset ve Belediye Baskani olarak yaptiklari ettikleri baska konudur. Bu iki konuyu birbirine karistirmamak gerekir. Siyasette ve Belediye Baskanligi isinde o Ahmet Divan`in elinde bir masaga, bir arac ve Ahmet Doganin bilgisi olmadan derin nefes bile alamaz oldugunu herkes, yediden yetmise kadar tüm Halk biliyor - bu bir gercek. Bu gercege ister biyenirsiniz ister biyenmeyim kabul etmekte zorlanirsiniz. Gercegi görmek istemeyenler, o onlarin sorunudur. Tabii, bazen gercekler ortaya cikinca bazilarina aci cektiriyor.
Anonimle 2019-07-10 10:42:58
Baskan derken, Belediye Baskaninin rolü, funksyonu, isi ve sorumluluklarindan bahsediyoruz. Bunun birde siyaset tarafi var, cünkü Baskan HÖH`lü ve HÖH yönetiminde belirli yeri ve yetkisi var. Biz Baskani bu yönlerden görüyoruz ve ona yaptigi haraket, icrat ve verdigi hizmetlere dayanarak deger veriyoruz. Uzun lafin kisasi, bir misal vereyim - bu gün Kircaali`de Bankalarda, Sigorta ve Prnsionno otdelenie, yani Devlet ve bazi Belediye kurumlarinda benim 85 yasinda olan nenem ve dedem bulgarca bilmediklerinden dolayi o kurumlardan hizmet alamiyorlar. Secenekleri - ye yaninda bulgarca bilen bir torunu ve cocugu olacak ye de isini görmeden eve gidecek. Bu olaylar 1980-1984 Diktatur zamanini hatirlatiyor. BG EU üyesi olan bir Devlettir. Tüm EU devletlerinde bu tür konularin cok basit cözümleri vardir. Bu benim veya senin degil, bu tür sorunlari siyasetciler ve Hasan A gibi Baskanlarin sorumluluk alaninda bulunuyor
fes 2019-07-10 12:56:20
Otuz yildir bir olduk da ne oldu sorusu biraz "yıllardır namuslu oldum da ne oldu, biraz fahişelik deneyeyim bakalım ne olacak" diyen kadının sorusu gibi olmuş.

Normal olanı beğenmeyip normal olmayanı denemek ilerleme getirmez; teersine: daha da berbat bir durum yaratır.

1917 senesinde eskiyi yıkalım daha iyi olacak diyen bolşevikler, daha iyi toplum yaratamadılar; daha kötü, berbat, insanlık dışı şeyler oldu.

Boris Paternek'ın "Doktor Jivago" romanı tam da bu konuyu işliyor; normali beğenmeyip devrim yapmanın insanlara nelere mal olduğunu anlatılıyor. Okuyun ve ders alın.
anonim 2019-07-10 20:34:27
Sayın yorumcular,ahmet doğan bir projedir.Kökü 1878 lere dayanır,suni bir devlet kurulmuştur,yaşatılması için türklerle bulgarların devamlı kavgalı kalmasını isterler,komünist dönem bu insanlık dışı azgınlığın tavan yaptığı dönem idi.Haklısınız,şu an ahmet doğan ile uyutma projesi devam ediyor,istanbul ile ticari ,kültürel,turistik v.s. bağlar yapılmasın,ancak biri müsade ederse yapalabilir havası estiriliyor.Bu bağları kuvvetlendirmek isteyenleri karalama kampanyası yaparak köstek oluyorsunuz.ONLARA destek olalım.
Feskaya 2019-07-11 12:27:11
Yine filosofluğa hürdün be.
Okuyun ürenin.
Aç adam okumaz karnını doyurmaya bakar.
BG Türk halkı DpS yönetimi ve senin gibi yalakalar hariç AÇ.
Filosofluk karın doyurmuyor Türkler nasıl karın doyurur onun üzerine YAZ.
Belediye başkanı şehrin alt yapı hariç hayat standartımdan ve siyasi olaylardan da sorumludur.
Bulgaristan’da il ve ilçelerde en büğük mülkü amiri belediye başkanıdır.
Anonim garaş 2019-07-11 12:32:30
Kime DESTAK olalım Türklere SAHİP çıkmayanlara mı destek olalım.
30 yıldır her köşeden destekledik bi o kadar da desteklesek ne değişecek.
DpS kesinlikle Türk bölgelerine yatırıma karşıdır 30 yıldır ani yaptı yapmaya da devam ediyor.
TEKLAS şirketine izin verdiler orada belirli bi zaman çalışıldığında kaçınılmaz KANSER olunuyor.
Söyle şimdi kimi destekleyelim ve neden engel olunsun.
K2 2019-07-11 13:13:58
Kime destek olalım demiş. Sen kime destek oluyorsan ol, ateş olsan cürmün kadar dahi yer yakamazsın. Senin siyasette ağırlığın sıfırdır, temsil ettiğin görüş Bulgaristan'da yaşayan Türkler arasında söz sahibi olacak konumda değil.

İt ürür, kervan da yürür. Hasan Aziz başkana siyasi temaslarının hayırlı gelişmelere gebe olmasını umuyoruz.
K2 misin kimsin 2019-07-11 19:03:20
K2
Galiba sen de belediye arpalığından zomlanıyorsun belli kimin umurunda Türk halkı aç olduğu.
Önce halkın karnı doyacak burası Bulgaristan Türkler azınlık.
Ayakta kalmaları için kesinlikle karınları doymadık gerekiyor.
Asan ağan bu konuda YETERSİZ.
ANLADIN mı.
K2 2019-07-11 21:10:30
He yavrum he. Belediyeler bana çalışıyor, bu Türkler var ya - hepsini aç tutacaksınız dedim. Azınlığı da en büyük demir parmaklıklar, şifreli özel korunaklı kasalara saklayın dedim, bu Türkler şimdi onu isterler dedim. Asan ağan yetersiz çıktı.

Dese ajanıyım ben. Amet ağan da emirleri benden alıyor. Lütfi Mestan'a oy verilmesini ben engellettirdim. fes'le ortak çalışıyoruz, toçka da sekreterlik yapıyor.
Pasternak 2019-07-11 21:15:08
AQ gızılbaşına bakın, güya Doktor Jivago'yu okumuşmuş daha okuduğu yazarın adını yazamıyor. Kitap kurdu değil yarak kurdu aq hayatı yalan.
fes 2019-07-11 21:45:03
S harfini basmayı unutmuş olmamdan Pasternak adını bilmediğim sonucu çıkmaz. Pasternak hakkında ayrıntılı bilgiye sahibim. Romanı okudum, Doktor Jivago filmlerini Amerikan ve Rus versiyonlarını da izledim. Cinselliğim hakkında tam bilgi sahibi olmak istiyorsan karını veya kız kardeşini gönder, onalar sana gerçeği olduğu gibi anlatacaklardır.
⚠️ 2019-07-11 22:00:33
💩👉🚾
🐒➡️⛔️
☯️🔝💯💓
Feskaya 2019-07-12 07:52:45
Feska yine kudurdun idaa ettiğin o yarağını arkana sokacaklar boşu boşuna çıkarıp durma.
Feska kırık kafalı sen karını kızınla karıştırıyorsun. Başkaların karısını kızını bırak kendi kilerini idare etmeye çalış edemeden birilerini altına yararlar.
Bırak şu “filosofluğa. Hem yapamıyorsun hem akıllı görünmeye çalışıyorsun.
BG Türklerin sorunlarını yazmayacaksan abuk subuk saçma sapan alakasız yorumlarını kendine sakla kimselerin kafalarını karıştıramayacaksınız boşuna uğraşmayın.
Sef 2019-07-12 11:32:20
Sef "Fes" `in ters yazilisidir. Bu bizim fes amicamiz sürekli bir "limon tabiyetli" bir kisiliginin var oldugunu saklamaya calissada laflari, düsünce tarzi, görüsleri ve insanlar hakkinda normal cerceve disi yaklasimi ile ispatliyor. Afedersin fes amca, bunu seni asagilamak veya senin kisiligin hakkinda kötü bir aciklama amacli yazmiyorum. Bu son cümle gercegi yanittigindan dolayi yaziyorum. Tüm enerji ve yeteneklerini biraz bari toplumun yararina ve cikarina kullansan sen hem kendin özel sahis olarak, hem bizler seninle gurur duyacagiz. Ne olur, 1-2 dakika zaman ayirda bu konu hakkinda biraz düsün.
K2 2019-07-12 11:49:01
Şimdi fesi TEMA veya Kızılay vakfına mı çağırıyorsun, olmayan psikanaliz yeteneklerini mi kullanıyorsun anlayamadık. Çerçeve fazla sallamaya değmez, sonra gider güzelim Kaplumbağa terbiyecisi tablosu.

Anagram çeşitli amaçlı kullanılmış. Gerçek kimliğini gizleme, şifreleme, kodlama, kabala, yıldızname gibi ritüellerde kullanma vb uygulamaları vardır. Mesela Osmanlı Türk yazısında Hilal, Lale, Allah birer anagramdır. Çoğu kere tersten yazarak zıddına ulaşılmaz. Bir şeyin kendisiyle zıddı sıfırdır, oysa tersten yazılan yazıyla yazının aslı sonsuzluğu temsil eder. Bundan dolayı şeytan, İblis gibi Tanrı zıddı varlıklar Tanrı lafızlarından türetilmez.
Sef aga 2019-07-12 11:49:16
Programlanmış bir robotu değiştiremezsin.
K2 2019-07-12 11:56:23
Hayli de değiştiriliyor. Gerçekte de, mecazda da. Sen kendini geliştiremiyorsan sorunu kendinde ara.
fes 2019-07-12 12:56:12
Limoni tabiyetten kasıt nedir acaba, tam anlamadım. Kişiliğimle ilgili olumsuz yönlerimi saladığım falan yok, öyle bir caba içerisinde hiç olmadım.

Normal biri olmadığım eleştirisi de tam oturmamış. Normal olmaktan kasıt nedir? Kahvehane ortamında oluşan öylesine kanaatleri tekrarlamak normal insan özelliği midir?

Normal bir kanaati dile getirelim madem: Eski komunist zamanında Japonlar Soviyetlerden Kraz kamyon almışlar, bir kamyondan iki kamyon yapmışlar. Adamlar bu saçma iddiaya yüzde yüz inanmışlar. Ben böyle bir şey hiç olmadı, olamaz dediğimde normal denilen adamlar bana fena kızıyorlar; onlar için ben limoni tabiyatlı oluyorum.
K2 değişmezi 2019-07-12 12:56:17
Programlanmış birisini ancak başka program yüklendiğinde değişir.
Taka, çe ne yapsan değiştiremesin.
Feskaya 2019-07-12 13:14:10
Feska sen değişmesin doğru yazmışın kahvehane kültürü.
Gerçekleri görmemekten gelmek bildiğini okumak yanlışları savunmak senin yazdıklarına aynen uyuyorsun tarifin OTLİÇNO.
Eklenecek bi şey bırakmamışım kendini çok doğru tarif ediyorsun.
Asan Aziz’in DS dosyası var mı sen bilirsin.
Kurcaali özellikle Türk halkına ne gibi faydası oldu.
Ekim ayında tekrar Asan aganı seçecekler mi.
Sen o fiosofyanla bilirsin.
Küfürsüz TAZBRANO.
K2 2019-07-12 13:34:35
Hasan Azis'in DS dosyasının var olup olmadığını açıklayamıyoruz, devlet sırrı. Sekreterime emri verdim, Ekim ayında Kırcaali'nin tüm ilçelerini DPS kazanacak dedim.

Haydaaa. Gene detektör çalvarı, bu hakiki müslüman Türkler siteye akın mı ettiler ne... Neyse, bölgede ajanlarıma haberi Whatsapptan uçurdum, GPS, kablosuz ve mobil ağlardan takip kopçesi nerdeydi yov?...
fes 2019-07-12 14:40:15
Burada belki on defa tekrarladım; Batlamyus evren sistemi dünya merkez diğer gezegenler dünyanın etrafında dönüyor şeklindeymiş; Kopernik bunu tersine çevirmiş: güneş merkez, dünya ve diğer gezegenler güneşin etrafında dönüyorlar. Hasaplamalar tam oturmuş ve hakikat böylece bulunmuş.

Bu düşünceyi tersine çevirmeyi İmmanuel Kan da felsefeye taşımış. Nasıl düşünüyoruz, akıl nasıl çalışır, safsata nedir gibi. Hal böyle olunca gerçek dediğin safsata, safsata olarak kabul ettiğin de gerçek olabilir.

DS her şeyi elli sene önce planladı; Doğan, BSP, Gerb ve diğerleri bu plan doğrultusunda oluşturuldu; NATO, AB hepsi uyutulup kandırıldı diye bana göre saçma bir görüş var. İler tutar yanı olmayan bir görüş, ama buna inanmış ve "gerçeğin ta kendisi" diyen insanlar var. Ben inanmıyorum, mecbur da değilim.
Feskaya 2019-07-12 20:21:53
Feska Sen bi kere kendine bile inanmıyorsun.
Vazifelisin yapacağın hiç bi şey YÖK.
Kendince olayları tarihten seçtiğin örneklerle kıyaslamaya çalışıyorsun.
Oysa tarihe gerek yok senin yaşın müsait 1984-9 yılları yaşamışındır.
1944 yılı sonrası etrafında hala olaylara tanık olanlar muhakkak vardır.
Bu yakın tarihten örnekler versen daha makbul GEÇER.
Gerçekleri inkar etmekle birilerine yararlanmak uğruna kamikaze olmak çok acı verici.
Otur BG Türk’ün o topraklarda Yürk olarak kalması için kafa yorsan .......
fes 2019-07-12 23:48:05
Umutsuz bir vaka ile tartışmanın bir anlamı yok.
Has gırcalı 2019-07-13 08:57:17
Fes yaşayan en büyük Türk düşmanıdır!. Çaresine bakma zamanı gelmiştir.Yok mu bir Bozkurt ,fesi haam desin?.
Feskaya 2019-07-13 09:05:32
Şimdi tebrik ettim seni.
Şimdiye kadar yaptığın en doğru yorum “filosofluğunu” konuşturmadın.
Senin en doğru yapacağın HİÇ YAZMAMAN.
Anladı.
K2 2019-07-13 13:51:17
Vay vay da ne vay vay... fes'in yazmaması büyük amme hizmetiymiş. Sanki tek başına DPS'yi seçtirip Mestan gibilerini tarihin çöplüğüne gönderiyor. Yazarken cami cemaatinin gelmesini engelliyor, Türk çocuklarına dilini öğrettirmiyor. Matrix gibi adam. Neo mu ne.

Oysa ki, felsefeyi kötülerken güncel felsefenin tesirinde bulunan nimetleri kullanıyor. Evindeki bilgisayar, elindeki telefon, kullandığı internet, girdiği siteler tamamen gavur icadı. Hepsi felsefe ve bilimin meyveleri. Batı her görüşü tartışabilirken, hepsine ses olanağı verirken bizim aptallar felsefeye düşman kesiliyorlar. Bilimi engelliyorlar. Vikipedi'ye dahi düşman olan güruhtan ne beklenir?
k2 zurnası 2019-07-13 14:39:01
Laga Liga yazacağına Asan Aziz agan Ekim ayında belediye başkanı seçilebilecek mi onu yaz.
Asan agan ne iş yaptı ne iş yapamadı ondan yaz.
Asan başkanın hangi işleri yaptı o konuda övgü dolu yazılar yaz.
Şunu yaptı bunu yaptı bunları da yapacak sıra şunlarda yap propagandayı bir oy bir oydur.
Zurnalığını evde yap burası kamusal alan.
Razbra li trolçe.
Fahreddin Kafalı 2019-07-13 16:23:28
Zurna sözü Fes'e ait bir tabirdi, en çok eleştirdiğin adamın ürettiği sözleri kullanman beceriksizlinin bir kanıtıdır. Sonra burası kamusal alan diyorsun ama fes'e burada yazma diyebiliyor.
K2 2019-07-13 17:30:40
Hasan Aziz tekrar seçilecekmiş mi. Adam kendini birilerine akıl verebilecek konumda sanıyor, hangi siyasi öngörün çıktı ki seni adam yerine koyup dinleyelim?
DPS kazanacak, kaybetmesini yıllardır bekliyorsunuz. Yıllardır DPS gidip "hakiki müslüman Türk" gelecek deyip duruyorsunuz. Sonuç ne peki? DPS'den kopan oluşum bir daha toparlanamıyor. Otuz yıldır DPS'yi mat edebilecek oluşum çıktı mı?
Duayla peynir gemisi yürümez, köpeğin duasu kabul olsa somun yağarmış. Şeyhcuma, belediye başkanı DOST'çu olan DPS seçmeni tarafından seçilen Bahri Ömer var. Sonbaharda DPS orasını kasırıp kavuracak. Atsan ufak atarsın, Kırcaali'yi DPS kaybedecekmiş.
K2 akıllısı 2019-07-14 00:49:23
Sorduk Asan agan Ekimde kazanacak mı diye.
Kazanacak diyorsun. İiiii.
Yazsana Asan başkangangi konuda Türklere faydası oldu.
YAZ.
Belki seçimlerde faydası olur.
Yaz ama yaz.
FAREttin kafasız 2019-07-14 00:51:57
Feska bi şey yazmışmış .
Onun yazdıkları daha önce birileri taraflından yazılamaz mı boş kafasız.
Fahreddin Kafalı 2019-07-14 08:03:17
Beyinsiz kendin bir söz üretemeyip hasmının ürettiğini kullanmak hırsızlıktır ve sadece Fes'in dediği gibi hayvan mertebesinde olanlar yapar.
FAREtin kafasız 2019-07-14 09:32:08
HASMININ bu ne demek be akılsızın önde giden.
Siyasi görüş farklılığı var diye HASIM mı oluyor insanlığın yan sanayi ürünü.
Siyasi görüş farklılığı mezhep farklılığı bu durumlar HASIM yaratmaz aksi halde sokağı çıkılmaz öküzün TEK’i .
Böyle yazarak insanları kışkırtma bi zat bu aptallığın bedelini sen ağır ödersin SÖYLEMEDİ deme.
Asan başkan başkan adayı olacak mı ne hizmet yaptı onu yaz.
D: 2019-07-14 09:56:27
Bencede hasım olmuyor. Öküsde kavgalı oldun kişiye söylenir. Bence anjinsan duruma el atmalı. Aziz başkana lavyok. Çalıyor adam
Fahreddin Kafalı 2019-07-14 13:05:29
Karşılıklı küfürleitiğin adam hasmın olmuyor mu hazret? Adama küfrettin, o da sana karşılık verdi, böylece hasım oldunuz. Bak bana da küfür ediyorsun ama ben karşılık vermiyorum.
FAREtin kafasız 2019-07-14 13:46:20
Benim kurduğum cümlelerin bi tanesinde küfür bul.
Feska saba çıkarıyor hatta gece de toplamıyor verip veriştiriyor küfütün daniskasını.
Sen şülesin sen bülesin demekten öteye de geçmem küfür asla etmem.
Se şimdi FAREtin kafasız dediğimde küfür mü oluyor.
Sizin trollerin içiniz bozuk.
Sen süslesene Asan başkan Gırcalı Yürk halkına şunu yaparak faydası oldu diye.
Asan o belediyede göstermelik başkandan öteye bi şey dil.
Belediyeyi gavur başkan yardımcıları YÖNETİYOR.
Başkanın tek bi yararını yaz da ürenelim belli olmaz oyumuzu una veririz.
ANLADIN.
Fahreddin Kafalı 2019-07-14 14:04:17
K2 arkadaşın dediği gibi eğitimsiz biri olduğundan kendi yaptıklarının farkında değilsin. Sen şöylesin böylesin demek küfür etmektir zaten. Piç, ajan, para alıyor, bulgar, kafasız, anladın, razbra li gibi sözler küfürdür. Milyarda bir bile bulgar olma ihtimali olmayan bir adam sen bulgarsın dersen o da sana ana avrat düz geçer. Ben geçmem ama herkesten benim gibi sabırlı olmasını bekleyemem.
FAREkafasız 2019-07-14 15:11:05
Türklere hizmet etmeyene her şey mubahtır.
Hiç kimse kusura bakmasın.
Kaldıramadıklarında bqsıyorlar küfümü.
Aslında küfür değil akıllarından bile geçeremeyecekler eğer kimliklerini gizlemeseler.
Türk düşmanlarını yağsız kazığa geçirsen bile azdır.
Şu savunduğunuz gavurun kurduğu DpS hangi konuda BG Yürküne faydası oldu yazın diyorum 30 senedir görmedinse göreydin.
Ha şimdi bu yazana ne denmeli gavurun köpeği dendidiğinde küfür mü oluyor akıllım.
Eğer gerçekten Türkseniz BG Türklerin haklarını savunurdunuz onları yok etmeye katkıda bulunanları DEĞİL.
ANLADI.
Asan hangi konuda Gırcalı Türklerine faydası dokundu YAZIN YAZIN da bilelim.
FAREtin aga sabırlısın diyorsun ya olmasan sen de mi küfür yoluna gitçen.
Yisinler senin sabrini.
Fahreddin Kafalı 2019-07-14 16:53:36
Kimsenin kusura baktığı falan yok, seni istediğini yaz bildiğini oku. Ben Fes'in de senin küfürlerinden rahatsız olduğunu sanmıyorum. Mantık olmayan yazılarınla kimseye misilleme falan yaptığın yok, kendi kendini kandırma. Sen doğruyu yanlışı ayırt edebilecek insan değilsin Fes'in senin hakkında yazdıkları doğru, küfürlerine karşılık verdiği küfürlü yazıların dışında her şey doğru.
FAREkafasız 2019-07-14 18:49:21
Doğru senin doğrun senin eşeyiin erkek mi oldu.
Sizler zaten şartlanmışsınız programlanmışınız .
Siz trollere kırk kere aynı şey söylense farklı cevap alınmaz.
Feskaya kimse küfür etmiyor benzetmeleri hakıkat çünkü siz de küfür olarak algılıyorsunuz.
Soru; DpS Türklerin hakları için mücadele ediyor mu?
İşte böyle sorular sonra Allah ne verdiyse küfürler geliyor cevap yerine. FAREkafasızı sen ver cevabı.
Kosız yazılarınla bi yere varamıcan.
² 2019-07-14 21:29:01
Soru: Dincilerden ödenek alan Vlad Zidrakula TOST partisini kurarak hangi sorunu çözdü? Din/dil eğitimi? Seçimlere malzeme edilen azınlık konusundan niye söz edilmiyor?

Bunun için de DPS sorumlu değil mi? Bostan'a trafik kurallarına uydurtmayarak masum bebenin ölümüne sebep ajan Sava değil mi? Türkiye'de ekonomik krizden dolayı kesilen para kaynağından dolayı kapanan TOST partisi irtibat büroları sorumlusu da DPS?
2 aptalı 2019-07-15 07:24:32
Herkesi kendin gibi aptal mı sandın salak.
Bu ne demek ulan şerefsiz DİNCİLER.
Sen dinsizmisin edepsiz.
Türk halkı dinine hep sadık kalmıştır öyle de kalacak dinsiz gavur.
Gavur bozması yobazlarla dindarları karıştırma.
Kurduğun cümle ile tam YOBAZ olduğun anlaşılıyor.
Sizin gibi pisliklerden dünyada huzur yok Allah’ın belası.
Lütfiye gelince; sen mahkeme hakimi misin de yargısız infaz karar veriyorsun edepsiz.
Varsa suçu adaletin önünde hesap verir.
Zücaciye dükkanı 2019-07-15 07:48:07
Beyinsiz gene başladı, iki çocuğun birbirlerine "aptal işte, sen aptalsıni sen aptalsın işte" demeleri gibi ona söyleneni tekrar ederek tartışma yaptığını zannediyor. Yobaz dincilerden çıkar hayvan, dinini bile bilmiyor ama ona buna dindarlık dersi vermeye kalkışıyor.
Sabri Atasoy 2019-07-15 09:31:39
Yeni bir şey yazdığı yok ki, hep aynı bayat şeyleri tekrarlayıp duruyor. Berbat adam, senin pis dilini dinlemek zorunda değiliz. İşi gücü dps'ye sövmek, utanmaz adam.
Sabri ATsoy 2019-07-15 09:39:10
Evet aynı şeyler yazıyor doğru, kafanıza sokuncaya kadar devam. TROLLER ne yapsanız beceremeyeceksiniz.
DpS yönetimi Türkkeri mi savunuyor yazın Türkleti savunduğunu ikna edin.
DpS olmazsa asimilasyon geri dönecek üle mi.
Asan başkan neyle Gıcalı Türklerine faydalı oldu yazın ikna edin belki oyunuzu yine ona veririz.
K2 2019-07-15 09:53:24
Vay vay vay. Bizim öyle olur olmaz hedeflerimiz yok. Sen ikna olamazsın ki. Trollük yapan sensin.

Hasan başkan seni bilen bilir, bilmeyenler kendileri gibi bilir. Engelliler için yaptığın çabalardan dolayı teşekkürler. Kırcaali'ye kurdurttuğun engelliler için danışma merkezi, belediyede çalıştırdığın hayata bir sıfır yenik başlayan kişiler seni biliyor.

DPS iyi ki var. İyi ki ulusal ve AB parlamentosunda mücadele veriyor. Sunnisi, alevisi, bulgar, çingene, Türkü hep beraber çalışıyorlar. Çekemeyen angutlar çatlasın patlasın. Biz bir buketiz. Farklılıklar bizim zenginliğimiz. Dindarı, dinsizi, ateisti, bulgarı, çingenesi, Türkü, alevisi, sunnisi, gagavuzu hepiniz DPS temsil ediliyorsunuz. İşte bu zenginlik.
Köpekler ürür, bizim bu kervan yürür.
Viva DPS, viva Karadayı, viva Dogan.
K2 trölü 2019-07-15 12:16:14
AB parlamentosunda mücadele veriyor.
Filiz Hüsmenova,İlhan Küçük, Necmi Ali bunlardan hangisi kürsüye çıkıp ta iki laf etti birisinin sesi bile duyulmadı.
Vakıf malları davalar sıfır.
Ana dil eğitim sıfır.
Kütüklerde gavur isimleri silinmedi.
Türkçe yayın yapan radyo kanalları varmış ta Türkler dinlemezmiş.
Her şeyden önce ikinci sınıf vatandaşlıktan Türkler kurtulmuş.
Delinin biri Todor Jivkov gibi bi ta Türklerin isimlerini silah zoruyla diştimemesi için anayasada Türklere azınlık statüsü verildi.
BRAVO.
Bunları hep DpS yaptı.
DpS ye minnettarız.
Fahreddin Kafalı 2019-07-15 12:58:38
Kürsüye çıkıp laflar ettiler ama sen o kadar düşük zekalı birisin ki onların dile getirdiği sözleri anlamana, kavramana imkan yok. Ne yapçaz şinni? Sen onlardan deli dana gibi konuşmalar bekliyorsun ve rezil rezil konuşurlarsa işler düzeliverecek zannediyorsun. Kusura bakma ama, aklı başında adamlardan senin gibi kavrayışı düşük insanların istekleri doğrultusunda konuşma yapmalarını bekleyemezsin.
K2 2019-07-15 13:32:07
Ya sen bu AB parlamento kürsüsünü ne zannediyorsun? Zart zurt diye isteyen çıkıp laflar mı ediyor? 751 tane vekil var her biri bir dakika ben konuşayım dese 751 dakika eder. Orada düzen var, gündem var, komisyonlar var, konu var. Örneğin tarım ilaçları konuşulurkken Necmi çıkıp Türkiye, anadil diyemiyor. Bu gerizekalıyı hangi tımarhaneden gönderdiler diye bakıverirler.
O kadar avanaksın ki!.. Kütükler için DPS yüzkere teklif verdi, çoğunluk olmayınca olmuyor. Vakıf malları konusu mahkemelik, DPS mahkemeye müdahale edemez. Anayasa değişikliği mecliste 3/4 çoğunluk gerektirir. Bazı konularda ise Veliko narodno sıbraniye gerekir. Yani DPS sittin sene bunu yapamaz. Azınlık statüsü için anayasayı değiştirmen gerekir.
Fare ve K kafadızlar 2019-07-15 14:48:05
30 yıldır parlamentoda yeterince çoğunluk yok masalı bayatladı.
Balkan ülkelerin birinde 50 bin Bulgar azınlığına “AZINLIK STATÜSܔ verildi.
Bilin kam hangi ülke ve hangi ülkenin baskısıyla Bulgarlarla azınlık statüsü verildi.
Size bi BULMACA.
Eski DPS li 2019-07-15 14:53:33
K2 Kardes yine baslamis Viva, viva vivalamayaaaa. Senin gibi vivacilar bunu bilsin: DPS gibi bizi temsil eden bir parti olacagina, bizi temsil eden hic bir parti olmasin cok cok daha iyi. Neden daha iyi olacak konusuna gelince bunu en az 10 daha iyi alternativli nedeni var...................DPS bizi gercekte temsil etmiyor. DPS eski komunistlerin siyasetini temsil ediyor veya DPS`ye eski Toso siyasetini temsil ettiriyorlar - bunu Ahmet D patronlari yaptiriyor ve geri kalan teskilat BRAVO, VIVA deyip, K2 gibi el saplatiyorlar - bilmek ve anlamak isteyenler gercegin bu oldugunu bilsinler ( akillilar ve cok bilenler......... ).
anonim 2019-07-15 15:02:11
Sayın yorumcular,cumhurbaşkanlığımız forsunda 16 yılıdız vardır.Her yıldız bir türk devleti demektir.93 harbi sonrası yaratılan suni devletteki türk nufusun sayısı 4 milyon idi,emperyal güçler türkleri avrupadan atmadan rahat edemezlerdi,yıllara ihtiyaç vardı.Yapabileceklerini fazlası ile yaptılar.
Hulasa,ticaret,teknoloji,turizm,kültürel etkinliklerin gelişmesi sonucu Türkiye ve Bulgaristanın dünyanın nefes borusu olduğu meydana meydana çıktı.
buna avantaj bir diyelim.
Akdenizdeki aramaların sevindirici netice vermesi çingene rumların poposuna sürülmüş acı biber oldu.
Çıkacak gaz ve petrol satışı ve nakli TÜRKİYE ve Bulgaristan üzerinden yapılacak.
buna avantaj iki diyelim.
Birlik olup,türk,bulgar,pomak,boşnak,makedon diye ayırım yapmaz isek KAZANÇLARIMIZsaymakla bitmeyecek.
Birlik 2019-07-15 15:58:52
Anonim kardeş çok doğru söylemişim.
Birlik ve beraberlik zamanı.
Bir.
Bu gün bu siteye yazanlardan bazıları T.C. hükümetini beyenmeyerek “dinci” yakıştırmasıyla aşağılıyorlar.
BG Türkleri ezelden beri içinde kendilerini satanlar işte bu birliği bozuyorlar.
Biz hele Türkler içimizdeki sorunları çözmek yerine birilerine maddiyat karşılığına satılıyoruz.
Komunizm döneminde Bulgar o SATILMIŞ Türkleri Yürklere karşı maşa olarak kullandı. Neymiş efendim Türkler böyle istiyorlarmış.
Şimdi de aynı.
30 yıldan bu yana bizi BG Müslümanları temsil etiğini sandığımız DpS yönetimi aksine Bulgarin siyasetine uygun siyaset yapıyor.
Yine “Türkler” Türkleti satıyor.
Nasıl birlik olalım birileri birilerine maddiyat için kendilerini satarkarken.
K2 2019-07-15 17:03:14
Ne zırvalıyorsun yahu? 50 bin Bulgar azınlığına “AZINLIK STATÜSܔ veren kim neden vermiş haberi yok! Boyko Borisov Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek gibi ülkelerle anlaştı, azınlık karşılığında AB için destek sözü verdi.
Sırbistan'ın geleneksel olarak etkin olduğu yerlerde Bulgaristan politika geliştirmeye başladı. Dayatmayı o ülkelerde bulgar siyasi partiler vermedi.

Türkiye Bulgaristan'ı neyle tehdit edebilir? Bunu yapmazsan sana şu konuda destek vermem nasıl diyecek? Biraz akıl mantık ya.

DPS dükkan mı işletiyor öyle, nasıl satıyor? Avanak gelmişsiniz dünyaya avanak yaşıyorsunuz.
K kafasızı 2019-07-15 19:25:23
Evet AVANAK GELMİŞİN avanak gitçen.
Şapşal bi üren 50 bin Bulgara azınlık statüsü hangi ülke vermiş . Bilmiyorsun duymuyordun.
DpS savunuyorsun.
TİKA BG gelemiyor sebep muhatap yok.
Türkiye BG baskı yapamaz DİYORSUN.
Avanak adam BG Türkü ısrarla isteyecek ISRARLA anlıyormuşum tezek kafalı.
İşte u zaman işle dişir.
Sen isrecen şade yardım edecekle.
Sen istemesen kimse seni duymaz.
DpS istemedi siz de susuyorsunuz bundan sizin yerinize İSTEYEN birileri gelcek.
Avanakların avana.
Şimdi sus.
Türkiye’den bağırmak çok kolay.
fes 2019-07-15 20:55:51
Hayvanla tartışmak anlamsızdır, çünkü mantık çalışmaz. Bu arada hayvan kendisini müthiş mantıklı şeyler söylediğini zanneder, o başka.

Böylelerine bizim mahalede oraspı enceği derler. Bu arada oraspı encekleri de normal insanlara oraspı enceği derler, hınçla söylerler bunu. Ne var ki hayvanın ıkınmasından gerçek değişmez; yani düzgün adam çamur bulaşmaz.

Bulgarista AB üyesi, oraya girmek isteyen Balkan ülkeleri Bulgaristan'ın onayına ihtiyaçları var; yani ellerinde pazrlık edecek çok güçlü koz var. Türkiye'mizim öyle bir kozu yok, keşke olas ama maalesef yok.

Olmadığını anlamak için çok akıl gerkmiyor, sadece basit bir kaç soru sorulduğunda bu net görülür. Olsa niye kullanmasın, kullanır ve haklar elde edilirdi. Tarih bilmeyen insanların siyasi görüş beyan etmesi çok tehlikelidir. Bu konuda kızılcık sopası gereklidir.
K2 2019-07-15 22:00:15
Sosyal yardımlaşma kurumunda sürekli olaylar çıkıyor. Okulu kıran çocukların devlet yardımı kesiliyor, veliler ise grup halinde okula ve sosyal yardımlaşma kurumuna akın ediyorlar. Bunların mevzuattan haberi yok, cahiller, yüksek sesle haykırınca ve ısrar edince işlerin tıkırında olacağını zannediyorlar. Yaygara koparınca ne oluyor peki? Güvenlik çağırılıyor, olmadı polis gelip olaya el koyuyor. Bu cahiller bu taktiği her yerde yapıyor, sıra beklerken, alış verişte, camide, panayırda... Yaptıkları çirkinliği kahramanlık zannediyorlar. Yukarıda amiple aynı zeka seviyesine sahip kişi Türklerin çingeneleşip ısrarla istemelerini gerektiğini yazmış. Peki kime gidecekler? Boyko mu, Radev mi, Karayançeva mı? Bu uydurdukları DS var, yani tüm kötülüğün kaynağı, bir toplanıp gitseler bu DS'ye, ısrarla isteseler azınlık, dolu camiler, Türkçe eğitim? "Azınlık isterük, din eğitimi virile, Türkçe üretin ula!" Ve hop bir sihirli değnek... Hepsi mutlu mesut 40 gün 40 gece eğlendikten sonra uzun yıllar yaşamışlar
Feska ve H dvoykacılar 2019-07-16 08:51:46
Feska benim orospu erceğin olup olmadığından kimse enteres etmez ama senin PİÇ olduğundan herskes tarafından merak edilir.
Sizler eğer Türk olsaydınız böyle yazılar yazmazdınız bu bi kere kesin.
Şapşallar daha geçen yıl Cebel merkezini TİKA yeniledi.
TİKA dan niye bu kadar korkarsınız.
O kurum BG devrim için gelmez o kurum güzelleştirmek ve refah seviyesini yükseltmek insanlar daha rahat bi yaşam sürmesi için gelir işini bitirdi mi yerel halkın hayır duvarını alır geldiği yere gider.
Sizler BG Türklerin erimesine YÖK olması için bire bir çalışanlarınız.
Bi de kalkmışsınız “sapına” kadar Türküz diye beyanatta bulunuyorsunuz.
Feska anan sağı ise sordun mu buban kim miş.
Belki öküzün biridir kim bilir belki ......
K2 2019-07-16 11:41:10
fesin piç olması kendinin genelev mahsülü olmasından daha önemliymiş. Oysa fesin kastettiği ahlaksızlık, yoksa seni anana müjdeleyenden bize ne?!

Şeyhcuma'da TİKA her yeri yapmışmış, niye herkes TİKA'dan korkarmış. Kırcaali şu an tamir ediliyor, su aynası, sokaklar, Mestanlı desen geçen sene tamir edildi, Koşukavak keza tamir ediliyor. TİKA mika da yok, hepsi yerel şirketler.

Sonbahar geliyor. Göreceğiz el mi yaman, bey mi yaman. Bahri tekrar belediye başkanlığı "kriv makaron"dan görecek. Sen de şimdiden böğürmeye başlayabilirsin, DPS Şeyhcumamıza ne yaptı, me, möööööö....
K dvoykacı 2019-07-16 12:27:21
Anladım sa şü MÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
Sanki bi ÖKÜZ bağırıyor gibi ta boran duyuldu.
Yazsana DpS ne yaptı tek tek sadece üç faydali iş yaz.
Su sunası projesi 7 milyondu.
BSP fiyatı 70 milyona çıkardı paralar birilerini cebine gitti.
Su aynası su KAÇIRIYOR. Kanıtlandı.
Köyler birer birer yok oluyor Türkler eriyor sen hala DuPiSe diyorsun.
Sen Türk’ümden be kimse inanmaz.
K2 2019-07-16 12:46:56
Köyler her yerde birer birer yok oluyor. 2017 yılı dünya tarihinde dönüm oldu, ilk defa şehir nüfusu köylü nüfusu geçti. Kırcaali kırsalında iş olanakları devlet politikasıyla ilgili birşey. Bulgaristan'ın kırsal sınır bölgesi nüfusu en fakir bölgesidir. Kuzeybatı diye tabir edilen Vidin, Vratça bölgesi en düşük gelire sahip. Kırcaali'nin ve Haskova'nın sınıra yakın bölgeleri iskansız hale gelirken, şehir bölgelerinde ise yatırımlar geliyor.
Kırcaali Teklas gibi şirkete yatırım sağladı, Mestanlı ve Koşukavak ilçelerinde fabrika açtı, bu yerel yönetim için bir başarıdır. Kırcaali Bulgaristan'ın ilk e-belediyesi oldu, Koşukavak, Mestanlı, Şeyhcuma'nın da elektronik belediyeciliğinin alta kalır tarafları yok.
Size kalırsa yediler, bitirdiler. Veriler öyle söylemiyor lakin. Yunanistan'ı tatil için tercih eden vatandaş Akdeniz esnafını güldürdü. Fanari sahiline giderseniz bulgarca dükkan tabelalarına rastlarsınız, Edirne keza böyle.
Su aynası siyasi sebeplerden dolayı yarışma gibi organizasyonlara zar zor ev sahipliği yapıyor, GERB'çilerin su kaçırıyor iftirasına akılsız amipler eşlik edince büyük doğrular paylaştıklarını zannediyorlar.
anonim 2019-07-16 13:08:48
Fes rumuzlu yorumcu,senin veya babanın Georgi Dimitrov zamanından kalma türklüğe nefret ve kin kusan,Türkiyeyi devamlı aşağılayan biri olduğun apaçık ortada.
Okurlarımıza biraz güzel gelişmelerden bahset
Filibe-Edirne hızlı treninden,Trakya ve Rodopları zengin EGE bölgesine bağlayacak Çanakkale boğaz köprüsünden bahset,ezilmiş ve sindirilmiş bulgaristandaki türke moral aşıla,bilirsin devran değiştiğinde 20 yıl bulgaristan ve türkiyenin özlemini çekersin.Sözüm senin benzerlerin içinde geçerli.
fes 2019-07-16 13:38:47
Hayvan, üç değil üç yüz tane faydalı şey yazdı ama senin taş kafan bunları göremiyor. Sen hayatında bir tane faydalı iş yaptın mı hayvan, söyle bakalım, bir tanecik iş yaptın mı?

Köyler yok oluyor muş... Köylerdeki göçü 26 milletvekili çıkarmış, üstellik muhalefette bir parti mi durduracak beyinsiz? Oldu olacak küresel isınmayı da DPS tersine çevirsin bari. Hayvan herif!
Anonim kardeş 2019-07-16 17:38:03
Şu ormanın en gelişmişi uzun kollu fes saçmalıyor .
Ona ne şöyleden boşuna rüyasında bile DpS diyor. Programlanmış biribirinden gibi. O zat karaya bile ak diyor.
Üle bi adam o. Tam biTürk düşmanı.
Eski DPS li 2019-07-16 18:03:31
Kardesler, bu fes amicayin yazdiklarina fazla fazla dikkat cevirmiyelim, adam bu yasa gelmis yalniz baskasini asalama, DPS ve özellikle onurlu Baskanlari Ahmet Divani sartsiz ve kosulsuz desteklemeyi ve sahip cikmayi ögrenmis ve kendini küfür edici sözlerle ifade etmeyi ögrenebilmis. Tabii, ayri insan ve sahis olarak saygimiz vardir, fakat ondan toplum ve gelecek konularinda yapici ve kurucu anlamda bir beklentimiz olmasin. Göreceksiniz simdi benim bu sözlerime yine küfür edici ve asaliyici sözlerle cevap verecek.
fes 2019-07-16 20:28:19
Anonimin kardeşi, DPS takıntısından vazgeçin, adam olun. Sizlerin yaptığı siyasal okuma siyaset felsefesine, tarihi tecrübelere dayanmayan, tamamen hayali bir okumadır. Dps sizde fiks ide, takıntı haline gelmiş; bir tür hastalıktır.

Kim haklı kim haksızı belirlemesi için ben K2 mahlasıyla yazan beyi hakem tutsak bana hak verecektir ve ben haklı çıkarım; yok hayvan mertebesinde şahsı hakem tutsak sana hak verecektir. Bu böyle.

Gel gelelim hayvan mertebesinde biri hakem yapılabilir mi, dünyanın hiç bir yerinde yapmazlar. Yok uygar dünya beni ırgalamaz istediğimi yaparım dersen orası çingene mahallesi olur.

Anonim adındaki beyinsiz, G.Dimtrov zamanından türklüğe nefret vardı diye iddia etmiş. Kara cahil, Dimitrov zamanında türklüğe nefret yoktu; bunu öğrenmek için git 100 yaşını geçmiş Osman Kılıç büyümüze sor, sana anlatsın.

Türklüğe nefret etmiyorum, tersine, türklük beni idealimdir. Ama senin gibi çarpık beyinli birini dünya getirip saldıkları için ananla babandan nefret ediyorum. Orası doğru.
Feska 2019-07-16 21:15:38
ANANDAN BUBANSAN NEFRET EDİYORUM.
Ya kendi ANANDAN BUNANDAN nefret ediyormuşum.
Tabi anan Buban Türkler ise.
Birilerinin anası bubası Türk olduğundan nefret ediyorsan senin ANAN BUVAN TÜRK olmadığından nefret etmiyorsun.
BRAVO kimliğin ORTADA.
Yorum yapmasan KAZANIRSIN.
Sabri Atasoy 2019-07-16 22:37:06
Feska, doğru düzgün yazmayı bilmiyorsun ama herkese sözde laf yetiştiryorsun. Arkadaş yazdığın yazıyı göndermeden önce bir kere oku, yanlışlarını düzelt, öyle gönder. Bubansan ne demek yahu? Bir de çok çirkin bir dil kullanıyorsun, böyle şey olmaz. Öfkeyle, hınçla yazı yazılmaz. Hemen öfkelnip kendini yazı yazma, önce bir sakinleş, kendini rahatlat, ondan sonra ne yazacaksan yaz. Bir de biraz mantıklı yaz. Anan buvan (buban olacaktı her halde) türk değil diyorsun ama bir belge, tanık göstermiyorsun. Böyle olmaz arkadaş.
Sabri aga 2019-07-16 22:58:21
Türklere hakaret saygı aşağlama hiçe saymak köle olarak gören birilerine nasıl DİL kulanılır.
Biz biraz cahiliz “ akıllı” telefonlarda yazdığımız yanlış yansıtıyor.
Bizim yazılarımızda KESİN küfür ancak ancak küfüre yumuşak bir cevap vardır.
Biz kesinlikle KÜFÜR etmeyiz.
AMMMMA Türkleri savunmayanz aşağılayaba da sesis KALMAYIZ.
Kapasitemize göre cevap veririz.
Arama bulma dünyası.
feys 2019-07-16 23:08:23
Maalesef DPS kendi seçmen kitlesinin menfaatlerini BG de tüm siyasi olusumlar gibi gutmuyor.
K2 2019-07-17 08:39:33
Ben feys arkadaşa katılmıyorum. DPS elinden geleni yapıyor, siyasi ortam ona göre. DPS'den memnun olmayanlar DOST, NPSD gibi oluşumlara oy veriyor.
DPS taraftarı olmayıp DPS'den dem vurmak ikiyüzlülüktür. DPS seçmeni olmayıp DPS seçmen adına konuşmak sahtekarlıktır. Adam olun, yaptıklarınızın arkasında durun, DOST partisine oy verdik, DPS'den memnun değiliz deyin. Hata işlediyseniz özür dilemesini bilin, hata ettik diyebilmeliyiz.
DPS'de özür de oldu, yaptıkları arkasında durma da oldu. Neticede çalışmayan hata etmez.
Kanımca asıl hatayı muhafazakar kesim yaptı, Başmüftülük dincilerin sözüne kanarak siyasi oluşumumuzu bölmeye kalkıştılar, seçimlerde başarısız oldular.
K dvoykası 2019-07-17 09:52:41
Şu DİNCİLERİ kimler olduğunu yazsana niye çekinşyorsun “dinci” kelimesini kullanıyorsun.
Kimse DpS karşı değil halk DpS Türklere sahip çıkmadığı için isyanda.
Bölücülük, arkadında kölelik var akıllı.
DPS Türk halkını köleye çevirdi.
K2 2019-07-17 10:05:52
Şu dincilerden biri sensin - dinden haberin yok, siyasal olarak kullanılıyorsun, İslam dininin temel kitabını, dinin tarihini ve gelişimini bilmiyorsun.
İsyanda halk yok. Senin DPS'yle alakan yok, senin gibi zurnalar boş havasınız, rumuz dahi kullanamıyorsun. Şiada takıyye denilen şeyi uyguluyorsun, FETÖ hareketinin temel özelliklerinden biri. Atatürk'e düşmandılar, demokrasiye düşmandılar, Türklüğe karşıydılar. Fakat takıyye yaptılar.

Sen takıyyecisin. Ruhu köle olanlar DPS'yi suçlamasın, biz özgürüz.

"Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!"
M. Akif Ersoy
K dve 2019-07-17 10:17:42
Ben bir bireyim ancak kendime yeterim . Düzen değiştirecek kadar gücüm yok.
Senin derdin ben dilim senin derdin “dincilerle”.
Elhamdüllüleh Müslümanım.
Dinci yobaz demektir.
Feto takiye ben o işlerden anlamam.
DpS BG Müslümanların haklarını savunuyor mu bu yolda yaz.
Mesele BG Müslümanların 2 sınıf vatandaşlıktan çıkacakları mı.
Ana dilini normal saatlerde okuyabilecekler mi.
Vakıf malları iade edilecek mi.
DpS bu konuda çalışmalar yapıyor mu.
Bunları yaz.
K2 2019-07-17 10:28:23
Sen birey değilsin, birey olmak için bilgili ve farkında olmak gerekir. Bilgin olmadan fikrin var.

İstediğimi yazarım, konuda tonlarca yazı yazıldı, senin tekrar ettiğin papağanlığın var.

İtiraf ettin, çocuklarına babalık edemedin, bir baltaya sap olamadın, kölesin. Benim çocuklarım emniyette olup seninkilerin dilini konuşamadığını, Avrupa'ya kaçtıklarını yazdın. İngilizler loser ve looser diye tabir kullanır, bizde bir baltaya sap olamayan denir. Sen busun.
K dve 2019-07-17 12:44:35
Teşekkür ederim.
BG Türklerini bi baltaya sap olamamaların nedeni senin desteklediğin trollük yaptığın DpS dimi.
Gırcalı emniyetinde kaç Türk var.
Pasportnada kaç Türk var.
Adliyede kaç Türk var.
Savcılıkça kaç Türk var.
Asan başkanlığı yaptığı belediyede çalışanların oranı Bulgar ve Türklerin kaç haberin vamı.
Gırcalda Pnevmatija zavodunu 1 levhaya eski DS elemanı gavura vedie.
Gırcalı gavurun elinde hani Türkle.
Türkle yine köle.
Bi iş adamı vadı Türk SAVARONANIN sahibi o da görmedik gibi aşrı fazla yidi patladı gitti.
Ben gızanlan kaderi aynı BG Türkletin kaderi gibi aynı.
Sizlerin sayesinde Avrupa’lara sürünmekte.
Bi de kalmışın sptallıktan falan filan yazıyorsun.
BG Türkü bu vahim durumdan nasıl kurtulur ona kafa patlat.
Doğru ya sen hayatından memnundun se DpS kemik vermiş belli.
O kemik bozunda kalmasın dikkat et.
Ne de olsa insanız süslemesi bizden.
K2 2019-07-17 13:01:09
Sen Bulgaristan'da yaşayan Türklerin temsil etmiyorsun, edemiyorsun, anlayamadın mı bunu? Çevrende başarılı kimselere kinin var çünkü senden birşey olamadı. Hasetlikten çatlıyorsun, insanlara iftirayla uğraşacağına kendi işlerine odaklansan bu kadar sürünmezdin.

Hayatımdan memnunum, DPS sayesinde değil. DPS'den de memnunum. Sorunlarım elbette var, kimisi çözülecek, kimisi çözülemeyecek. N'apalım, hayatın akışı bu. Madem ki ekilmişiz Kenan Kayaoğlu biçilecek bir gün.
Ne demiş şair:
N’eylersin ölüm herkesin başında.
Uyudun uyanmadın olacak.
Kimbilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
Bir namazlık saltanatın olacak.
Taht misali o musalla taşında.
K dve 2019-07-17 20:30:30
Asan başkanın kızı 19 yaşında Allah bağışlasın.
Gırcalı merkezinden “milyonlar” değerinde gayri menkul satın alıyor.
Ne zaman ticarete atıldı bu milyonları kazandı.
Babasının belediye başkan masşı belli.
Bu haber Bulgar ulusal haber ajanslarda verildi.
DPS beklenen azınlıkların sorunları siyaset arenaya getireceğine sesiz kalarak konuyu para harşılığı örtbas ediyor.
DpS OLİGARŞİ partisi.
Bu yorumdan sonra haber kesin KALDIRILACAK. Sen de gör K dve
K2 2019-07-17 21:49:38
Dediklerine güvenilir bir kaynak var mı? Yok. Ulusal haber ajansının hiçbirinde yok. Benim Agentsiya edna baba kaza umurumda değil.
Velev ki almış olsun, bu onun çaldığını ispatlamaz.


Haset etme ne olur, çalış senin de olur.
fes 2019-07-17 21:57:49
Gerçekten milyonlar değerinde mi yoksa kahvehane hikayesi mi? Bu bir soru. Hayvan biri böyle sorular sormaz saçma şeye inandım siz de inanın siz de inanın der ve inanmayanlara basar küfürü. Ne var ki adinin adisi bu tutumuyla kendisini ele verir; boş bidon olduğu kesin çıkar ortaya.
tekrarlar
Hayvan mertebesinde birine oligarşi nedir, tarifini yaparmısın diye bir soru sallasak cevap verebilir mi? Çok beklersin, her zaman olduğu gibi kıvırıverir.

Bu yılışı karakterli sözde türkleri bulgarlar el üstünde tutarlar. Valeri Simeonuv DPS nne derse bunlar aynısını tekrarlarlar. Bulgar ajansı demişmiş. DPS'ye çamur atılacak ya, nasıl da güveniyor bulgar ajansına. Hayvan oğlu havan.
K2 2019-07-17 22:09:23
Bir de bunlar müslüman geçinirler. İftira ve gıybet büyük suçtur. Suçsuz hiçbirşeyden habersiz bir on dokuz yirmi yaşlarında kızı düşünün, çirkin iftiraları bu siteden okuduğunu hayal edin sadece. Tek suçu babasının 2003'ten beri GERB, BSP, ATAKA demeden hepsini seçimde malup ederek belediye başkanlığına oturması. Bu yaşlarda kız üniversite çağındadır, ya da üniversiteye girmek için çalışır. Sınav derdi varken bir de dedi kodu derdi.
Arkadaşlarının hepsine böyle olmadığını ispat etmek zorunda kalacak.

En büyük ahlaksızlık dinciler tarafından işleniyor. Ar, namus olmadan alçakça iftira atıyorlar, fişleme, kibir, hasetlik, hırsızlık, kadına şiddet yapabiliyorlar. Hani Allah korkusu sizde be Allahsızlar!
Feska K dvoykacı 2019-07-17 22:27:36
Yanı Bulgar ajansları yalan haber yapıyor.
Asan başkanın kızı adına 2 milyona takın değeri olan Gırcalı merkezinden gayri menkul alınıyor. Asan başkanın masşı belli.
OFF NEWS
HABER Ajansıba GİRİN
1 milyon Evroluk gayri menkul.
Tabi bu haber YALAN haberler hanesine giriyor.
Siz DuPiSe trolleri zavallılarınız yazık üç beş sarı santim için kendinizi satmışsınız.
Adan başkanı savunmakta kalksanız ne değiştireceğiz.
Bu Türk milleti kendimiz kadar aptal geri zejalı mı sandınız.
Aslınds gayvan diye tabiriniz var bu da sizin BAŞ HAYVAN olduğunuzun göstergesidir.
Yazık sizin gibi beş para etmezler.
K2 2019-07-18 08:35:47
Bulgar ajansları yalan haber oranı TRT göre çok çok düşük, bu doğru. Ama hiç yalan haber yapmıyorlar desek yalan olur, neticede basın özgürlüğü sıralamasında Bulgaristan 111'ci, Türkiye ise 157'ci sırada. İslamist dikta rejimlerinin temel özelliklerinden biri asparagas haberler yapma, gerçeği sapıtma, dini özgürlükleri ve vatandaş haklarını süresiz kısıtlamaktır. FETÖ militanı takıyyeci pislik OffNews dedi, biz elbet gidip bunu araştırdık, her denilene uyacak değiliz ya: https://offnews.bg/search/?qstr=%D0%A5%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BD+%D0%90%D0%B7%D0%B8%D1%81

Ne görüyoruz, dinci (belediyelerin Kuran kursu düzenlemesini istiyordu bir ara bu hayvan) yine iftira kampanyası yapıyor. İlginç olan bu İslamist faşizanı Tzvetanov konusunda bir tek laf etmedi, Vladimir Kuzov konusunda susup on yıldır muhalefette olan partiye kin kustu. Asıl amacı belli, Türkleri ve müslümanları DPS ve Başmüftülük gibi sivil örgütlemelerini fesh edip yerine Boyko'nun can dostu dincilerden medet ummak. Ne yazık ki dincilerle Boyko'nun çıkarları örtüşüyor, Boyko öcü yaratarak bulgar kamuoyuna kendini kurtarıcı göstermek.
K dve 2019-07-18 08:55:47
Tam alem sin .
Senin derdin belli.
Otur oturduğun yerde.
Senin derdin dincilik dil.
Senin derdin T.C. hükümeti.
DpS ile Başmüftülük ne zaman BG Müslümanların haklarını aramaya başlarsa işte o zan işler dişir.
1 milyon Avroluk gayrımenkul haber doğru mu.
K2 2019-07-18 09:00:59
Hangi tımarhaneden kaçtıysen geri dön. İlaçlarını al.

Pis müfteri seni. Takıyyeci lahana. İşin derdin iftira atmak. Yanıtımı okuma tenezzülünde dahi bulunmamış. Okuyamıyor ya, onu unutmuşuk....
fes 2019-07-18 09:10:59
Doğru değil hayvan, her seçim öncesi böyle asparagaz haberleri ortaya atarlar ki senin gibi doğuştan kafası karışıklara malzeme çıksın.

Devleti İhvancı bir zihniyet yönetiyorsa aklı başında, kalbi vatan sevgisiyle çarpan vatandaş o yönetimi eleştirir; eleitrmeyen gerici, kara cahil, özgürlük duygusundan zerre nasibini almamış biri demektir. Sen onlardan birisin ve geberip gidene kadar gözlerin açılmayacak.
Osman 2019-07-18 09:18:46
Fes amca, nedir bu senin agzinda pis pis laflar: "hayvan", "dogustan kafasi ...."" kara cahil", Bu sözler Dünyasinda hic anne-baba terbiyesi görmüyen, yaramaz ve toplum disi karakterlere ve kücük cocuklara agittir. Nedir senin bu halin? Ye biraz terbiye gör ve kendine ceki düzen ver, ye de bu tür NORMAL TOPLUMA agit sitelerde isin olmasin. Lütven..............
Kenan Kayaoğlu 2019-07-18 09:29:28
Hayvan pis lafız değildir. Kara cahil ise tespittir. Anne baba terbiyesi görmemişler gözü dönmüş basiretsizler Mustafa Hacı, Mustafa Karadayı, Ahmet Doğan, Beyhan Mehmet, Hasan Aziz gibi Türk müslüman toplumunda başarılı olmuş şahısları karalama kampanyasında bulunanlardır.
Toplum dışı karakterler seçimlerde avucunu yalıyorlar, DPS her seçimde galip geliyor. Başmüftülükte Mustafa Hacı gibiler devlet tesiri olmadığı zaman (Nedim Gencev gavurunun zorla atanmasını hatırlarsınız) müslüman cemaat tarafından seçiliyor. Adamlar ideal deyiller, zaten olamazlar. Ancak en başarılı onlar. Biraz terbiyesi bulunan halkın tercihine saygı duyar, kendine çeki düzen verir.

Kanıtsız iddialarda bulunuyorsunuz, bir tek zihin yürütme, kanıt sunma, kuram oluşturma faaliyetinde bulunduğunuzu görmedik. Ağzı pis olanlar sizlersiniz. Allahtan azınlıksınız, size göre bir tek siz doğrusunuz, herkes sahtekar. Siz başaramadınız diye hiç kimse mal sahibi olmamalı, iyi maaş almamalı.
fes 2019-07-18 12:32:49
Osman, saygı talep ediyorsan önce saygılı olmayı öğreneceksin. Bize huysuz katır gibi tekme atana okkalı bir Osmanlı tokadı aşk etmeyelim mi? Akıl var mantık var.

Osman, bilgi kanaatlerden çıkmaz; gözlemden, kavramların irdelenmesinden, özenerek yargılmalardan, doğru çıkarım yapmalardan çıkar.

Osman, sizler DPS ile ilgili bir kanaat edinmişsiniz, bu kanaatlerinizi sorgulayıp doğruluklarını taş çatlasa test etmiyorsunuz. Olabilir, isteyen istediği kanaati dile getirebilirş ayrıca beni de ilgilendirmez. Ama sizler bununla yetinmiyorsunuz: o saçma kanaatlerinizi bize de kabul ettirmeye çalışıyorsunuz.

Bizleri kendi saçma görüşlerinizi benimsemeye zorlamanın ötesinde bir de bizi para yemekle, bulgar olmakla, kızılbaş olmakla v.b. itham ediyorsunuz

Hal böyleyken böyle bir küstahlığa mantıkla, terbiye sınırları içerisinde karşılık verilemeyeceğine göre mecburen kızılcık değneyini çıkarmak zorunda kalıyoruz.
Osman 2019-07-18 17:28:21
Fes amca yaziyor: "Osman, sizler DPS ile ilgili bir kanaat edinmişsiniz, bu kanaatlerinizi sorgulayıp doğruluklarını taş çatlasa test etmiyorsunuz".
Müsadenizle, bu cümlenin yorumunu yapayim: Bizler 1993 beri tam 20 yil DPS-digimeni dönmesinde azda olsa payimiz olmustur, sartsiz, kosulsuz 24 saatin 12 sini düsünce ve haraket olarak DPS`ye ayirmis, maddi ve manevi payimiz olmustur. Fakat 12 cesitli ve ana siyasi konularda DPS yönetimi sinifta kalmasinin daha ötesine gecmistir. Her seyin bir siniri vardir ve herbir insanin, grubun ve toplumun kirmizi cizgisi vardir. Bunlari bir araya getirince davayin ne yöne gittigini görüyorsun - DPS bize 20 yildir "siz yalandirildiniz, kullanildiniz hissini" yasatti. Simdi biraz mesafeli olunca durumu daha iyi görebiliyoruz. Biz bu yolda yörüdük, cok olan-bitenleri gördük, yasadik.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS