Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Meclisi, Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının maaşlarını belirledi

Kırcaali Belediye Meclisi, Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının maaşlarını belirledi

22 Kasım 2019

Bugün gerçekleştirilen 2019-2023 dönemi Kırcaali Belediye Meclisi ikinci oturumunda Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının alacağı maaş tutarları belirlendi. Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in sunduğu öneriye göre, yasal hükümlere göre Kırcaali Belediye Başkanı’nın taban aylık maaşının tutarı bir bakanın aylık maaşından yüksek olmaması gerekiyor, köy muhtarlarının maaşları ise seçildikleri yerleşim yerlerinde daimi ikamet adresi bulunan kişilerin sayısına göre düzenleniyor.

Böylece Belediye Başkanı’nın aylık maaşı 3000 leva miktarında olacak. Belediye Başkan yardımcılarının maaş tutarları bu miktarın yüzde 80’i kadar, muhtar vekilleri ise köy muhtarlarının ortalama aylık maaş tutarının yüzde 80’i miktarında maaş alacak.

Köy muhtarlarının maaşları, köy nüfusunun sayısına göre ayrılan 4 gruba göre farklılık gösterecek. İlk grupta yer alan muhtarların maaşları 920 leva, 1000’den fazla nüfuslu ikinci gruptakilerin- 880 leva, nüfusu 701-1000 arasında değişen üçüncü gruptakilerin maaşları 860 leva ve nüfusu 700 kişi altında olan dördüncü gruptakilerin maaşları 840 leva olacak.

Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakı’ndan Belediye Meclis Üyesi Radoslav Milev, bu öneriyi desteklemeyeceğini söyledi. Onun ifadesine göre, Kırcaali Belediye Başkanı önceki 4 yıllık dönemde görevlerini başarıyla yerine getirmemiştir. Milev, yüksek olarak tanımladığı Meclis üyelerinin alacağı maaş tutarlarına da karşı çıktı.

HÖH Meclis Grubu Üyesi Sezgin Bekir, kimin ilçeyi iyi yönetip yönetmediğine Kırcaali ilçesi sakinlerinin karar verdiğini belirterek, onların güvenoyunu yeniden Müh. Azis’e vererek aynı zamanda ona notunu da verdiklerini kaydetti. Sezgin Bekir, ”Maaşlara gelince yasa koyucuların, Belediye Başkanlarının sorumluluklarını, iş yüklerini ve bu büyük belediye kaynağının yönetimini göz önünde bulundurarak bir bakanın maaşı kadar maaş alabilmesine imkan vermesi rastgele bir şey değil. Belediye Başkanı’nın gerçekleri dikkate alarak, bir bakanın maaşı kadar maaş almayı önermemesi onurlu bir davranıştır” dedi.

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis de Milev’in eleştirilerine cevap verdi. Müh. Azis’in ifadesine göre, Milev hala seçim hırsının etkisinden kurtulmamıştır. Belediye Başkanı, Milev’e dönerek ” Seçim sona erdi, Sayın Milev! İnsanlar notunu verdi ve bu not sizin lehinize değil” dedi. Müh. Azis, önceki dönem Belediye Meclisinde yer alan sağ partilerin temsilcilerinin iki kişi olduğuna, şimdikinde ise sadece 1 kişi olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı, ”Eğer bu tür söylemlerinizden dolayı yüzde 50 azalmışsanız, gelecek Mecliste hiçbir temsilciniz olmayabilir” diye ifade etti.

Sonuçta öneri 27 Meclis Üyesinin oyuyla kabul edildi. Oylamada 2 Meclis Üyesi ret oyu kullanırken 11’i çekimser kaldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Gırcalıdan 2019-11-23 08:55:34
Gırcalı belediye başkanı ve Meclis üyeleri şu polis binası saat kulesinden yükselenIRKÇI TÜRK düşmanlığını körükleyen melodilerin kaldırılmadı içı ne zaman belediye Meclis’in gündemine alacaklar.

Biz Gırcalı Türk halkı bu IRKÇI TÜRK düşmalığını körükleyen melodileri dinlemek zorundaymışız?

Kendimizi hala o korkunç KOMÜNİZM döneminde hissediyoruz.
fes 2019-11-24 09:12:04
Gırcalıdan aptalı, madem belediye başkanı meclis gündemine alarak her şeyi yapabileceğini düşünüyorsun, o zaman oldu olacak meclis gündemine kırcaaliyi bağımsız bir devlet yapmayı gündemine alıp hop ayrı bir devlet kuruversin.

Neden olmasın değil mi aptal, istediğinde her şey yapılır. Zurniş Feskaya geri zekalısını dinlersek bir encümen kararıyla yeni bir kırcaali devletine kavuşuruz. Gerçi kendisi hayvan oğlu hayvandır ama kıçından çıkarttığı düşünceler yine de çok ilginçtir.
Gırcalılı 2019-11-24 12:32:07
Fes sen aptalmısın kendini çok akıllı mı zannediyorsun.
Evet belediye il meclisi referandum yapma yetkisi bile var.
Niye bu kadar Türklete karşısın Türklet bi tarafını çok mu acıttılar.

Pısırık il belediye başkanı Aziz sizlerden korkarsa geri dönmeyecek şekilde istifa etsin.

Kimse bağımsızlık istemiyor öyle ALGI yaratmaya çalışmayın. Seni dinleyerek Gırcalı Türk halkı susmakta devam edecek mi sanıyorsun.

En iyi sen sus Türkleri köle ikinci sınıf vatandaş olarak korkutarak yaşamaya zorlamaya çalışma.
Hz. Demokrat b. Hümanist 2019-11-24 14:00:01
İkinci sınıf köle zihniyetli GERB yalakası müzevir encekleri Türk halk adına konuşma yetkileri yoktur. Sandıkta hepiniz rezil oldunuz, otuz yıl olduğu gibi avuçlarınızı yaladınız.

Hasan Azis'e akıl vermeye kalkman kakavanlığını gösteriyor. Senin temsil ettiğin siyasi görüş mefta oldu! O çok "değerli" aklını kendine sakla, Hasan Azis ve ekibi siyaseti senden öğrenecek değiller.

Biz DPS'den memnunuz, memnun olmayanlar beğendiği oluşuma katılsın ya da siyasi partisini kursun, seçime girsin. Bekara karı boşamak kolay, akıl almaz gerizekalı çıkarımlarını kendinize saklayın. Oturaklarınızı yırtıp parçalasanız da iş bitireceğiniz yok.
Gırcalılı 2019-11-25 08:31:20
Sen kimsin be avanak salağı “hazreti” DuPiSe kendin gibi memnunmuş.
Bu senin kendin için kendin görüşün.
Gırcalıda seçimlere yüzde 28 katıldı o sayıyın içinde Pamak da var Türk de var. Hele sen Türk hakkını temsil edemesin.

Tölüğünü yaparsın nasıl olsa çıkar var ucunda.
Eğer sen gerçek bi Türk olsaydın Bulgaristan Türkletin geleceğinden endişe ederdin.

Ondan otur oturduğun yerde.
Hz. Demokrat b. Hümanist 2019-11-26 03:50:25
Aptal Zurniş biz kimmişiz diye çıkış yapıyor. "Dupiseden" nasıl memnun oluyor muşum? Sana ne! Memnunuz ki oyumuzu veriyoruz.

Sen kimsin, oturak kılı Zurniş? Neden dediklerini yapmıyorsun?

DPS'nin yapabileceği vardır, yapamayacağı şeyler vardır. Polis saat kulesinden o seslerin kesilmesi için Kırcaali bölgesinin Bulgaristan sınırları içinde bulunmaması gerekir, bunları anlayamayacak kadar kakavan biri misin? Devletin adı Bılgariya, öyle demokrasilerde herşey mümkündür diye şey yok. Eski Katalunya liderine ne oldu? Hem özerk bölgeden bahsediyoruz, demokrasiden bahsediyoruz.
Hazretsize 2019-11-26 07:34:09
A be sizler aptalkar geri zekalıllar kim Katalunya lideri gibi Bulgaristan Türkleti “ AYRIMVILIK OTONOM” istiyor.

Bırakın şu algı yapmaya Bulgaristan Türklerin öyle derdi YÖK.

Bulgaristan Türkleri ikinci sınıf vatandaş olarak yaşamak istemiyor geleceğe emin olarak anayasada bir deli Bulgarin dikah zoruyla Türkkerin isimlerini değiştirmemek için garanti istiyorlar.

Sizler trol bozuntuları kimseyi korkutmaya çalışmayın Türklet otonom istiyor algısı yspmajtan vaz geçin TÜTMÜYOR.

Biz Gırcalı Türkkeri polis ninadından o IRKÇI TÜRK DÜŞMANLIĞI yayan melodileri istemiyoruz.
Komunizmi ezilmişliği Türkleri insan yerine koymayan Bulgar devletinin Türkkere istediğini yapabileceğini her saat o melodilerle hatırlatılıyor.

Bu IRKÇI melodilerin kaldırılma istemi “otonom” istenmesini gibi nereden çıkarıyorsunuz.

BIRAKIN ALGI YARATMAYA

TUTURAMAYACAKSINIZ.
Gırcalılı 2019-11-26 07:43:03
Asan başkan nasıl olsa muhtarları da toplamış oturuma o polis binasından yükselen IRKÇI TÜRK DÜŞMANLIĞI yayan melodilerin kaldırılmadı alsaydı.
Unların TEK DERDİ PARA.

İşte DpS bu hani Türkletin partisiydi.

Gırcali Bulgaristan’ın içindeymiş başka görüş idaa eden mi var.

IRKÇI melodileri kaldırma isteği AYRIMCILIK mı istenmiş oluyor.

Kimseyi korkutmasınız Türkkerin isteği kanunlar çerçevesi içindedir.
fes 2019-11-26 12:36:03
Zurniş Feskaya meymenetsizi kimse tarafından ciddiye alınmadığını görünce farklı farklı isimlerle bulamaç yazılarını yazıp duruyor. Ama nafile, kendisini kimse ciddiye almıyor.
Fesçeye 2019-11-26 15:35:17
Feska sana sormuştum niye farklı rumuzlardan yazıyorsundiye cevap yok.

Tam bi salaksın. Feska

Fesçe IRKÇI melodiler kalkmalı mı cevap evet hayır olmalı kıvırmak yok.


Anladı
fes 2019-11-26 19:33:14
Geri zekalı hayvan, sen bana hiç bir soru soramazsın. Ben senin ananı avradını yedi sülaleni sinkaf etmiş biriyim, bana soru soramazsın. Benim gözümde sen insan değil pislik bir hayvansın.
Numan Nalcı 2019-11-27 13:58:12
Fes, Zurniş son seimlerle ilgili ısrarla sorduğun soruya cevap veremedi. Kıvırıp duruyor.
Fesçeye 2019-11-27 18:31:10
Feska senin yedi sülalen zaten sinkaflanmış adama bak be soru sırlamayacakmışım.
Sen kimsin be ibikli zurnacı soru sorulmayacakmış?

Feska ajan Pavel Amet Doğan Boyko Borisovu general yaptı mı yapmadı mı.

Yine bi soru.
Anladı
fes 2019-11-27 18:57:22
Anan Manukyan sevyesinde genel ev patroniçesi oldu mu olmadı mı? Onun cevabını ver general yaptı mı yapmadı mı söylerim hayvancık. Hadi bakalım!
Fesçeye 2019-11-28 09:12:37
Feska hani sen çok “kültürlüydün” güya dünya klasiklerinden birkaç kitap okumuşun o okuduğun kitaplarda her anne kutsaldır “orospu” da diye öğütler var.

Ben senin anana laf etmiyorum ancak senin gibi piçler böyle Türklüğe, Müslümanlığa kesinlikle uygun olmayan cümleler kurar.

Feska DpS neden her seçimde oy kaybediyor Bulgarlardan takviye alıyor.

İlhinç bi soru cevabı bileğine eminim.
fes 2019-11-28 11:34:44
Anne kutsaldır lafı geri zekalı dincilerin lafıdır. Edebiyatta bir anne fedakar, iyi çocuk yetiştiren biriyse ona kutsal denir; ama oraspı enceği yetiştirirse ona kutsal anne denmez.

Hitler bilindiği üzere felaket bir adamdır, yaptıkları insanlığa sığmaz şeylerdir. İnsan bu kadar gaddarlığın nereden geldiğini merak ettiler ve ailesini araştırdılar. neden oraspı enceği olduğu ortaya çıktı: Hitler'in ailesi berbat bir aileydi;baba aslında amcası diye biliniyor, enses menses ailede her şey vardı.

Ben üç beş kitap okumadım, yüzlerce, binlerce kitap okudum. Ama sen hiç okumadın; okumamış olmana rağmen sanki benden üstünmüş gibi tam bir oraspı enceği tavırları alıyorsun.

Bütün insanlar altı yaşlarına kadar hayvanla insan arası büyü dünyasındadırlar. Altı on iki yaşa arası sembollerle düşünmeyi öğrenirler ve 12 yaştan sonra da soyut düşünmeyi öğrenirler.

Ne var ki bazı insanlar bu aşamaları geçemezler; hayvan mertebesinde kalırlar ve bütün hayatlarını orada yaşarlar. Sen öyle birisin: alttı yaşını aşabilmiş değilsin. Bunun en büyük suçlusu da ana babadır.
Fesçeye 2019-11-28 13:02:25
Feska senin ilk üç ayın nerede geçmiş bi sorsana anacısına sağı ise.
Terbiye üç yaşına kadar verilir PİÇ olduğundan işte senin o üç terbiye alacak yılların kayıp.
Sıkılmadan “yüzlerce binlerce” kitap okudum diye utanmadan yakan da süleyordun.
Feska asıl sen ensest bozuk bi aile gızanısın üle olmamış olsaydın ağızın foseptik çukuru gibi kakmazdı. O ağızndsn dökülen çekilmez pis kokular taaaa buralara geliyor

Feska sen terbiyeli misin eğer ülesen ıspatla her yazında hayvan gibi hayvanlaşıyordun iki kelime aklına jazınmış “ orospu çocuğu, hayvan” gerçekten sen o musun.
Hitlere gelince “ Yahudiler öldürüyorum diye şimdi bana kızıyorsunuz. 50 yıl sonra Yahudilerin kökünü niye kazımadın diye kızacaksınız” demiş.
Fesçe Alman halkı Hitleri seviyor mu? Onu övmek Almanya’da yasak.

Fesçe Gırcalı MVR binasından her saat başı yayılan o IRKÇI melodiker kalmalı mıdır sen bilirsin.
fes 2019-11-28 13:07:01
Hayvan, hayvan oğlu hayvan ve de pislik
Feskaya 2019-11-28 15:46:29
Fesçe yine HAYVANLAŞTIN ne zaman insan olacaksın adam gibi adam.

Suçluyorsun kendini görmüyorsun her yazında kendi iç dünyanı yansıtıyorsun o da seni beş para etmez biri olarak ortaya koyuyor.
BİNLERCE kitap okumuş bu idaaya hayvanlar bile güler yine attın yine yalan ama kuyruklusu TUTMUYOR Feska.
Fesçe DpS niye oy kaybediyor?
fes 2019-11-28 19:44:06
Oraspı enceği olmaktan vazgeçtiğinde insan olabilirim hayvan. Pislik hayvan!
İbrahim Koşukavaklı 2019-11-28 22:03:03
Feskaya diye yazan adam, hakikaten her türlü küfrü hak ediyorsun. DPS oy kaybetmedi, oylarını artırdı. Utanmazlık yapma, siiktir ol git buradan.
Kuramigratlı İbryama 2019-11-29 05:58:57
Salak, aç interneti oku DuPiSe oy mu artırdı oy mu kaybetti o zaman yaz.
Fesçeye 2019-11-29 06:09:26
Feska aynı şekilde yazmaya devam edersen kendini hayvanlaşmış bi “orospu” enceğı gibi göreceksin aslında böyle olduğunuzdan heh aynı şeyi yazıyorsun.

Senin adam gibi adam olman kime yarar be Feska hiç kimseye.
Adam gibi adam olursan yalan dolan yazamayacaksın adam gibi adam asla atmaz kimseleri kendisini bi bok zannetsinler diye adam yerine koysunlar diye atmazlar.
Anladı
Feska sen yüzlerce binlerce kitap bir arada gördün mü hiç.
fes 2019-11-29 09:04:52
Budala ,ahmak ve de hayvan. Hayvanın böğürmesi kime yarıyor, ebesinin örekesine yarıyor. Tiksinti verici iğrenç hayvan.

DPS iyidir iyi. Zurniş hayvanı çatlasa da patlasa da kimsenin DPS'den vazgeçmeye niyeti yok. Bütün belediye başkanlıklarını silme kazandı, Zurniş hayvanları avuçlarını yaladılar.

Hep yalayacaklar, sonsuza kadar.
Fesçeye 2019-11-29 13:04:53
Feska yolun sonunu sen de olsa görüyorsun bundan dolayı dönbaş HOYVAN gibi sadece hoyvanca yazabiliyorsun.
Jivkov da sonsuza kadar kalacağını sandı sizingibi ama GİTTİ.
Fesçe başkanların maaşları ilçe ilçe farklı mı sen bilirsin.
Sonunuz çöplük.
fes 2019-11-29 20:19:14
Zurniş mi, tam bir hayvan ve bulgar uşağıdır. Türklere karşı büyük bir kin beslediği ortada olan, ama bunu neden beslediğini kendisi de bilmeyen bir geri zekalıdır.

Dps kazanmıştır, silme belediye başkanlıklarını ele geçirmiş, bulgarları sinirden çatlatmıştır. Zurniş bulşgrların gözünde de düşmüş biridir, çünkü Türkleri bölme faliyeti boşa çıkmıştır. Kıçını yırtsa bir şeycik yapamaz. Zurniş Feskaya hayvanı!
Feskaya 2019-11-29 20:40:22
Fes gavur bozması hadi kaam see katılan olcak mı seni kendinle başbaşa bırakacam uzun süre diil.

Yazılarını kendin okursun en azından seni köpek hötüne sokan biri vardı.
Anladı
fes 2019-11-29 21:55:47
İster git ister gitme, şeyimden öte Kasım paşa. Burasını fena kokutmuştun zaten, en azından ortalı pis kokmaz. Hayvan.
w 2019-12-22 22:35:38
feska Adıyla yazan kişiyi tanıyorum.O bir bulgar ajanıdır Sefaköyde yaşıyor ve gerçekten bir hhayrandır,akrabalarında öyle söylüyor.Adıda Fikret Özgürdür.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS