Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Sofya Yüksek Temyiz Mahkemesi, Metin’in saldırganlarının hapis cezalarını onadı

Sofya Yüksek Temyiz Mahkemesi, Metin’in saldırganlarının hapis cezalarını onadı

25 Temmuz 2019

Sofya Yüksek Temyiz Mahkemesi, Sofya İstinaf Mahkemesi’nin 2013 yılının sonunda Sofya’da sığınmacı sandıkları Georgi Dimitrov’u (Metin) kasten öldürmeye teşebbüs etmelerinden dolayı hapis cezasına çarptırdığı Djono Mladenov, Momçil Milçov ve İvo Tilkov’un cezalarını onadı.

Djono Mladenov’a 16 yıl, Momçil Milçov’a 15 yıl ve İvo Tilkov’a 18 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme ayrıca üçünü 200 000 leva tazminat ödemeye mahkum etti.

Yüksek Temyiz Mahkemesi, sanıkların yaptıkları kötülüğün farkında olmadığı tezini kabul etmiyor. Mahkemeye göre, sanıklardan birinin diğerlerini ya da en azından birisini cinayet teşebbüsünden caydırmaya çalıştığına dair hiçbir kanıt yok.

Dava süreci sırasında cinayet teşebbüsünün tamamlandığı ve mağdurun ölümünün, yalnızca yeterli tıbbi müdahale nedeniyle gerçekleşmediği tespit edilmiştir.

Yüksek Temyiz Mahkemesi, sanıkların ödemeye mahkum edildiği 200 000 leva tutarındaki tazminatın, sanıkların eylemlerinin sebep olduğu acı ve ıstırabı telafi etmek için yeterli olduğuna karar verdi.

Eğer bir hatırlatma gerekirse, 2013 yılının sonunda Bulgaristan vatandaşı olan Türk genci Metin, Sofya Pirotska Caddesi'nde kendisini sığınmacı sanan saldırganları tarafından acımasızca dövülmüştü.

Geçen yıl Sofya Şehir Mahkemesi, Metin’in saldırganlarını toplam 49 yıl hapis cezasına çarptırdı. Djono Mladenov, Momçil Milçov ve İvo Tilkov, Metin’in kafasına el ve ayak ile birden fazla yumrukla vurarak, kasten öldürmeye teşebbüsten dolayı hapis cezasına mahkum edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS