Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Meclisine bağlı 10 daimi komisyon olacak

Kırcaali Belediye Meclisine bağlı 10 daimi komisyon olacak

22 Kasım 2019

Bugün 2019-2023 dönemi Kırcaali Belediye Meclisi ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Meclise bağlı oluşturulan 10 daimi komisyon, ilçede farklı alanlarda ihtiyaçların karşılanması için karar alırken belediyeye etkili yardım sağlayacak. Bunlar “Bütçe ve Mali İşler”, “Ekonomi Politikası”, “Bölge Düzenlemesi”, “Yasama ve Kamu Düzeni”, “Eğitim, Kültür ve Dini İşler”, “Sağlık ve Sosyal Faaliyetler”, Gençlik Faaliyetleri ve Spor”, “Ulaşım ve Komünikasyon”, “Ekoloji ve Avrupa Projeleri” ve “Turizm ve Tarım” komisyonlarıdır. Bu, Yerel Yönetim ve Yerel İdare Hakkında Kanun’un 21. maddesinin 1. fıkrasının 1. bendi gereğince alınan bir karardı. Komisyon başkanları ve komisyonda görev alacak Meclis üyeleri gelecek Meclis oturumunda belirlenecek.

Latif Rasim, Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) 4 üye, Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisinden 2 üye ve Bulgaristan İçin Bulgar Sosyalist Partisi İttifakı’ndan (BSP İttifakı) 1 üyenin yer aldığı 2019-2023 dönemi Kırcaali Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin güncelleşmesiyle ilgili kurulan 7 kişilik geçici komisyonun başına getirildi.

Belediye Meclisi, 2019-2023 dönemi için 7 kişilik Yolsuzlukla Mücadele ve Yasa Dışı Yollardan Edinilen Varlıkların Müsadere Edilmesi Komisyonu (KPKONPİ) kurulması kararı aldı. Kırcaali Belediye Meclisi Başkanı Müh. Hüseyin Ahmet, ”Bu, Yolsuzlukla Mücadele ve Yasa Dışı Yollardan Edinilen Varlıkların Müsadere Edilmesi Kanunu’nun 2. maddesinin 5. fıkrası uyarınca zorunludur, çünkü çıkar çatışması tespiti yapmak üzere Meclis üyelerinin, köy muhtarlarının ve belediye şirketi müdürlerinin beyannameleri kontrol edilecek” diye izah etti. HÖH’ten 4 üyenin, GERB’ten 2 üyenin ve BSP İttifakı’ndan 1 üyenin yer aldığı komisyon Latif Rasim tarafından yönetilecek.

Bugünkü Meclis oturumunda ayrıca Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Kırcaali Belediyesi’nin Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Meclis Başkanı Müh. Hüseyin Ahmet tarafından temsil edilmesi kararı alındı. Yerel Yönetim ve Yerel İdare Hakkında Kanun’un 21.maddesinin 1.fıkrasının 15.bendi gereğince Belediye Meclis Başkanı Müh. Hüseyin Ahmet’in Bulgaristan Ulusal Belediye Meclis Başkanları Birliği’ne üye olması kararlaştırıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 06 HAZİRAN 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:89 086
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:1 196
-Toplam Vaka Sayısı:2 668
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:41
-Toplam Vefat Sayısı:160
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:12
-Toplam İyileşenler:1 528
-Son 24 Saat İyileşenler:138

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS