Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Mayıs 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Meclisi, Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının maaşlarını belirledi

Kırcaali Belediye Meclisi, Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının maaşlarını belirledi

22 Kasım 2019

Bugün gerçekleştirilen 2019-2023 dönemi Kırcaali Belediye Meclisi ikinci oturumunda Belediye Başkanı ve köy muhtarlarının alacağı maaş tutarları belirlendi. Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in sunduğu öneriye göre, yasal hükümlere göre Kırcaali Belediye Başkanı’nın taban aylık maaşının tutarı bir bakanın aylık maaşından yüksek olmaması gerekiyor, köy muhtarlarının maaşları ise seçildikleri yerleşim yerlerinde daimi ikamet adresi bulunan kişilerin sayısına göre düzenleniyor.

Böylece Belediye Başkanı’nın aylık maaşı 3000 leva miktarında olacak. Belediye Başkan yardımcılarının maaş tutarları bu miktarın yüzde 80’i kadar, muhtar vekilleri ise köy muhtarlarının ortalama aylık maaş tutarının yüzde 80’i miktarında maaş alacak.

Köy muhtarlarının maaşları, köy nüfusunun sayısına göre ayrılan 4 gruba göre farklılık gösterecek. İlk grupta yer alan muhtarların maaşları 920 leva, 1000’den fazla nüfuslu ikinci gruptakilerin- 880 leva, nüfusu 701-1000 arasında değişen üçüncü gruptakilerin maaşları 860 leva ve nüfusu 700 kişi altında olan dördüncü gruptakilerin maaşları 840 leva olacak.

Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakı’ndan Belediye Meclis Üyesi Radoslav Milev, bu öneriyi desteklemeyeceğini söyledi. Onun ifadesine göre, Kırcaali Belediye Başkanı önceki 4 yıllık dönemde görevlerini başarıyla yerine getirmemiştir. Milev, yüksek olarak tanımladığı Meclis üyelerinin alacağı maaş tutarlarına da karşı çıktı.

HÖH Meclis Grubu Üyesi Sezgin Bekir, kimin ilçeyi iyi yönetip yönetmediğine Kırcaali ilçesi sakinlerinin karar verdiğini belirterek, onların güvenoyunu yeniden Müh. Azis’e vererek aynı zamanda ona notunu da verdiklerini kaydetti. Sezgin Bekir, ”Maaşlara gelince yasa koyucuların, Belediye Başkanlarının sorumluluklarını, iş yüklerini ve bu büyük belediye kaynağının yönetimini göz önünde bulundurarak bir bakanın maaşı kadar maaş alabilmesine imkan vermesi rastgele bir şey değil. Belediye Başkanı’nın gerçekleri dikkate alarak, bir bakanın maaşı kadar maaş almayı önermemesi onurlu bir davranıştır” dedi.

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis de Milev’in eleştirilerine cevap verdi. Müh. Azis’in ifadesine göre, Milev hala seçim hırsının etkisinden kurtulmamıştır. Belediye Başkanı, Milev’e dönerek ” Seçim sona erdi, Sayın Milev! İnsanlar notunu verdi ve bu not sizin lehinize değil” dedi. Müh. Azis, önceki dönem Belediye Meclisinde yer alan sağ partilerin temsilcilerinin iki kişi olduğuna, şimdikinde ise sadece 1 kişi olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı, ”Eğer bu tür söylemlerinizden dolayı yüzde 50 azalmışsanız, gelecek Mecliste hiçbir temsilciniz olmayabilir” diye ifade etti.

Sonuçta öneri 27 Meclis Üyesinin oyuyla kabul edildi. Oylamada 2 Meclis Üyesi ret oyu kullanırken 11’i çekimser kaldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 26 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:74 834
-Son 24 Saat Test Sayısı:295
-Toplam Vaka Sayısı:2 443
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:10
-Toplam Vefat Sayısı:130
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:880
-Son 24 Saat İyileşenler:18All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS