Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Haziran 2020
HABERLER » Bulgaristan
Dünya Türk İş Konseyi Balkanlar Komitesi Heyetinin Sofya Ziyareti

Dünya Türk İş Konseyi Balkanlar Komitesi Heyetinin Sofya Ziyareti

22 Kasım 2019

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Balkanlar Komitesi, 18-19 Kasım 2019 tarihlerinde Sofya’da bir grup ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi.

Bu büyük Sofya Buluşması kapsamında; DTİK ve DEİK heyetlerinin Bulgaristan Ekonomi Bakanı Sn. Emil Karanikolov’u ziyareti ile başlayan program; sırasıyla, Bulgaristan KOBİ Ajansı, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası ve Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) ziyaretleri ile devam etti.

Bu işbirliği temaslarının yanısıra, 19 Kasım’da Ramada City Centre – Sofya Oteli’nde DEİK tarafından bir de “Bulgaristan Yatırım Ortamı Toplantısı” düzenlendi. 150’nin üzerinde seçkin yatırımcı ve iş insanın katıldığı bu toplantıda Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, T.C. Sofya Büyükelçisi Sn. Dr. Hasan Ulusoy ile DEİK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Sn. Osman Ak da konuşma yapan toplantı katılımcıları arasında yer aldılar.

DEİK Toplantısı’nın ardından, açılış konuşmasını DTİK Balkanlar Bölge Başkanı Sn. Ömer Süsli ve Sn. Dr. Hasan Ulusoy’un yaptığı DTİK Sofya Buluşması etkinliğine ise yine Balkanlardan, Türkiye’den ve Avrupa’dan 150’nin üzerinde iş insanı katılım sağladı. Bulgaristan’da yerleşik ABD, Fransa, Belçika gibi diğer ülke işadamlarının oluşturduğu Ticaret Odaları’nın da katılım sağladığı etkinlik bu anlamda bir ilk teşkil etti.

DTİK Balkanlar Bölge Komitesi Başkanı Sn. Ömer Süsli’nin moderatörlüğünü yaptığı “Bulgaristanda İş Yapma” temalı ilk oturumda, Ticaret Müşaviri Sn. Okan Pakbeşe, BULTİŞAD Başkan Yardımcısı Sn. Ömer Eren ve Bulgaristan Yatırım Ajansı Başkanı Sn. Stamen Yanev bilgilendirici sunumlarıyla toplantıya renk kattı.

DTİK Balkanlar Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı ve BULTİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Edis Emre’nin moderatörlüğünü yaptığı “Bulgaristan’da Türk İş Dünyası Başarı Örnekleri” adlı panelde ise; uzun yıllardır Bulgaristan’a yatırım yapıp istihdam sağlayan değerli iş insanları Sn. Fikret İnce, Sn. Şahap Aktaş ve Sn. Osman Ak değerli deneyim ve başarılı şirket tarihçelerini salonda bulunan katılımcılar ile paylaştılar.

Etkinliğe ayrıca, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 54. Genel Kurulu için Sofya'da bulunan KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Giresun Milletvekili Sayın Cemal Öztürk, beraberinde Delegasyon üyesi Sağlık eski Bakanlarımızdan Milletvekili Sayın Ahmet Demircan’ın da katılarak, konukları selamlaması büyük ilgi gördü.

Bulgaristan’da ilk kez düzenlenen ve iki günlük yoğun temaslarla geçen bu DTİK etkinliği ve DEİK Toplantısı’nda, iki ülkenin yatırım, ekonomi ve ticaret ilişkilerinin ele alınarak, ileriye dönük işbirliği imkanlarının böyle bir ortamda görüşülmesi büyük bir takdir ve ilgiyle karşılandı.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 06 HAZİRAN 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:89 086
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:1 196
-Toplam Vaka Sayısı:2 668
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:41
-Toplam Vefat Sayısı:160
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:12
-Toplam İyileşenler:1 528
-Son 24 Saat İyileşenler:138

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS