Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
Aydın Osman: İnsanların bilgeliğini rehber ediniyoruz

Aydın Osman: İnsanların bilgeliğini rehber ediniyoruz

30 Ekim 2019

Yeniden Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı seçilen Aydın Osman ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Çernooçene ilçe yönetiminin, partinin yerel yönetim seçimlerinde elde ettiği başarıdan dolayı her gün bölgenin onlarca sakininden gelen tebriklerin sonu gelmiyor. Partinin, Çernooçene’deki kulübü sürekli insanlarla dolu ve özellikle seçimlerden sonra bugün ilk pazar günü kulüp insan dolu.
Altıncı dönem Çernooçene Belediye Başkanı seçilen Aydın Osman, “Bana ve ekibime oy veren tüm seçmenlere teşekkür ederim. Her gün bölgenin gelişmesi için bize en güzel yıllarını veren eski kanaat önderlerinin bizi tebrik etmeye gelmesi bizi duygulandırıyor” diye ifade etti.

Bugün Çernooçene ilçesinin Çerna Niva (Karatarla) köyünden 81 yaşındaki Mümün Mehmet, Aydın Osman’ın konuğu oldu ve kanaat önderi olarak nasıl geliştiğini anlattı. 1938 yılında yerli bir çiftçi ailesinde dünyaya gelen Mümün Mehmet, 1960 yılında Çerna Niva köyünde ilköğretim okulu açılması için girişimde bulunanların başında gelen biridir. Eski öğretmen,”1958-1960 döneminde Jenda (Yaşlı) Balkan Mahallesi’nde öğretmenlik yaptım. Okul, yerli birinin evinde bulunuyordu. Çerna Niva’dan dağ patikalarından oraya hep yaya gittim” diye anlattı.

Mümün Mehmet, ”O yıllarda Çerne Niva köyünde 60 çocuk vardı ve okul yoktu. O zamanki yönetim, her bir yerleşim yerinde okul olmasını isterdi” diye devam etti. Böylece köyde okul inşa edilmesi girişiminde bulunmuştur.

Mümün ağabey, 1974 yılında Tarımsal Sanayi Kompleksi Komuniga (Kuşallar) Köyü Şubesinde muhasebeci olarak atanmıştır. 1979 yılına kadar 5 yıl boyunca bu görevi yürütmüştür.

Bu yıl evliliklerinin 60.yılını kutladıkları eşi Selver Mehmet ve beş çocuğuna kendisini daima destekledikleri için müteşekkirdir. Ekmeğini dürüstçe çalışarak kazanmıştır ve çocuklarını okutmuştur.

Mümün Mehmet, şimdiye kadar her zaman HÖH partisini desteklediğini vurguladı. Geçen pazar günü seçimi kazanan tüm HÖH adaylarına başarılar diledi. Geçen yıllarda her zaman insanlar arasında kanaat önderliği yaptığını söyledi.

Aydın Osman, yaşlıların Rodopların ve toplumun yaşayan tarihi olduğunu belirtti. Belediye Başkanı,”83 yaşındaki babam Arif Bayramali, bana şöyle diyor: “Ne zaman bir yerde durursan geriye bakacaksın, çünkü arkanda insanlar ve kaderler var”.
Benim için onun ve onun gibi insanların sözleri bilge ve onları rehber ediniyoruz. Yıllardır hep onlarla birlikte büyüdük, akıllandık” diye ifade etti.

Aydın Osman, yıllardır bölme girişimlerine her zaman karşı çıkıp HÖH partisini destekledikleri için Çernooçene ilçesindeki seçmenlere teşekkür etti.

Kaynak: İsmet İSMAİL


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS