Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Mayıs 2021
HABERLER » Dünya
AP Milletvekili İlhan Küçük, üçüncü dönem için ALDE Başkan Yardımcısı seçildi

AP Milletvekili İlhan Küçük, üçüncü dönem için ALDE Başkan Yardımcısı seçildi

28 Ekim 2019

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları Başkanı İlhan Küçük, ikinci kez en yüksek oy ile adını 'Avrupa'yı Yenile' olarak değiştiren Avrupa İçin Liberal ve Demokrat İttifakı (ALDE) Başkan Yardımcısı seçildi. Böylece Küçük, üçüncü dönem için ALDE Başkan Yardımcılığına seçildi, seçimlerin ikisinde adaylar arasında en yüksek oy aldı.

24-26 Ekim 2019 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina’da “Misyon Mümkün. Liberalizm Rönesans’ı ” başlığı altında ALDE 40. Kongresi gerçekleşti. ALDE 40. Kongresi’ne katılan yaklaşık 1000 delege, çevrenin korunması, Avrupa'nın küresel sahnedeki rolü ve hukuk devletinin korunması dahil, Avrupa'nın geleceği için büyük öneme sahip konular hakkında derinlemesine tartışmalar yaptı.

Kongre sırasında ALDE yönetimi de seçildi. Hans van Baal’ın yeniden ALDE Başkanı seçilmesinin ardından, altı Başkan Yardımcısı da seçildi. Yüzde 84 oy ile büyük destek alan HÖH / Avrupa’yı Yenile partisinden Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, adaylar arasında ilk sırayı aldı.

Küçük, “Elde ettiğim sonuç, her şeyden önce HÖH partisinin uluslararası çapta takdir edilmesinden kaynaklanıyor. Yıllar geçtikçe kendimizi hem Bulgaristan hem de Orta ve Doğu Avrupa'da en Avrupa Birliği (AB) yanlısı ve en liberal parti olarak konumlandırdık. Avrupa Parlamentosu ve liberal kurumlardaki çalışmalarımız sayesinde sistemli ve öngörülebilir bir ortak olduğumuzu ve güvenebilir olduğumuzu kanıtladık. Bu nedenle, yarın Bulgaristan’da yapılacak yerel seçimlerde insanlar bilinçli olarak değerlere dayalı oy vermelidirler. Açık kalkınma programları ve Avrupa’da meşruiyeti olan politikacılar ile amaç ve yönü olmayan popülist partilere güvenmek arasında seçim yapmalıdırlar” diye kaydetti.

ALDE 40. Kongresi’ne katılan HÖH heyetinde Alde Başkan Yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Avrupa’yı Yenile Grubu’nda yer alan HÖH Heyeti Başkanı İlhan Küçük, AP Avrupa’yı Yenile Grubu Başkan Yardımcısı İskra Mihaylova, AP Milletvekili Atice Alieva-Veli ve Liberal Entegrasyon Vakfı İcra Müdürü Birşen İbramova yer aldı. Heyet üyeleri, ALDE mensubu siyasetçilerle ve kongre için teklif edilen taslak kararların yanı sıra parti yönetimi seçimi ile ilgili tartışmalara katıldı.

Kongrenin açılışında başbakanlar ve AB komiserleri konumunda bulunanlar da dahil olmak üzere liberal siyasi partinin liderleri selamlama konuşması yaptılar.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR



 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET



Anket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR



All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS