Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
13 Kasım 2019
HABERLER » Kırcaali
HÖH, Kırcaali İlindeki tüm Belediye Başkanlıklarını kazandı

HÖH, Kırcaali İlindeki tüm Belediye Başkanlıklarını kazandı

29 Ekim 2019

Kırcaali ilinde Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin yüzde 100’ü sisteme işlenmiş tutanaklara göre, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin adayları yedi ilçede de Belediye Başkanlığı seçimini kazandı.

Hasan Azis, oyların yüzde 53,02’si veya 16 182 oyla beşinci dönem için Kırcaali Belediye Başkanlığı seçimini kazandı.

Eski Avrupa Parlamentosu ve Bulgaristan Parlamentosu Miletvekili ve eski Savunma Bakan Yardımcısı Necmi Ali, oyların yüzde 59,07’si veya 3 085 oyla yeni Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı seçildi.

Aydın Osman, oyların yüzde 72’sinden fazlası veya 3 847 oyla altıncı dönem için Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanlığı seçimini kazandı.

Sebihan Mehmet, beşinci dönem için Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı seçildi.

HÖH Kadın Kolları Momçilgrad (Mestanlı) İlçe Başkanı İlknur Kazım, oyların yüzde 73, 30’u veya 5 723 oyla Momçilgrad Belediye Başkanlığını kazandı.

Şinasi Süleyman, oyların yüzde 68,32’si veya 7 940 oyla ikinci dönem için Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı seçildi.

HÖH Kırcaali İl Başkanı ve Ardino (Eğridere) Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban, oyların yüzde 70, 63’ü veya 5 373 oyla Ardino Belediye Başkanlığını kazandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Tscl 2019-10-28 06:35:11
Bulgaristan eski başka il ve ilçelerde durum nasil
fes 2019-10-29 14:53:51
Türk kardeşlerimi tebrik ediyorum, oylarını DPS'ye vermekle doğru olanı yaptılar. Kırcaali dağlarında Türklük ateşi yanıyor, yaşayın var olun.
Hüseyin Soydan 2019-10-30 11:20:20
Fes sen tebrik ediyorsun da Zurniş Feskaa dediğin adam nerede, morardı mı, ne oldu? Bak Karagözler'de DPS'nin başarısını hazmedemeyenler harekete geçip cam çerçeve indirmişler, polis de olayları uzaktan seyredip hiç müdahale etmemiş. Fes, sence Zurniş Feskaya cam çerçeve indirenlerin azmettiricisi olabilir mi?
Hasan 2019-11-05 00:41:36
HÖH kazandi, fakat HÖH birinci defa elde etmiyor bu basariyi. Ûstünden bakilinca yedi BB Türk olmasi 28 yildir basari sayiliyor. Fakat bu basariyin arka tarafinda gercege baktiginizda ve özellikle uygulanan siyaset tüm incelikleriyle analiz etildiginde sanirsin bu Belediye Baskanlari HÖH partisi Baskanlari degilde ATAKA partisinin Baskanlarimis gibi siyaset uygulandi-uygulaniyor. Cünkü Halkin elestiri listesi ve memnun olmadigi konular listesi cok uzun.Umariz bu defa oy verenlere hizmet vermek ne oldugunu gösterirler.
Feskaya Asan Soysuzlara 2019-11-07 09:02:44
Asan başkanı neden tebrik edeyim.
Asan başkan Kırcaali şehrin en büyük MÜLKÜ AMİRİ.
Yanı glavnokomandvaşt.

Ben her gün 24 kez Milise binasının kulesinden 12 kez yayınlanan Türklete karşı bestelenmiş ırkçı melodileri dinlemek zorundayım.

Sizin Asan başkanınız mülkü amiri gibi o IRKÇI melodileri çan sesi ile değiştirme emrini veremiyor.

Ne işe yarıyor o zavallı kukla Bulgar zihniyetli Asan....
fes-pes 2019-11-07 21:30:23
Fes yaziyor: Türk kardeşlerimi tebrik ediyorum, oylarını DPS'ye vermekle doğru olanı yaptılar………………" falan filan. Tabii, Baskan Türk ise ve Türklerin haklarini ve hukuklarini saviniyorsa ve özellikle Belediyede oturan tüm insanlara esit hizmet veriyorsa oyumuzu Türk Baskana verecegiz partiyin adi ne olursa olsun. Partiyin ismi önemli degil, önemli olan haklarimizin, hukuklarimizin degerlerimizi ve özelliklle kimlik ve kültürümüzü savunulmasi ve esit hizmet verilmesidir. Hasan Azis bunlari yapti mi, yapiyor mu, yapacak mi?
D:€ 2019-11-08 22:17:12
Yoksa bu Köprülü hepsine eşit davranmıyor mu?
Vay gidi baskano vay,
pes valla, bilyader senin bir yanlışın olmalı. Şimdi biz başkanı tesadüfen
gördüğümüz oldu ,uzaktan gördük, öyle birine benzemiyor ya baya simpatik biri, 52,3% sempati oranı var.
Bilyader Başkan başarılı birdaha da ağzına almayasin, ayıp.
Demokrasi güzel bişey
fes-pes 2019-11-08 23:19:18
D:€ yaziyor: "bilyader senin bir yanlışın olmalı. Şimdi biz başkanı ..............baya simpatik biri, 52,3% sempati oranı var"...…………….Saygideger birader yorumun cok ama cok üstünker. 52,3% anlami oluyor ne zaman onun arkasinda gercekte gözüken ve halka hizmet verici ekonomik, sosyal ve siyasi icrat ve gözle görülebilecek gelisme varsa. Feskayin dile getirdigi o polis binasinin kulesinde her saat duydugumuz eski komunist=partizan ve Türk düsmanligini körükleyen melodiler en önemli olan siyasi sorundur. 16 yildir bu Baskan Hasan Azisin emirini bekliyor - adam bunu cözmeyi birak simdiye kadar tartisma konusu bile yapmadi. O zaman sempati orani 99% olsa ne olacak, kime yarar
D:€ analizi 2019-11-09 12:09:35
" Saygideger birader yorumun cok ama cok üstünker. 52,3% anlami oluyor ne zaman onun arkasinda gercekte gözüken ve halka hizmet verici ekonomik, sosyal ve siyasi icrat ve gözle görülebilecek gelisme varsa."
1.Onun arkasında gerçek 52.3% seçmen , ve ezici cogunluk Türklerden .
2.Ekonomi belediyelerin işi değil
3.Sosial de Belediyeye bağlı değil bildirme kadar
4.Soyasiicraat- Parlamentoda ve AB parlamentosunda.
Belediyenin yapaca icraat
1.Ulasim -sehir içi , köyler arası
2.Aydinlatma
3.Su ve kanal (KISKI)
4.Imar ve planlama (izinler zamanında yapılması)
5.Belediyede ki personal optimum ve kalifiye olması
6.Belediye şirketleri açık sefvsv olması ve kazanç gelir getirebilmesi.
Aklıma bunlar geldi şimdilik
fes 2019-11-09 14:38:13
Evet, doğru bir analiz olmuş. Belediyelerin yapacağı işlerle merkezi hükümetin yapacağı işleri birbirine karıştırmamak lazım.

İşsizlik sorununu Belediyeler çözemez, onu çözecekse merkezi hükümet çözer. On senedir iktidarda olmayan DPS'yi yolsuzluk yapmakla suçlamak saçmalıktır. Bunları öğrenmeden eleştiri yapmak havanda su dövmektir.
fes-pes 2019-11-09 16:32:33
Öyle gözüküyor ki, sevgili kardesler D:€ ve fes, Belediye ve Devletin sorumluluklari konusunda super expert rolünü yüklenmeye calisiyorlar. Sayin expertler 28 yildir cözülmeyen konu:
Kircaalide polis binasinin kulesinden her saat duyulan o melodilerin tarihini, amacini, icerikligini biliyorsunuzdur. Bu melodiler Vizroditelen proces, manipule edilmis tarih ve Türk düsmanligi körüklüyor ve bu melodilerin ne oldugunu bilen Türkler aci cekiyorlar. Bu partizan ve komunist melodilerin susturulmasi Baskan Hasan Azisin sorumlulugu veya Borisov`un sorumlulugu? En azindan bunu tartismaya kim sunmasi gerekir?
Beyin sakat olunca. 2019-11-10 12:31:50
Exper gözüktüler diye mıy mıy yaptın ama doğru olanı ortaya koyamadın. Basit bir belediye başkanına meydan savaşı kazanmış komutan gözüyle bakarsan gülünç durumlara düşersen

Hasan Aziz polis binasının saatinin melodisini neden değiştirmiyormuş . Adama bak be! Diyelim ki bu aptallığı yaptı, o saatte görevden alırlarsa ne olacak? Alamazlar mı diyorsun? Diyarbakır'da belediye başkanının görevden nasıl alıverdiler, görmüyor musun be adam?
fes-pes-degil 2019-11-10 17:10:11
Beyin sakat olunca kardesim yaziyor: "Basit bir belediye başkanına meydan savaşı kazanmış komutan gözüyle bakarsan gülünç durumlara düşersen". Bu ne demektir? Benim kardesim siayset ve özellikle demokrasi sartlari altinda siyaset ve Belediye Baskani sorumluluklari konularda son derece cahildir. Bir Belediye sinirlari icinde toplumu rahatsiz eden bir konu ( ki o melodiler cogunlugu rahatsiz eden ve anti-demokrasi=komunist=diktatör=vizroditelen proces kokan melodiler) ve özellikle belkide tüm BG yalniz Kircaali ve Türklerin cogunluk oldugu illerde var. Yani bu tam 100% siyasi konu. Bunu korku ile, kukla olmak düsüncesiyle cözemezsiniz. Bu bilgi ister, siyasi ve demokrasi kural ve kanunlarinda tecrübe, esneklik ve diplomasi anlayisi ister. Bunlara sahip degilseniz simdiye kadar oldugu gibi konuya göz yumarsiniz ve görmezden gelirsiniz
Exper Fes 2019-11-10 18:08:17
" Diyarbakır'da belediye başkanını görevden nasıl alıverdiler"
Bu cümleyi kuran adam sözüm sana.
Türkiye'deki ayrılıkçı emperyalist maşası parti ile Bulgaristan Türkleri'ni bir tutmak hangi bozuk zihniyetin ürünü?Elbette Kırcaali'de yaşayan Türklerin o çan sesinden rahatsız olma hakları var .
Bulgaristan Türkleri arasında kaçak elektrik kullanan, devletin polisine kurşun sıkan, masum bebekleri katleden var mı da böyle boş boş konuşuyorsun?
Anlaşılan sen çan sesinden çok memnunsun.Saat başı cep telefonundan aç da dinle . Aklının ermediği veya haince duygularla ermek istemediği konularda ahkam kesme.
Pıtniçeski ekspres 2019-11-11 20:57:18
Şapşal Türkler Bulgaristan’da AZINLIK olarak iki ülke arasında anlaşmalarla teyit eğilmiştir.
Türk çocukları 1974-5 yılında son olarak Türkçe zorunlu dersi görmüştü.
Bazi “ entelektüel Türkler” BKP merkez komitesine dilekçe vererek Türkçe dersi Bulgarca’yı öğrenmek için engel teşkil ettiğini beyan ederek kaldırılmadı istek üzere kaldırılmıştır.

Aynı çizgiyi bu gün yine SATILMIŞ DpS yönetimi devam ediyor.

Şaplal adam niye Türkiye’deki aytımci Kürtleri Bulgaristan Türkkeri ile karıştırıyorsun.
A pısırık KUKLA başkan DS dosyası olan Asan Aciz Türkkere drğil faydası 4 dönem gibi 5 vi dönem de kukla gibi oturacak.

Bulgaristan Türkkeri ikinci sınıf vatandaş olarak yaşamak istemiyorlar garanti sltonda Türk olarak yaşamak istiyorlar.

Kırcaali polis binasından günde 12 kez yayılan Türk düşmanlığı IRKÇI melodileri dinlemek istemiyorum O pısırık başkan o hakaret dolu melodileri yasaklayamıyorsa belediye binasını geri dönmeyecek şekilde terk etsin.
fes 2019-11-12 11:55:00
Yalan yanlış bilgileri tekrarlayıp durmakla hakikat değiştirilmez; üç beş geri zekalıyı inandırabilir ama hakikat milim değişmez.

Azınlık konusu burada defalarca açıklandı; iki ülke arasında karara bağlanmış, imzalar atılmış ama taraflardan biri ( bulgarlar ) anlaşma metnini farklı yorumluyor. Bu iki ülke arasında farklı yorumlama bir meseledir, fakat taraflar bu meseleyi buzdolabına koymuş İyi ilişkileri sürdürmektedirler.

Bulgaristan'ın içinde bir parti, dernek bu azınlık sorununu asla çözemez. Vay DPS bu konuda şunu niye yapmadı gibi eleştiriler geri zekalı çıkışlarıdır.

Cahilliğin ve geri zekalılığın son noktası da 1974 senesinde sonlandırılan zorunlu türkçe eğitimin sözde satılmış türklerin vermiş oldukları dilekçe sonucu sonlandırıldığı iddiasıdır. Tümüyle saçmalıktır. Komunist dönemde hiç bir "satılmış" türk karar alma seviyesinde değildi. Tam bir geri zekalı iddiasıdır.

Son seçimlerde DPS'yi satılmış olmakla suçlayanların GERB'e çalıştıkları kabak gibi ortaya çıkmıştır.

Kırcali'nin bir numaralı mülki amiri belediye başkanı değil validir. Belediye başkanı polis binasında saatin melodisine karışamaz.
Ekspres 2019-11-12 15:10:37
Fes sen biliniyorsun boşuna ÇIRPINMA.
Sen en iyisi SUS.
Sizin devriniz bitmek üzere.
Bulgaristan Türkletin sorunu çözme yetkisi DuPiSe yönetimindedir.

O Bulgar zihniyet DpS yönetim çözüm istemiyorsa ne kadar devlet desteği olsa da ÇÖPLÜĞE gidecekler sen de tabi.

Bugünkü çıkmaz sokaksın sorumlusu DpS yönetimidir.
fes 2019-11-12 16:23:15
Niye çırpınayım be hayvan, senin geri zekalı kafanın yumurtladığı şeylere göre yaşamadığımıza göre niye çırpınayım?

Sizin devriniz diye bir şey yok, aptal kafan bunu çaktisa yapsın. Ben Türkiye'de kendi yağımla kavrulan, hiç bir iktidarla en ufak bile bağlantısı olmayan hür bir insanım; burada sadece görüş bildiriyorum başka da bir şey yapmıyorum.

Ama gerçekte kimin dedikleri doğru çıkıyor diye bir soru sorulursa benim dediklerim genelde doğru çıktığı çok açık. Son seçimler beni bir kere daha doğruladı. DPS'ni zayıfladığı yok, tersine daha da güçleniyor.

Sen katışıksız bir geri zekalısın ve tabi ki bir geri zekalı hep çıkmazda olur.
Feskaya 2019-11-13 11:28:05
Fesçe senin Türkiye’de yaşadığına neden inanılsın sen hiç bir zaman Türkiyeye gitmedin ki.
Sen hala Bulgaristandasın benim gibi.

Jivkov da gitmezdi gitti DuPiSe yönetimi de gidecek .

Feska Bulgar devleti Türklere AZINLIK statüsü tanıyacak mı ne dersin.

Hayvanlaşmasan cevap yaz hayvanlığın uyanacaksa cevap verme.
Anladı.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS