Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Şubat 2020
HABERLER » Dünya
Balkan Türklerinden, Ankara Ziyareti

Balkan Türklerinden, Ankara Ziyareti

01 Ağustos 2019

Balkan ve Rumeli Türkleri Konfederasyonu ( BRTK) Genel Başkanı Sabri Mutlu ve beraberindeki heyet, Balkan Göçü’ nün 30. yılını anma etkinlikleri kapsamında, Anıtkabir ziyaretinin ardından AK Parti ve CHP Genel Merkezlerini ziyaret etti.

BRTK ve beraberindeki heyetin, Balkanlar’da ve Türkiye’de yaşayan soydaşların sorunlarını parti genel merkezlerine birincil ağızdan iletmek üzere ilk olarak Ak Parti Genel Merkezini ziyaret etti. AK Parti Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan tarafından ağırlanan heyet ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer tarafından ağırlandı.

İsim değiştirme konusunda tekrar kamuoyu oluşturulmalı

Özellikle Bulgaristan’da 30 yıl önce yaşanan zorunlu göçün gerek Balkanlar’da, gerekse Türkiye’de devam etkilerinin üzerinde durulduğu ziyaretlerde, zorunlu göçün üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen Bulgaristan Devleti’nin olumlu ya da olumsuz herhangi bir açıklama yapmamasının oldukça üzücü bir durum olduğu vurgulandı. Bu nedenle 30 yıl önce Bulgaristan’da yaşayan Müslüman Türkler ve Pomakların adlarının değiştirilmesinin tekrar gündeme getirilerek kamuoyu oluşturulması; Bulgaristan Devleti tarafından bir gecede değiştirilen isimlerin, herhangi bir müracaat gerektirmeden tüm isimlerin, ölenler dahil, eski haline dönüştürülmesi gerektiği vurgulandı.

Balkanlarda göç devam ediyor

BRTK’nın özellikle son dönem yaptığı Bulgaristan ve Yunanistan ziyaretlerindeki gözlemler paylaşıldı. Balkanlardaki göçün artık Anadolu’ya değil, Avrupa’nın gelişmiş ülkelerine doğru yön değiştirdiği vurgulandı. Söz konusu göçün nedenleri arasında özellikle Bulgaristan ve Yunanistan’da yaşayan Türklere uygulanan ekonomik ambargonun sonucu üretim kotası konulması, bölge devletlerinin herhangi bir yatırım yapmaması sıralandı.

Soydaşlara T.C vatandaşlığı verilmeli

Toplantılarda, ayrıca Bulgaristan ve Yunanistan’da yaşayan Türklerin milli değil dini bir azınlık olarak kabul edilmesinin beraberinde getirdiği sorunlar ele alınarak; Balkanlarda yaşayan Türk soydaşlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilmesini önemi vurgulandı.

FETÖ elemanları balkanlarda

15 Temmuz’da Türkiye’yi parçalamak isteyen kimi FETÖ elemanlarının Balkanlardaki çalışmalarının hala devam ettiğine dikkat çekilerek, bu konuda gerek hükümet gerekse muhalefet olarak gerekli adımların atılması talebinde bulunuldu.

TRT balkan kurulmalı

BRTK Balkan Türkleri ile ilgili tüm siyasi partilerle çalışma taleplerinin dile getirildiği ziyaretlerde, siyasi parti merkezlerinde Dış Türkler Masası’nın yanı sıra Balkanlar Masası kurulması, TRT’nin TRT Balkan adı altında yayın yaparak yaşanan sorunların gündemde tutulması yönünde görüş bildirdi. Her iki parti temsilcileri söz konusu sorunların çözümüne ilişki çalışma gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.

Ankara’da gerçekleştirilen toplantılara; BRTK Genel Başkanı Sabri Mutlu, Bursa’dan, BRTK Genel Başkan Vekili Seyfettin Çalışkan Eskişehir’den, BRTK eski başkanı Zürfettin Hacıoğlu Babaeski’den, BRTK Yurtdışı Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mükremin Duygun Adana’dan, BRTK Kültür İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koca Eskişehir’den, BRTK Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kocaman İzmir’den, BRTK Kültürel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Naci Kıral Sakarya’dan, BRTK Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eraydın Adana’dan, BRTK Basın ve Yayından Sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Erol Ulu Sakarya’dan, BRTK Veznedarı Besim Boncuk Sakarya’dan, BRTK Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Pekkan Edirne’den, BRTK Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Sedes Lüleburgaz’dan katıldı.

Kaynak: BRTK


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Rejim Mağduru 2019-08-02 23:28:28
Çok sevindirici başlangıç.Konular iyi seçilmiş.Resimlerde ki yüz ifadeleri umut verici.Dileriz ziyaretinizin meyveleri oturduğunuz koltukların arkasında asılı olacak bu resimlerde kalmaz.
BG den 2019-08-03 15:24:19
Yüksel Özkan Bursa BALGÖÇ federasyon eski başkanı DpS ile iş birliği yapa yapa sonunda CHP millet vekili oldu.
Bize BG Türklerine hangi konuda yardımcı olmuş da resimdekileri yardımcı olacaklar.
Bunlar BG geldiklerinde DpS tarafından 5 yıldızlı otellerde ağırlanıyorlar güzel vakit geçirmeleri için her şeyi yapıyorlar.
Bunlar BG Türklerine faydalı olamazlar.
BG den for DEPUTAT 2019-08-03 16:20:30
YURU BE KOCHUM KIM TUTAR SENI UNUTMA BG TURCHINLE SENLE BIZ SENI BULGARIYAYIN ILK DEPUTATI YAPCHAZ SEN DIKDUR EYILME
GOZLERIM SEVINCHLE DOLDU ALAMAK ISTORUN
EN SONDA BG TURTSILERE YARDIMCI YINSAN CHIKTI.
Fot deputatosa 2019-08-04 15:47:37
Anladık tekrarlamana gerek yok sen istersen deputat ta yapala istesen kmet ye yapala yeter sen iste.
DpS sen gibilanden çok ihtiyacı va.
TILKIJILEDEN USEN AGA 2019-08-04 18:51:59
GYULUM KMET DEPUTAT OLCAK YASIMIS CHOKTAN GECHTI DEPESEDE HICH GENCH YOK HANINERE GENCHLERIMIS BEN YASHIMI BASHIMI ALDIM YEMEKLILIM CHIKTI TEKESE DAMLANDA CHALISHTIM ISTACI TANIMADILA YUZETMISHLEF PENSIYA YAZIKDILMI BIRAZ AKLIMIZICHALISHTIRALIM IMAMHATIBLEDE PILIRPILIR GENCH YETISHTI AMA HEPSI ISHSIS KMET OLAN YOK OCAOLAN YOK BATIYA KACHTI GENCHLER GELSIN ARTIK ELI SENE DEPESE NAPTI KOCAMAN BIR HICH NOLUR DEPESELILETE BUNARI SORUN HESAP ZAMANI GELMEKUZERE
Dupedavets 2019-08-05 01:08:04
Sen devam et belki becerirsin.
TILKIJILEDEN USEN AGA 2019-08-05 05:17:36
RATOL GYULUM TILKIJILEDEN USEN AGAN BECERIR SEN DIKDUR EYILME
Üşen ağaya 2019-08-06 03:48:51
Dışarıda herkesi yapıyorsun beceriyorsun.
Sen önce evdekini yap becer u zaman çık piyasaya birilerini yapmaya kmet ya da prezident.
Belki evdekini haneye muhtar yapabilirsin dik dur sakın iiğlme.
TILKIJILEDEN USEN AGA 2019-08-06 10:09:58
SEN NE PIS YINSANMISHIN ULE ANAN BUBAN ICHMI TERBYE VEMEDI SA SEN GEL EVE GYOJESIN NASILNI YAPERIN USEN AGAN ERKESLE ANASHERI ERKES UNU UVAJAVA YAPERI TYURK BULGAR PUMAK CINE SENYASHIN GIDA BEM YINSANARASINDA GEZMISHLIM VA GYAVURU DAIL ERKEZ BA USENAGA KAKSI BOGZDRAVI DATI DAA DEERI SEN GELGOR TILKIJILERE USEN AGAN ORA SENKORKMA DIKDUR EILME
DOST 2019-08-06 11:43:47
BRTK cok önemli konulari gündeme getiriyor, tam BG`de DOST partisinin programinda oldugu gibi. Araya DPS ve buna benzer Balkanlarda partilerden mesafeli olmak tüm Balkan insanlari icin yararli olur. Biz kimseyi dislamiyoruz, fakat bazi "olumsuz" güclerin emiri altinda olanlarla mesafeli olmak zornundayiz. Bir taraftan BRTK`yin calismalarini ve cabalarini sessiz sabote edeceksin ve ayni zamanda "BIZ" catisi altindayiz deyeceksin - iste o zaman söylemler ve eylemler örtüsmüyor.
· 2019-08-06 20:05:53
DOST siyasi bir cesettir, tez zaman cenazesi kılınır defnedilirse hem kendisi hem de geride bıraktıkları için iyi olur. Ortalıkta kaldığı müddetçe çürüyüp hoş olmayan kokular yayacaktır.
Lütfi Mestan'ı seçimlerden önce trafik kazasında adı duyulmasaydı sağ mı, ölü mü hiç haberimiz olmayacaktı. DOST partisi seçimlere propaganda olmak için uyduruk imza kampanyası düzenledi sonra ses seda yok. Lütfi Mestan'ın yanında kim kaldı? Beraber çıktıkları kişilerden kim var, Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmed, Aydoğan Ali.. Filibede bir kız vardı, kültür işleriyle falan ilgileniyordu, Fahriye hanım o da gitti. İş bitirebilecek iki adam yok koç koca partide.
İlçelerde ofisleri teker teker kapandı, irtibat sağlayabilecek kim var? Sitelerinde güncellemeler yok, iki tane bilgi yok. Dükkan komple kapatılmış, Sudi Aranistan'da Cuma namazına gitmiş halk sanki...
DOST isimli kişi BİZ diyor ama BİZ altına sığdırabildikleri birşey yok. Sevmediğiniz DPS anavatanda ve Bulgaristan'da etkinliklere katılıyor.
· 2019-08-06 20:13:10
İşin gerçeği eski Müftülük çalışanları kendilerine yazık ettiler. DPS barışmak için çaba sarfettiğinde özür dileyip geri dönmeliydiler. Belirli dini kültürel etkinliklerinde bulunanlar ortaklaşa hareket etse daha verimli olur. Fahriye Murad gibi kişiler Bulgaristan Türk toplumuna gereklidir. Girişken, atik, iletişimi üst seviyede insanlar heba edilmemeli.
En doğru çözüm DPS'den ayrılanlar özür dileyip hata ettik diyerek tekrar ortak çatı altından mücadeleye devam etmektir. Şeyhcuma belediye başkanı gibi siyasi iskeletleri de kendi haline bırakmakta fayda var.
Toçka Razmazana 2019-08-06 20:34:07
Sen rüya görüyorsun galiba . BG Türklerini asimile edilmesine BG devletinin yanında yer alan hain DpS yönetiminin ne kadar arkadında olsanız da yardım edemeyeceksiniz.
DuPiSe kaybolmaya mahküm hiç bir zaman Türklerin haklarını aramadı aramayacakta.
Türklerin haklarını aramayanlara destek vermez.
DpS Türkiye’de ancak CHP ile görüşebilir o da DpS oy umut diyor da görüşüyor.
HŞHP ile DOST kaybolsalarda alternatif yani BG Türkkerin haklarını arayacak bir oluşum KESİN olacak.
DpS BG Türkletin ortak buluşacağı yer değil 30 yıldır kandırdı bi 30 yıl da kandırırss BG Türk kalmayacak.
ANLADIIIII kokuşmuş TOÇKA.
· 2019-08-06 21:03:08
Son seçimlerde DOST 7 130 oy almış, bu da toplam oyların yüzdesi %0.36. NPSD seçimlere girdi mi belli değil. DPS tek başına 323 510 oy almış yine bitiyormuşmuş. Artık Mestan'ı kimse sallamıyor, kendisi de sallamıyor. Meral hanım geldi Karadayı'yla görüştü. Edirne, Çorlu, İstanbul'da CHP DPS ile görüştü. STK'lar DPS ile görüşüyor. Başmüftülük DPS'yi muhatap alıp yardım istiyor. Türkçe öğretmenleri DPS'nin basımevinde Türkçe kitap ve yardımcı kitapları bastırttılar.
Kasım geliyor. Bu Kasım DOST projesi cenazesinin defni yaşanacaktır. Bahri Ömer, Lütfi Mestan siyaset çöplüğüne gönderilecek (Mestan GERB çatısı altına katılabilir).
Sen zaten oy verme. Senden oy isteyen yok. DPS seninle var olmadı ki yokluğunda yok olsun.
Toçka şarena 2019-08-07 07:04:46
Toçka nepopravima
Hala DuPiSe diye haykırmaya devam ediyorun/üz.
O kadar o hainleri DpS yönetimini seviyorsanız acilen Bulgar devletinin Türkleri yok etmek isteme programına karşı program hazırladın.
DpS bunu yapamayacağına göre ALTERNATİF yapacak.
DoS yönetiminden parayı bulanların bu konuda bijdanları kıpırdamaya başladı ve alternatife geçmeye hazırlar.
Kimse BG Türkünü erimeye mahküm edemez . Siz de dahil.
Anladı.
fes 2019-08-07 11:19:08
DPS'nin alternatifi yok, kendimizi zorlamayalım. Varmış gibi yapmanın kimseye bir faydası yoktur ama bulgarların işine harika yarar.
Feska 2019-08-07 12:04:20
Asıl Bulgarca DpS nin varlığı yaramakta.
DpS 30 yıldır suduyor.
Bulgar anayasası IRKÇI bi ana yasa.
Bireysel kakı tanımakta TOPLUMSAL hakkı kesinlikle tanımamakta.
Türk etnik kimliğini tanıyor ne yazık ki toplumsal Türk kimliğini tanımıyor yani Türk azınlığı yoktur diyor Bulgar anayasası.
Bundan dolayı BG Türkleti kesin o hanlete DpS yönetimine alternatif BULACAK..
Feska bunu sen de biliyorsun.
BG Türkletin erimesine izin verilmez Feska bunu büle bilin.
fes 2019-08-07 12:38:16
Korkunç cahil adam "düzelecek düzelecek, bak göreceksiniz alternatif de çıkacak" diyor. Peki, nası, kendiliğnden nasıl düzelecek sorusunun cevabı yok. Ne var, "düzelecek düzelecek bak göreceksiniz şey olacak" deyip duruyor.

Bu aptral laflara niye inanalım ki, bunu söyleyenlerin bulgarların hesabına çalışmadıklarını biz nasıl anlayacağız?

Bulgar ana yasasını DPS niye değiştirmezmiş. Bu kadar aptralca bir laf olabilir mi? Dünya tarihinde bir azınık partisinin ana yasayı değiştirdiği görülmüş mü, tek bir örnek var mı? Yok. Yoksa o zaman ne yapılmak isteniyor. Bence hainlik yapılmak isteniyor.
Feskaya 2019-08-07 14:16:20
Feska DpS hareketin alternatifi olacak madem olmayacak diyorsun inanıyorsun neden bu kadar yırtılıyorsun. İnanma o kadar ve yazma.
Bi de BİZ diye yazmışın kimsiniz siz bir avuç avantacı DuPiSe li.
Evet BG anayasası IRKÇI bi ana yasa 1991 yılında parlamentoda konsensüs ile kabul edildi ve DpS adına İbrahim Tatarlının imzası var.
DpS o karara imza atmayarak şerh koya bilirdi.
Feska neden DpS yönetimi Türklerin haklarını aramıyor gite kabul etmiyordun “yanlışlıkları varsa af dileyecekler” diye saçmalıyorsun.
Önce ölfür sonra af dile.
Bu sebeple ALTERNATİF olacak nasıl olacak OLDUĞUNDA göreceksin.
Öyle aptal maptal yazma asıl sen bu durumda aptal ve geri zekalı duruma düşüyorsun.
Kimse inanmasın İNANACAKLAR .
Hayvankaya 2019-08-07 15:13:44
Hayvanka, düşüncende bir milim ilerleme yok, "göreceksin göreceksin" deyip bir milimcik kımıldama görülmüyor. Aptal tekrarlarını kendine sakla.

O imza hikayesini gweri zekalı arkadaş çevrenle paylaş, birbirinize hak verin ve zıbarın. O lafları biz almayalım. Şerh koyacağım ben dersen ana yasa gene aynen kabul edilirdi, ama DPS diye bir parti hiç kurlmazdı.

Meral Akşener gitti DPS ile görüştü, bir tane zurnayla bile görüşmedi; niye acaba, kratuna çaktisa yapıyor mu? Boş laflara herkesin karnı tok.
Feskaya 2019-08-07 16:10:33
Feska Yine hayvan tarafın ön plana çoktu.
Sen yazdıklarımı iyi biliyorsun yazdıklarıma gençler inanacak diye yırtılıyorsun inananacaklar Feska sizin tavırlarınıza karşı inanacaklar.
DpS ile ATAKA partilerini kimler tarafından kurulduğunu ısrarla KABUL etmek istemiyorsun.
Senin bileceğin iş gençlik geç de olsa öğreniyor.
DpS 1991 yılı anayasa değişiklilğini imzalayarak Türklere ihanetini kabul etmiş aldı.
İkide bir şu hayvan tarafını çıkarıp durma.
Bir milim ilerleme yok sende gerçekleri inkar edecek kadar yozlaşmışın.
Tarihi değiştiremesin YÖN hiç veremesin bunu da benden bilmiş ol.
Hayvankaya 2019-08-07 17:32:04
Hayvan karakterli biryle tartışmaya girerek kısır döngüye girme gibi bir niyetim yok. Takıntılı veya bilinçli olarak bulgarların hesabına çalışan adam muhatap alınmaz; bırak kendi çıkamzında debelensin.
Feskaya 2019-08-07 18:00:19
Feska yazdıkların bana değil sana geçerlidir.
Ben sana onlarca alternatif sundum sen illa DpS Türklerin partisi başka alternatif yok diye ısrar ediyorsun kim yaratıyor kısır döngüyü.
DpS bugün güçlü alternatif yaksa yarın kesin olacak buna emin ol.
Gençler 30 yıl geçse de gerçeği görüyorlar.
Onların kafalarına Bulgar devletini destekleyen DpS ne işe yaradığını çok iyi görüyorlar .
30 yıldır onları kandırdığınızdan haberleri var artık.
Kusur döngü senden geliyor.
Sen en iyisi sus yazma.
Anti-fes 2019-08-07 18:45:20
fes ( Fes amca bilmem kendi ismini neden kücük harfle yaziyor) amca ortaya yine cikti ve sunu yaziyor: "DPS'nin alternatifi yok, kendimizi zorlamayalım................." Fes amca DPS`nin alternatifi olmadigi o senin ve sinin gibi DPS aski gözlerini kör etmis insanlarin kafalarinda degismez bir tablo olabilir. Bizim DPS sevmemiz veya sevmememiz önemli degil. Önemli olan DPS`nin oylarini aldigi insanlarin haklarini ve hukuklarini temsil etmemesi. Artik 28 yil oldu bize zorlukla verilen bulgar isimlerini Belediyelerde kütüklerden silinmesi ve yok edilmesi icin bir basari gösteremedi. DPS ne yapiyor? - DPS`yin yönettigi belediyelerde isimlerimizi degistiren eski komunistlerin heykellerini insa ederek sehitlerimiz ve gazilerimizle dalga geciyor. Mastanlide 85 yasindaki nine bulgarca bilmezse, bankada calisanlarin Türk olmasina ragmen hizmet alamiyor, isini cözmüyorlar. Kafandaki o DPS tablasonu bir dakika cikarda gercekleri görmeye calis. DPS alternatif olarak keske olmasaydi. Bu yalniz DPS icin degil, insanlarimizin oylarini alan fakat onlarin haklarini savunmuyan herbir parti icin gecerlidir. DPS`yin adina karsi degil, partiyin yapmasi gerektigi fakat yapmadigi harake
Feskaya 2019-08-07 19:24:57
Feskaya bilmediği bi bilgi.
Yerel halkın yaşadığı bölgelerde yüzde 10 dam fazla başka dil konuşuyorsa ilçe memurları o başka dili bilmek zorunda.
AB kanunlarında bu var.
Senin körü körüne desteklediğin o DpS yönetimi bu konuda neden ısrarcı olmuyor.
Kısır döngü yazma .
fes 2019-08-07 20:38:27
Neden ısrarcı olmuyor laf kadar aptalca, cahilce bir laf olamaz; sanki işler ısrar etmekle yürürmüş gibi. Ağlamayan gızana meme verilmiyor ya, DPS bulgar meclisinde yüksek sesle ağlayacak koca kafalı bulgar da insafa gelecek "Bu turçurlyata çok ağlıyorlar, verel,im şunlara istediklerini" diyecekler. İyi mi?

29 sene geçmişmiş, bulgar isimleri kütüklerden niye silinmemiş... Tamam, bu sorundan şikayet edebiirsin ama şikayetinin muhatabı DPS değil bulgar devleti olması lazım; devleti yöneten DPS olsa amenna, ama öyle bir şey yok. Her halde cahil kafa burada da işi ısrarcı olmamaya bağlıyor.
Feskaya 2019-08-07 20:51:49
Feska DpS senin haremini mi koruyor. Türkletin oylarını alarak Bulgarın çıkarlarını mı korucak.
O zaman DpS Türklerden oy istemesin.
feys 2019-08-07 21:34:21
Son postları okudum ,fes yanlış bir şey yazmamış ki . Eee ben DPS i desteklemiyorum ,fes destekliyormus er ne var demokrasi böyle işte.
Birilerin bu forumda desteklemesiyle veya desteklemesiyle netice değişmez diyor arkadaş. Birde Meral hanim gelmişmis bilmem kiminle görüşmüşmus.Bir kere Meral hanım da kim.
Alooo RT geldiğinde DPSnin "ağları",RTnin etrafında tirim tirim ,acaba elimi sikarmi.Simdi soyletirmeyin beni.
Hadi gitsin "Dayimiz" İYİlerin ziyaretine, op op,do Kapikuleden i obratno ,gider anca Boyanaya boyamaya.
Ne demiştik evet DOSTtan bir şey olmaz.
Alternativ Mi
GERB
BSP
Ataka
Var da var
Bir Türk 2019-08-07 21:47:40
Fes sen bu rumuzu kullanma çünkü BULGARI savunduğun için Türklerin ataların kemikleri sızlyor.
Sen bir insansın seni eleştirenlere “hayvan” demen senin daha insanlıktan nasibini almamış hala genlerin orman hayatı yaşamakta.
Feska biz seçim öncesi DpS milletvekilleri adaylarına toplantılarda isteklerimizi söylüyoruz.
DpS miletvekili adayları bize isteklerimizi parlamentoda önerge olarak vereceklerine söz veriyorlar.
Ne yazık ki biri Türkletin haklarından konuşma cesareti gösteremiyorlar.
O zaman Türklerden niye oy istiyorlar.
Sen SUS fazla konuşma Türk gençlerini sinirlendirme.
Anladı.
Feys avantacısı 2019-08-07 21:52:17
Bu yazınla kesin DpS yönetiminden ikramiye kazandın.
Bel yıldızlı otelde üç gün üç gece yene içme ve masörkayı kazandın.
Hemen DpS santralına telefon et geç kalma.
feys 2019-08-07 21:55:48
" DpS miletvekili adayları bize isteklerimizi parlamentoda önerge olarak vereceklerine söz veriyorlar. "
Küçük kardeşim beli ki alya onlara yani DPS ye oy vermekte ve medet umaktasin.
Yalan söyleyenlere ve beceriksizlere oyunu verme.
Kendine de güzel bak. Biz degismedikce onlarda değişmez maalesef
fes 2019-08-07 22:56:22
Geri zekalılar dediğimde kızmamalısınız, yazdıklarınıza bakıldığında az bile dediğim gün gibi ortaya çıkar.
Tilkijileden Usen AGA 2019-08-08 04:06:43
SABA NAMASINI KILAN YINSAN I YASHERI AEKADASHLAR HER SABA ERKEN KALKIN DUVAEDIN HALINISE SHUKREDIN BULGAR DEVLETI MYUSYULMANINEN ISTEMESINEN BISHEI YAPMAS EVROPA AMERIKA GIBI BUK DEVLETLE KUMANDA YAPASA DISE GELJEK EGER BULGARDA TYURKLEN BORUSU OTSEDI BULGAR DEVLETI OLMUJADI ALYA OSMANLI OLJADI TILKIJILEDEN USEN AGAN TSAR GYODU KUMANIS GYODU TSARIN GERI GELMESINI GYODU DEMOKRASIYA GYODU BIS BORA EN I YASHAMAMIS KONUSHABILMEMIS ISHE ALINMAMIS BULGARDAN TYURKLEN BISHEI ISTEMESINEN VEJEK SANASANIS CHOK BEKLESINIS SABA DUVA EDIN GYUNYUNUS I GECHSIN ALAH YARDIMJINIS OLSUN
Feskaya 2019-08-08 08:57:26
İleri zekalı Feska ne de desen ne de yazsan DpS ye GÜÇLÜ bi alternatif çıkacak.
Türkleri temsil eden Bulgar devletini desteklemeyen bir anlayış yükselmekte.
Gençler Türk olarak yaşamak istiyorlar Feska sizlerde gençlerin beyinlerini yıkayamayacaksınız.
Tilki üşen 2019-08-08 09:02:28
Senin yazılarını kendinden başka okumuyor ama sen yine de yılma şakın eğilme dik dur belki bi gün okurlar tilki üşen.
Anti-fes 2019-08-08 10:53:00
Fes amca, senin hayatinda birinci 7 yil ve sonrada 10 yil daha cok cirkin ve terbiyesis ortamda gecmis olmali ki, agizindan yalniz cirkin, kirici ve rencide edici ve hakaret sinirina yaki sözler cikiyor. Insan olarak, kalitenin cok düsük seviyede oldugunun farkinda degildigin ortada. Bu benim görüsüm veya düsüncem degil, seni genel kisi olarak hic kirmak istemem, fakat agizindan cikan ve yazilarinla ifade ettiklerin yalniz bunu gösteriyor ve bu cümle ile özetlenebilinir.
Insanlarin toplum olarak eski totaliter devlet tarafindan isimleri zorlukla degistirildi ise ve bugüne bugün toplum icin bu büyük bir sorunsa - bu siyasetcinin sorunudur, cünkü bunun arkasinda ve önünde siyaset vardir ve siyasettir. DPS siyaset parti ise siyasetle meskul olmali, Ahmet Dogan fabrika sahibi yapmak ve Peevskiyi miljarder yapmakla degil. Belli ki, sen bunlari anlaman mümkün degil
fes 2019-08-08 14:03:57
Amca deme bana, "fes" de, yeterli olur. "Amca" sözünde bir küçümseme sezinliyorum. Kültür ve kavrayış olarak benden çok aşağılarda olanların beni küçümsemesine ifrit olurum. Karşılık verme mecburiyetinde bırakmayın beni.

Senin terbiye, güzel ve çirkin tanımlarında sorunlar var. Gözden geçirip sorgulamalar yapman acil bir gereklilik. Çevremde dürüst, sözünde duran, ahlaklı biri olarak bilinirim.

Ailemden, soy sopumdan miras olarak devraldığım iki özellim var: güclü hafıza ve empati kurmak için gerekli hayal gücü. Dürüst olabilmen için verdiğib sözleri unutmama gibi bir özelliğin olması lazım. Birinin acısını hissedebilmek için de güçl bir hayal gücüne sahip olmak gerekir.
Anti-fes 2019-08-08 15:55:23
Bir daha "amca" sözünü kullanmiyacagim, fakat abey desem olur mu? Anladik senin yazdigin su son cümlelrin ve senin gercekte yazilarin ve senelerce yaptigin cikis ve görüslerinde cok büyük gecisme var. Kisacasi senin söylemlerin senin eylemlerin ile örtüsmüyor. Bir taraftan kendini cici böcek ve ak süt gibi tanitiyorsun öte yandan eylemlere gelince haraketlerin 180 derece farkli. Bunun üstüne birde senin o DPS askini katarsak - seni ve dile getirmeye calistigin o "Dürüst" ve "Sözünde duran ahlakli birini" görebilmek ve anlamak mümkün degil. Fes, secmen gerek, ye dile getirmek istedigin gibi ol, ye de eylemde nasilsan o yüzünü kabul ederek onu tanit
Feskaya 2019-08-08 16:17:18
Feska kendi kendinle iftar etmen ne kadar gerçekçi.
Bu sitede şimdiye kadar senin kendi kendine yazdığın özelliklerden kimse tek bi tanesini bile yazmadı.
Mesela benim özelliklerin seninkilerden çok daha fazla ve üstün ama sen ha babam küfür sallıyorsun.
Biraz olsun gerçekçi ol.
feys 2019-08-08 16:54:14
Anti fes adında yazan küçük kardeşim, beli ki tertemiz kalbi sin ," amca "dediğinde samimi ve içten olduğunu şahsen öyle olduğunu dusunuyordum.
Siyaset olduğu gibi her zaman görünmez.
Feys aga 2019-08-08 17:30:17
Feska “amca” kelimesini bile hakaret olarak kabul ediyor.

Bundan ötesi var mı.
Feska üstün zekalı halkın dilinden anlamaz.
fes 2019-08-08 20:10:24
Ahmet Doğan fabrika sahibi mi bilmiyorum, ama sahibi olmasının ne mahsuru var. Daha önce de yazdık, Trump mesela milyarder. Boyko'nun eşi sanırım banka sahibi; buna takmıyorsun da Ahmet Doğan'a neden takıyorsun?

Bulgaristan'da kapitalist sisteme geçerken privatizatsiya diye bir şey yaşandı, yani devlete ait mallar şahısların eline geçti. DPS sayesinde bu privatizatsya olayından bazı türkler de yararlandı; bundan dolayı sevinmeliyiz.

Halkın "paracıklarını" kimse almadı, her şey yasal, kanunlara uygun oldu. Bu işin içinde ben niye yokum diye kıskançlık duymak doğru bir tutum değildir.
Feskaya 2019-08-08 21:09:26
Feska kimse BG iktidardaki Türkletin mali durumunu sorgulamıyor.
Para en iği Bulgarın elinde olacağına en kötü Türk’ün elinde olsun bu Bulgaristan için geçerli.
BG Türkkerin Ahmet Demir Doğan Sava ajanına ülkede Türkleti merhameti olmayan Bulgar devletinin merhametine BIRAKMAKTIR.
30 yıldır parlamento kürsüsünden Bulgar devletinin Türkletin haklarını geri vermesi için hiç bir girişimlerde bulunulmadı.
Parlamentoda azınlık masalını unut artık.
DpS istesin bırak Bulgar devleti olumlu olumsuz cevap versin.
Senin görüşüne kimse ihtiyaç DUYMUYOR.
Anladı.
fes 2019-08-09 09:16:57
Hiç bir girişimde bulunmadı diye bir şey yok; onlarca teklif, gen soru ve soru sordu, ama bunları kimse kaale almadı. Bulgarler kaale almaz, önce bunu bileceksin. Sonra hedefine Ahmet Doğan'ı değil bulgar hükümetini oturtacaksın.

İşler Ahmet Doğan'dan dolayı kötüye gitmiyor, bulgarların haklarımızı kabul etmemelerinden kötüye gidiyor. Ahmet Doğan yüzde yüz hain olsa bile bu gerçek değişmez; hain olsa bile sadece maşadır, önemli olan maşayı tutandır.

Ama sende bunları anlayacak kafa yok ki, takıntılarınla bulgarların ekmeğine yağ sürüp duruyorsun.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS