Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
Elektrikli araç kullanımını teşvik eden bir program kapsamında proje teklif çağrısı açıldı

Elektrikli araç kullanımını teşvik eden bir program kapsamında proje teklif çağrısı açıldı

02 Eylül 2019

Çevre ve Su Bakanlığından verilen bilgiye göre Ulusal Güvence Eko Fonu, elektrikli araç kullanımını teşvik eden bir program kapsamında proje teklif çağrısını yineliyor.

Program kapsamında merkezi yönetim kurumları ve bölge birimleri ile belediyeler proje başvurusu yapabilir. Başvuru süresi 2 Aralık 2019 tarihinde dolacak, başvuru kabulüne bugün başlandı. Proje teklif çağrısı, Elektrikli Araçların Kullanımını Teşvik Programı çerçevesinde uygulanan İklim Yatırım Programı kapsamında açıldı.

Şimdiye kadar program kapsamında 6 teklif çağrısı açıldı ve 57 proje teklifi sunuldu. Bunlardan ödenen sübvansiyon tutarı 574 004 levayı bulan 32 proje tamamlandı.

Yürütülen projeler kapsamında M1 ve N1 (4 + 1 koltuk) kategorisinde 22 tamamen elektrikli araç, M1 ve N1 kategorisinde 7 adet hibrit elektrikli (plug-in) araç ve L7e kategorisinde 3 tamamen elektrikli araç satın alındı.

Bu programla çevre koruma politikaları hava kalitesinin iyileştirilmesi, sera gazı emisyonlarının azaltılması ve yerleşim yerlerinde gürültü kirliliği seviyelerinin azaltılması olmak üzere üç alanda uygulanmaktadır.

Başvuru koşullarına göre, satın alındığı fiyat ne olursa olsun, her farklı araç tipi için hibe miktarı belirlenmiştir.

Yararlanıcılar, kamu ihalesi gerçekleştirerek müteahhit firmalar seçmelidir. Projeler, M1 ve N1 (4 + 1 koltuk) kategorisinde tamamen elektrikli araçlara yönelik 20 000 leva, M1 ve N1 (4 + 1 koltuk) kategorisinde hibrit elektrikli (plug-in) araçlara yönelik 10 000 leva, L7e kategorisinde tamamen elektrikli araçlara yönelik 20 000 leva, 3 000 levadan (üç bin) fazla olmamak kaydıyla ilave yükseltmelere (temizlik, sulama, hacimli nesnelerin, izotermal kutuların, çöp konteynerlerinin taşınması için) yönelik değerlerinin % 50'sine kadar, M1 ve N1 (7 + 1 Van minibüsler; 6 + 1 koltuk) kategorisinde tamamen elektrikli araçlara yönelik 30 000 leva ve M2 ve N2 kategorisinde tamamen elektrikli araçlara yönelik 40 000 leva miktarında finanse edilecek.

Başvuru için gereken tüm belge örnekleri, http://ecofund-bg.org linkinde bulunan Ulusal Güvence Eko Fonu’nun internet sitesinde “İklim Yatırım Programı - Elektrikli Araçlar” başlıklı bölümünün “Belgeler” alt bölümünde bulunabilir.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS