Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
30 Mayıs 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali ilçesinde yerel vergilerin ve evsel atık vergisinin artırılması önerildi

Kırcaali ilçesinde yerel vergilerin ve evsel atık vergisinin artırılması önerildi

28 Kasım 2019

Kırcaali Belediyesi’nin internet sitesinde Kırcaali İlçesi’nde Yerel Vergilerin Miktarının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik’te 2020 yılında yerel vergilerle ilgili değişiklikler yapılmasına dair yönetmelik taslağı yayınlandı. Taslak yönetmeliğe https://www.kardjali.bg/?pid=4,obs_11/ linkinden ulaşılabilir.

Yerel Vergilerden Sorumlu Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü,” İlgili taraflara taslak yönetmelik ile ilgili önerilerini, fikirlerini ve görüşlerini 18 Kasım'dan itibaren 30 gün içinde sunma imkanı verilmiştir. Onları belediyenin e-posta adresi üzerinden ve Belediye İdaresi binasında bulunan Bilgi Merkezi’ne sunabilirler” diye bildirdi. Belediye Başkan Yardımcısı, Kırcaali Belediyesinin ayrıca 2020 yılında atık yönetimi ve evsel atık vergisine yönelik faaliyetlere ilişkin bütçe hazırlıklarına da başladığını belirtti. Önerilen değişikliklerin onaylanması halinde 2020'de belediye bütçe gelirlerinin 2,5 milyon levaya yakın fazla olması bekleniyor.

İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 66. Maddesinin 1.fıkrası gereğince söz konusu karar taslağı, 18 Kasım 2019 tarihinde https://www.kardjali.bg linkinde bulunan Kırcaali Belediyesi’nin internet sitesinde yayınlandı ve aynı tarihte Kırcaali Belediyesi binasında bulunan bilgi panosuna asıldı ve yerel gazetelerde yayınlandı. Karar taslağı ayrıca meslek örgütlerine ve Kırcaali ilçesinde bulunan tüm muhtarlıklara gönderildi.

Öneriler ve görüşler, belediyenin e-posta adresi obshtinakardzhali@kardjali.bg üzerinden ve Bugaria Bulvarı, No:41 adresinde bulunan Belediye İdaresi binasındaki Bilgi Merkezi’ne sunulabilir. İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 69. Maddesinin 1.fıkrasının 4.bendi gereğince 19 Aralık 2019 tarihinde İş İnkübatörü salonunda saat 15.00’te başlayacak olan taslak kararın kamuya açık tartışılması yapılacak.

Kırcaali Belediyesi, yayınlanan taslak yönetmelik ve karara ilişkin öneriler, fikirler ve görüşler sunulmasını bekliyor. Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü, vatandaşları 2020 yılında yerel vergilerin miktarı ve evsek atık vergisi miktarının belirlenmesi için önerilen değişikliklerin tartışılmasına daha aktif bir şekilde katılmaya çağırıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS