Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Belediye çalışanları, Müh. Hasan Azis’i şeref kıtası oluşturarak karşıladı

Belediye çalışanları, Müh. Hasan Azis’i şeref kıtası oluşturarak karşıladı

08 Kasım 2019

27 Ekim 2019 seçimlerinde yeniden Kırcaali Belediye Başkanı seçilen Müh. Hasan Azis bugün düzenlenen yemin töreninden sonra şeref kıtası olarak dizilen Belediye çalışanları ve vatandaşlar tarafından tebrik mesajı ve çiçeklerle karşılandı.

Beşinci dönem Belediye Başkanı, kırmızı halıda yürüyerek Belediye binasına girdi. Belediye Başkanı’na Kırcaali Hıristiyan Cemaati Başkanı Peder Petır Garena ve eski Bulgaristan Başmüftüsü Fikri Sali eşlik ettiler. Geçici olarak Kırcaali Belediye Başkanı görevinde bulunan Müh. Katya Mitovska, Müh. Azis’e tebrik mesajı takdim etti.

Müh. Katya Mitovska’nın okuduğu belediye çalışanlarının mesajında, ”Belediye tarihimizde beş dönem Belediye Başkanı seçilen ve beş kez seçimlerin ilk turunda bu kadar seçmenden güvenoyunu alarak mutlak bir zafer kazanan ilk Belediye Başkanı sizsiniz. Belediye İdaresi çalışanları olarak Kırcaali ilçesi sakinlerinin yine başarılı Avrupa Birliği (AB) yanlısı Belediye Başkanımızı güçlü bir şekilde desteklediğinden gurur duyuyoruz” deniliyor.

Müh. Hasan Azis, sıradaki sıcak karşılama için teşekkür etti. Belediye Başkanı, ”Beşinci kez insanlardan güvenoyu almak tarihi bir olay. Belediye Başkanı olarak mesai arkadaşlarımızın da yalnızca tarihi zaferin değil, omuzlarımızda tarihi bir sorumluluk olduğunun da farkında olduklarından eminim.

Gelecek yıllarda çalışmalarımızın daha üretken, daha gayretli, insanlara daha yakın olacağına inanıyorum. Geçen yıllarda bana verdiğiniz destek için, iyi bir ekip çalışması gerçekleştirdiğimiz için teşekkür ederim. Hep beraber yapmamızı istediğim şey, geçen yıllarda yaptığımız hizmetleri geliştirmemizdir. Tarihi başarılara imza atma zamanı şimdidir” dedi.

Milli kıyafet giymiş genç bir kız, Belediye Başkanı’na büyük bir demet çiçek sundu. Müh. Mitovska, yeni döneminin hayırlı olması için Belediye binasına girmeden önce Belediye Başkanı’nın önüne su döktü. Belediye Başkanı, yeni Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet ve Meclis üyeleri poğaça ikramıyla karşılandı. Belediye binası kapısının önünde beşinci dönem anlamına gelen çiçeklerle 5 yazılı bir pano vardı.

Kaynak: Kircaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Kırcaalili 2019-11-09 07:30:08
Hasan başkan sayesinde MVR binasının saat kulesinden günde 12 kere yayılan Türk düşmanlığı saçan IRKÇI melodileri dinlemek zorundayım.
Günde 12 kez saat kulesinden yükselen IRKÇI Türk düşmanlığı yayan melodiler belediye encümen kararıyla normal IRKÇI niteliğini taşımayan melodilerle değiştirilebilir.

Hasan başkan aynı Ahmet Doğan gibi bi KUKLADAN öteye değil.
Bulgar zihniyetli sadece adı Türk.
fes 2019-11-15 19:30:23
Encümen kararıyla hiç bir melodiyi değiştiremez; çünkü protokole göre belediye başkanı valinin üstünde değildir. Bununla beraber belediye başkanının astığım astık kestiğim kestik yetkileri yoktur, bulgar yasalarına tabidir.

O melodileri ben de beğenmiyorum, ama bulgaristan'da söz konusu melodilerin ırkçı olarak tanımlanması bir yana bulgar ulusal kimliğinin bir parçası olarak değerlendirildiği bilinmektedir. Yani bulgar tarih anlatımına baktığımızda melodilerin kaynağını hemen görebiliriz.

Cahil cahil konuşmanın bir manası yok. 1878 ve 1912 savaşlarında yenildik ve bulgar devletini tanıdık. Bu ne demektir? Artık bulgaristan denilen yerde bulgarın dediği olur demektir. Egemenlik, ya da suverinited bu demektir.

Bulgarların egemenlik hakkını bir belediye başkanı ya da bir parti ortadan kaldıramaz. Egemenlik hakkı bir savaş sonucu ortadan kaldırılır. Ne var ki, Türkiye Cumhuriyeti kurulalı beri Türk devleti irredentist politikalar izlemiyor. Bence iyi ki de izlemiyor.

Kukla mıdır değil midir bilemem, ama senin kara cahil ve aptalın teki olduğunu kesin biliyorum.
Nazif Süleyman 2019-11-17 18:40:32
Fes, aptalın tekini ciddiye mi alıyorsun? Doğuştan düşük zekalı olan birini mantıklı cevaplarla ikna edemezsin. Tarih marihten ne anlar o, aptalın teki işte.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS