Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Mayıs 2020
HABERLER » Bulgaristan
Borisov, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Jean Asselborn ile görüştü

Borisov, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Jean Asselborn ile görüştü

07 Kasım 2019

Başbakan Boyko Borisov, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı, Göç ve İltica Bakanı Jean Asselborn ile yaptığı görüşmede, ”Bulgaristan yatırım, ticaret için cazip bir yer ve hızlı büyüyen bir pazar ile güvenilir bir ortak” diye kaydetti.

Bulgaristan Başbakanı ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı, NATO ve AB çerçevesinde ortak değerlere dayanan yapıcı ikili ilişkileri ve gelişimi için iyi potansiyeli ele aldılar. Borisov ve Asselborn, her iki ülkenin ortak ilgi alanlarında siyasi diyalogu her düzeyde yoğunlaştırma arzusunu dile getirdiler. Yatırım, ticaret ve turizm alanlarında iş birliğine odaklanan ticaret ve ekonomik ilişkileri buna örnek gösterildi.

Borisov, ”Bulgaristan, altyapı, enerji, ulaştırma, çevre, telekomünikasyon, dış kaynak kullanımı, bilgi teknolojileri ve ekonominin yüksek performanslı sektörlerine, teknoloji ve endüstriyel parklara, inovasyonlara stratejik yatırımlar için iyi fırsatlar sunuyor” diye belirtti.

Başbakan, Lüksemburg'un kilit tecrübe ve uzmanlığa sahip olduğu bankacılık ve finans sektörlerinde iki ülke arasındaki iş birliğine yönelik ilgi ve ek fırsatların mevcut olduğunu ekledi. Borisov, sadece deniz turizmine değil dağ, kültür, eko ve spa turizmine yönelik Bulgaristan'daki mükemmel turizm olanaklarına da vurgu yaptı.

Başbakan ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı, Avrupa ve uluslararası gündeminde yer alan güncel konuları tartıştı. İkili, “Çok Yıllı Mali Çerçeve (MFR) 2021-2027” konulu müzakereleri de ele aldı. Başbakan Borisov, AB'nin kesinlikle hem geleneksel hem de topluluğun yeni önceliklerini karşılayan bir bütçeye ihtiyacı olduğunu ve bunun her bir AB vatandaşı için daha da iyi bir hayat anlamına geldiğini belirtti. Görüşmede demografik değişim, küresel ekonominin küreselleşmesi ve dijitalleşme, iklim değişikliği gibi AB'nin önündeki temel zorlukların AB'nin öncelikli gelişme alanlarına uyduğunu, ancak üstesinden gelmek için güçlü bir topluluk yaklaşımı gerektirdiğini vurgulandı. Bu bağlamda Başbakan Borisov, geleceği AB'nin ayrılmaz bir parçası olan Batı Balkanların Avrupa perspektifine inandığını vurguladı.

Başbakan, AB’de güvenlik ile ilgili olarak Bulgaristan'ın her zaman sorumluluk ile dayanışma arasındaki adil dengeyi sağlayarak AB’nin ortak bir göç yönetimi mekanizması konusunda ısrarcı olduğunu belirtti. Bu amaçla, AB’nin üçüncü ülkelerle hedefe yönelik iş birliğini sürdürmesi, Avrupa’nın ve dünyanın karşılaştığı zorluklara yeterli çözümler sağlayacak olan mevcut ortaklıkların geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 28 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:77 664
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 273
-Toplam Vaka Sayısı:2 477
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:17
-Toplam Vefat Sayısı:134
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:965
-Son 24 Saat İyileşenler:53All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS