Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
30 Mayıs 2020
HABERLER » Kırcaali
Yeni Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, yemin ederek görevine başladı

Yeni Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, yemin ederek görevine başladı

04 Kasım 2019

Bugün Ardino (Eğridere) Belediye Meclisinin ilk oturumunda yeni seçilen Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban ve köy muhtarları, tüm hareketlerinde ilçenin vatandaşlarının çıkarlarını rehberlik edineceklerine ve refahları için çalışacaklarına dair yemin ederek yemin belgelerini imzaladılar. Yemin töreni, Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. Yemin töreninde Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Ardino İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ruska Çauşeva, yeni seçilen Belediye Meclis üyeleri, köy muhtarları, muhtar vekilleri ve vatandaşlar hazır bulundular.

Geleneksel olarak ve Yerel Yönetim Kanunu doğrultusunda Ardino Belediye Meclisi’nin ilk oturumu en yaşlı Meclis Üyesi olarak Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis Grubu’nda yer alan Meclis Üyesi Mümün Bekir tarafından yönetildi. Ardino İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ruska Çauşeva, yeni seçilen Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’a, Belediye Meclis üyeleri ve köy muhtarlarına seçimlerine ilişkin tasdik belgelerini takdim etti. Ruska Çauşeva, seçimleri kazanan HÖH’ün adaylarını tebrik ederek, başarılı bir döneme imza atmalarını temenni etti ve seçimlere katılan tüm siyasi güçlere teşekkür etti.

Vali Nikola Çanev, yeni seçilen Belediye Meclis üyelerini, Belediye Başkanı’nı ve köy muhtarlarını tebrik ederek, Ardino ilçesi adına verimli çalışmalarını, diyalog ve uzlaşı içinde çalışmalarını diledi. Çanev, yaptığı konuşmada, ”Devletin bir temsilcisi olarak faydalı ve yapıcı olan herhangi bir yerel yönetim kararını desteklemeye devam edeceğim. Şahsımda devlet yardımına ve desteğine bel bağlayabileceğiniz bir partneriniz olacak” dedi.

Önceki dönem Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, yeni seçilen Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’a iktidarın sembolleri olan belediyenin sembolik anahtarını ve bayrağının yanı sıra gerdanlığı takdim etti. Resmi Murat, konuşmasında Belediye Meclis üyelerine ve köy muhtarlarına belediyenin birliğini her ne pahasına olursa olsun korumaları ve çalışmalarında sürekliliği sağlamaları çağrısında bulundu.

Yeni Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban da yeni seçilen Belediye Meclis üyelerini ve köy muhtarlarını tebrik etti. Müh. Şaban, ”Sizler, seçmenler tarafından Ardino ilçesi vatandaşlarının çıkarları ve refahları için özenle çalışmak için seçildiniz. Umarım, bunu ortak çabalarımızla hep birlikte görevimiz döneminde ülkümüz yapacağız. Önümüzdeki dört yıllık dönemde ilçemizin geleceği için güvenoyu almam benim için bir şeref ve sorumluluktur. Vatandaşları belediye yönetimine dahil etmek için elimden geleni yapacağım. Ardino'nun refahı için çalışmaya söz veriyorum” diye kaydetti. Müh. Şaban, şahsı ve Belediye İdaresi adına üç dönem Ardino Belediye Başkanlığını yapan Resmi Murat’a uzun yıllar belediye faaliyetlerini yönettiği için teşekkür mektubu takdim etti.

Önceki dönemde Ardino Belediye Meclis Başkanı olan Sezgin Bayram, tekrar Meclis Başkanı seçildi. HÖH Meclis Grubu tarafından bu göreve aday gösterilen Sezgin Bayram, 23 oyla seçildi. GERB Meclis Grubu tarafından Ardino Belediye Meclis Başkan adayı gösterilen Sıbi Uzunov ise ancak 6 oy alabildi.

Sezgin Bayram, ”Çalışmalarımda ortak yararımız, ortak değerlerimiz ve Ardino ilçesini bizim ve çocuklarımız için daha iyi bir yer yapmak için çalışmaya devam etmek adına tarafsız ve objektif olacağım konusunda size temin ederim” diye kaydetti.

GERB Meclis Grubu Üyesi Sıbi Uzunov, HÖH’ün adayını seçimi kesin bir şekilde kazanmasından dolayı tebrik etti. Uzunov, ”Belediye Meclisinin ilçe vatandaşlarına refah ve selamet getirecek her bir kararını destekleyeceğiz” dedi.

Güner ŞÜKRÜ

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS