Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
İçişleri Bakanlığı Çalışanları Sendikası Federasyonu Kırcaali Şubesi’nden Şehir Hastanesi’ne Modern Ekipman Bağışı

İçişleri Bakanlığı Çalışanları Sendikası Federasyonu Kırcaali Şubesi’nden Şehir Hastanesi’ne Modern Ekipman Bağışı

02 Eylül 2019

İçişleri Bakanlığı (İB) Çalışanları Sendikası Federasyonu Kırcaali Şubesi, Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ne 8 546 leva tutarında yoğun bakım yatağı ve hasta başı monitör cihazı bağışında bulundu. Para, kolluk görevlilerinin yaptığı bağışlar yoluyla toplandı.

Bağış kampanyası, İB Çalışanları Sendikası Federasyon Konseyi’nin girişimiyle Şubat 2019’da Sofya’da başladı. “İB Çalışanları Onurlu İnsanlardır” başlığı altında gerçekleştirilen kampanya kapsamında 38 000 leva bağış toplandı. İB Çalışanları Sendikası Federasyonu Konseyi, Bulgaristan Hekimler Birliği’nden ülkedeki hangi hastanelerin donanıma ihtiyacı olduğuna dair bilgi istedi. Örgüte Kırcaali, Razgrad (Hazargrat), Smolyan (Paşmaklı), Vidin, Varna ve Loveç (Lofça) hastanelerinin donanıma en acil ihtiyaç duyduğu bildirildi.

Kırcaali Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ne bağışlanan teknik araçlar, Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi’nde erken doğan bebekleri kurtarmak için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yeni araçlar, eski ekipmanın yerini alacak. Birincil resüsitasyon için kullanılır ve doğumdan hemen sonra bebekler için termal konfor yaratır. Monitör solunum, kardiyak aktivite, oksijen satürasyonu gibi temel göstergeleri izler.

Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi Başkanı Dr. Jeçka Veleva, Kırcaali’de çocukların yüzde 10’unun erken doğduğu için bağışın çok zamanında yapıldığını vurguladı. Yılın başından beri Kırcaali Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 300 çocuk dünyaya geldi, onların 30’u prematüre bebeklerdir. Bu ülke çapında görülen bir eğilimdir.

İB Çalışanları Sendikası Federasyonu Kırcaali Şubesi Başkanı Marin Hristozov, bağış takdim töreni sırasında, “Zor koşullarda çalışan, eski ekipmanla çalışarak verdiği emeklerine ve hastalara hizmet etmesine değer verilmeyen hekimlerle dayanışma içerisindeyiz” diye ifade etti. Hristozov, bunun İB bünyesinde çalışanların çok iyi bildiği bir durum olduğunu ve devletin İB çalışanlarına karşı tutumundan dolayı bu tür bağış yapma fikrinin doğduğunu vurguladı. Hristozov,” Bu, sağlık sistemine ve kader arkadaşlarımıza yapacağımız son bağış olmayacak” dedi.

Kırcaali Hastanesi İcra Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov, hastane personeli ve il sakinleri adına yapılan bağıştan dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Çerkezov, ”Daha fazla özel bakıma ihtiyacı olan küçük hastalarımız var. Bu bağış, İB çalışanlarının toplumun sorunlarına duyarlılık gösterdiğine dair bir dayanışma örneğidir” diye vurguladı. Hastane Müdürü, bu örnek davranışın toplumsal dayanışma yarattığını ve İB çalışanlarının topluma dahil edildiğini söyledi.

Prof. Dr. Çerkezov, Hristozov’a bağış teşekkür belgesi sundu.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS