Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
AP Milletvekili İlhan Küçük’e Azerbaycan Milli Meclisi tarafından madalya verildi

AP Milletvekili İlhan Küçük’e Azerbaycan Milli Meclisi tarafından madalya verildi

24 Temmuz 2019

Hak ve Özgürlükler Hareketinden (HÖH) Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü Azerbaycan Milli Meclisi'nde düzenlenen törende Meclis tarafından verilen en yüksek dereceli madalya ile ödüllendirildi. AP Milletvekilline madalyayı bizzat Meclis Başkanı Ogtay Asadov takdim etti. Bu ödül İlhan Küçük’e Azerbaycan Parlamentosu ile Avrupa Parlamentosu arasındaki ikili ilişkilerin desteklenmesi ve geliştirilmesine yönelik aktif faaliyeti için verildi.

İlhan Küçük, madalya takdim töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Azerbaycan, yıllar içerisinde Hazar kaynaklarının AB pazarına girişi için stratejik bir enerji ortağı olarak kendisini kanıtlamış olan AB'nin önemli bir müttefikidir. Ancak içinde bulunduğumuz zor zamanlarda ortaklığımız enerjiyle sınırlı olmamalıdır. Hem Bulgaristan'a hem de AB’ye fayda sağlayacak turizm, tarım, eğitim ve kültür gibi birçok alanda iş birliği yapma potansiyeline sahibiz. Kültürlerarası diyaloğu teşvik etmek, toplumlarımız arasında daha iyi bir anlaşmaya yol açacaktır. Kapsamlı bir yeni AB-Azerbaycan anlaşması için müzakereler çok önemli bir aşamaya giriyor ve gelecekte etkileşimimizin tüm yönlerini kapsayan ve vatandaşlara yarar sağlayan bir anlaşmaya varmak için çok çalışmaya devam edeceğim” diye kaydetti.

İlhan Küçük son yıllarda iki parlamento arasındaki ilişkilerin kapsamlı bir şekilde geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için çalışmış ve Avrupa Parlamentosu'ndaki Azerbaycan Dostları Grubu Üyesidir. Küçük, 2015'te Avrupa Parlamentosu'nda bu yıl sonra ülkede yapılan ilk Avrupa Oyunları’nın tanıtıldığı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğe katılan özel konuklar arasında Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov da yer aldı.

İlhan Küçük Azerbaycan’da Milli Meclis Başkanı Ogtay Asadov, AB - Azerbaycan Parlamento İş birliği Komitesi Eşbaşkanı Cavanşir Feyziyev ve Azerbaycan Milli Meclisi'nin başka üyeleriyle görüştü.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS