Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
30 Mayıs 2020
HABERLER » Bulgaristan
Bulgar belediyeleri, şimdiye kadar AB fonlarından yaklaşık 18 milyar avro hibe aldı

Bulgar belediyeleri, şimdiye kadar AB fonlarından yaklaşık 18 milyar avro hibe aldı

14 Kasım 2019

Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği İcra Müdürü Silviya Georgieva, Avrupa Birliği (AB) proje ve programları konusunda uzmanların katıldığı forumda yaptığı konuşmada, “Bulgaristan'ın AB üyeliğinin başlangıcından bu yana Bulgar belediyeleri AB’nin uyum programları kapsamında 18 milyar avro hibe desteğinden yararlanmıştır. Bununla birlikte bölgesel eşitsizlikler derinleşiyor” diye belirtti.

Georgieva, “Bulgaristan'da çeşitli AB kalkınma programlarından faydalanmayan bir belediye yoktur ve yenileme programları kapsamında sağlanan fonların çoğu, okul, anaokulu ve hastane, kültürel ve idari kurum binalarının yanı sıra toplu aile konut binalarının yeniden inşasına harcanmıştır. Bu, 2007’den bu yana geçen iki program döneminin bilançosunun bir parçasıdır” diye bildirdi.

Ancak Georgieva’nın ifadesine göre, 12 yıl boyunca AB fonlarından faydalanmanın yanı sıra, bölgeler arasındaki dengesizlik gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır.
Ulusal Belediyeler Birliği İcra Müdürü,”Görünür olanın ötesinde 18 milyar avro yatırım yapmışız da ne oldu sanki? Bölgesel eşitsizlikleri azalttık mı? Onları azaltmadık, tam tersine - onları derinleştirdik. Bulgaristan'daki yaşam ortamını iyileştirmek için yalnızca tamamen AB fonlarına güvendik ve bunları ulusal kaynaklarla yürütülen gerçek bir ulusal bölgesel politikası için tamamlayıcı bir kaynak olarak görmüyoruz” dedi.

Georgieva’nın ifadesine göre, az gelişmiş bölgeler, yalnızca AB programlarına güvenmeyip devletten hedefe yönelik yardım almalıdır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS