Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Ocak 2020
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov, Yonçeva hakkındaki iddialarından dolayı tazminat ödemeye mahkum edildi

Başbakan Borisov, Yonçeva hakkındaki iddialarından dolayı tazminat ödemeye mahkum edildi

10 Ocak 2020

Gazeteci ve Bulgaristan İçin Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) İttifakı’ndan Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili Elena Yonçeva, Başbakan ve Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Genel Başkanı Boyko Borisov’a karşı açtığı iftira davasını kazandı. Borisov, 2017 seçim kampanyası sırasında halka açık bir etkinlikte yaptığı konuşmada Yonçeva hakkında kullandığı ifadeleri nedeniyle manevi zarara uğrattığı gerekçesiyle kendisine 5 000 leva tazminat ödemeye mahkum edildi.

Borisov, söz konusu etkinlikte Yonçeva hakkında, “Bir mülakat yapmak için ülkeniz size birkaç milyon leva ödeme yaparsa başarılı bir gazeteci olacak mısınız? Soruyorum size: Eğer Bulgaristan devleti bir partinin genel merkezi aracılığıyla bir gazeteciye yurtdışında mülakatlar yapması için birkaç milyon leva ödeme yaparsa, (ki bizim hükümetimiz bile kocası olan o zamanki Başbakan’ın başkanlığındaki Bakanlar Kurulu kararından dolayı bu ödemeyi tamamlamak zorunda kaldı ve onun için milyonlarca para ödemek zorunda kaldık) başarılı bir gazeteci olacak mısınız?” ifadelerini kullanmıştı.

Sofya Şehir Mahkemesi’nin kararı geçerlidir, çünkü Yargıtay, 6 Ocak 2019 tarihli kararıyla Borisov ve GERB partisinin mahkeme kararına yaptığı itirazı reddetti. Emil Tomov’un başkanlığındaki Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararı kesin olup itiraz ve protestoya tabi değildir.

2018’de birinci dereceden mahkeme olan Sofya Bölge Mahkemesi, Borisov ve GERP partisinin Yonçeva’ya yönelik yanlış ve küçük düşürücü iddialarından dolayı kendisine 5 000 leva tazminatı müştereken ödemek zorunda olduklarına karar verdi. Yonçeva ilk önce 20 000 leva tazminat talep etti, ancak bu miktar gerek Sofya Bölge Mahkemesi gerekse ikinci dereceden mahkeme olan Sofya Şehir Mahkemesi tarafından reddedildi.

Sofya Bölge Mahkemesi, tazminat miktarının Borisov ve GERP partisi tarafından ödenmesine karar verdi, ancak Sofya Şehir Mahkemesi alt mahkeme kararını bozarak GERP partisinin uğratılan manevi zarardan sorumlu tutulamayacağına karar verdi.

Hem Yonçeva hem Borisov, karara Yargıtay nezdinde itiraz ettiler. Yargıtay Borisov’un mahkeme kararına yaptığı itirazı, hem de Yonçeva’nın uğradığı manevi zarardan GERB’in de sorumlu olduğu iddialarını reddetti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2020-01-10 14:05:12
Tazminata hükmeden hakimleri, savcıları görevden alsın olsun bitsin. Tayyip'le onca görüşme yaptı, bu işlerin Türkiye'de nasıl yürüdüğünü öğrenememiş mi? Gazeteciler ileri geri konuşurlarsa hapse tıkarsın, işten attırırsın, sürüm sürüm süründürürsün olup biter. Ah be Boyko, bu basit yolları daha öğrenemedin mi?
Feskaya 2020-01-11 09:22:21
Şetefsiz sen ileri geri konuşup yazıyorsun sana dokunan varmı insanlığın yüzkarası yan sanayisi.
Her konuşan içeriye takılıyor sa sen neden dışardasın o zaman.
FETO ile bağlantı olanlara aman yok ister gazeteci ister para babası.
Anladı.
fes 2020-01-13 12:15:09
Lenin gençliğinde Avrupa'larda gezerken fahişelerden frengi (sifilis) hastalığı kapmış. Nalet bir hastalıktır, hastalık atlatılmış gibi görünür ama asla tamamıyla yok olmaz. Lenin 1922 senelerinde beyinden hastalandı. Stalin bu durumdan yararlandı ve iktidarı sımsıkı ele geçirdi.

Stalin bir gürcüydü, yine bir gürcü olan KGB kurucusu Lavrentiy Beriya bir olarak korkunç tek adam iktidarını kurdular. Ben gürcüyüm hanımım da araptır diye başka biri daha var. Dedesi tam da Stalin'in doğduğu yerden Türkiye'ye gelmiş. Tek adam yönetimi falan, hepsi neredeyse tıpa tıp uyuyor. Nedir bu işler?
Arda boylu 2020-01-13 14:10:59
T.C,ti insanı gibi kavgacı ve küfür edecek kadar bir şahısın yöneteceği ülkeyi herhaliyle kaos yaratılıp ülkeyi uçuruma sürükleme yoluna sokacak zalim parti liderleri olacağına tek adam yönetiminin olmasi daha aşikardırarkadasim Fes. sen nasıl istiyorsun bu ülkeyi RTE.degilde.Emperiyalistler ve siyonist Yahudilermi yönetsin. Olmaz öyle bir şey.eger bu gün RTE.tek adam olsaydı Türkiye'nin halı tıpkı 1944 - 1989 yıllarında BKP birinci sekreteri ve Bulgaristan devlet konseyi başkanı T.Jivkovun yaptigi gibi bugün Bulgaristan'daki senin gibi dusunenleri domuzlara veya kurtlara yem ederdi dikkat et.kendine gel.egriyi doğruyu gör.hircinlasma.insan ol insanlık iyi bir seydir dostum.
fes 2020-01-14 12:09:45
Eksik bilgilerden kalkarak yanlış çıkarımlar yapıyorsun sen Arda boylu, dediklerin tümüyle yanlış. Senin hayran olduğun adamı bir kere emperyalistler ve yahudiler iktidara getirdi. Cengiz Özakıncı'nın bin sayfaya yakın "Kalemin namusu" başlıklı bir kitabı çıktı, orada her şey net bir şekilde yazıyor.

Kenan Evren, Özal, Çiller ve RET emperyalistlerin Türk devletini Türklerin elinden alıp araplaştırma, kürtleştirme projesidir. 40 sene boyunca adım adım ben türküm diyenler, iktidardan, askeriyeden, iş hayatından, bürokrasiden dışlandılar. Bunları görmeyene aptal Türk denir. Arda boylu sen de aptal Türk mü olmak istiyorsun?
Mehmet Dönmez 2020-01-24 14:06:34
Pederaz burada olması gerekmiyor muydu? Fes nerede o oradadır, duramaz, hemen bulaşması adettendir. Burasını heniz görmedi demek, görse hemen gelir. Fes tekme attıkça, o koşa koşa gelir.
Mehmet’e 2020-01-29 00:01:21
Mehmet illa cevap mı bekliyorsun iyi o zaman kendin aranıyorsun adam olun insan olun.
Karını getirirsin görürsün pederaslık var mı illa bunu mu okumak istiyorsun salak adam.
Osman 2020-01-29 00:05:46
Fes sen önce bi Türbeye git günah çıkar.
T.C. Cumhurbaşkanını niye sevmediğin zaten belli.
Beğenmiyorsan Azerbaycan’a ya da İran’ın KuzeyDoğusuna gidebilirsin.
Bak işte orada kendi ortamında olur ve rahat edersin kimselere kızmadın.
fes 2020-01-29 08:06:03
Sen Sudi Arabistan'a gitsene Osman. Git oraya Arap ol, sana yakışır. Halk inim inim inlerken kendine saray inşa eden adamı sevmen bir sorundur, çünkü senin Jivkov'u seven üç beş şaşkından farkın yoktur.

Kafanda biraz beyin olsaydı T.C yasaklatmış birine aptal gözlerle hayran hayran bakmazdın. Hanyayı Konyayı bilmek önemlidir Osman, öküzün trene baktığı gibi bakmak için önemlidir.

İslamda günah çıkarma yoktur Osman, günah çıkarma katoliklerde vardır; sunni, şii, alevi, ismaili hiç birinde yoktur. Neden bu kadar cahilsin Osman?
Osman 2020-01-29 10:03:29
T.C. düşmanlığın çok derin Fes.
İstediğin gibi yazılar yazıyorsun Cumhurbaşkanını aşağlıyorsun hala Türkiye’de diktatörlük var serbestlik yok diyorsun.
Tatillerde otellerde tek bir boş oda kalmıyor.
22 milyon araç gece gündüz yollarda.
AVM ler tıklım tıklım.
Gençlik marka giyiniyor.
Elisey Saray’ına bak.
Bıkingam Saray’ına bak.
Çankaya’da ağaçların arasında kaybolmuş cumhurbaşkanlığı.
Senin T.C. çok gördüğün o saray Türkiye’nin dünyaya bakan yüzlüdür .
Senin sevmediğin hakaret ettiğin T.C. Cumhurbaşkanı sarayı öteki dünyaya götürmeyecek.
Onun yerine seçilecek olan o Saray’dan Türkiye’yi yönetecek.
Türkiye’yi beyenmiyorsan hafi Azerbaycan’a ya da İran’ın KuzeyDoğusuna rahatlıkla gidebilirsin seni kimse zorla Türkiye’de tutmuyor.
fes 2020-01-29 11:45:18
Neden bu kadar cahilsin, ölünceye kadar hiç gözlerin açılmayacak mı be Osman? Senin Türkiye'de işin yokmuş, çünkü kafanda yurttaş bilinci, kavramı hiç oluşmamış. Türk ulusunun yeminli düşmanlarıyla gönül bağı kurmuş olmandan bu belli oluyor Osman.

En iyisi Arabistan'a git arap ol. Zaten ben gürcüyüm hanımım da araptır diyen Türkiye'mize altı milyon arabı boca etti, Türklere Jivkov'un yaptığından daha büyük kötülük yaptı. Bin yıllık Türk varlığı tehlikededir.

Ekonomiye gelince tam bir yıkım yaşanıyor. Ülkeyi borca ve betona gömdü, işsizlikten millet kırılıyor, yaşam standardında Bulgaristan'ın bile gerisine düştük. Hırsız takımı mutlu yaşıyor tabi, halktan yağmaladıkları paralarla vur patlasın çal oynasın yapıyorlar.

Ah be Osman ah, ah! Neden bu kadar körsün?
Osman 2020-01-29 15:18:39
Fes Türkiye’yi beyenmiyorsan istediğin ülkeye gidebilirsin hatta cehenneme kadar yolun var. Bizim için tek burası var ve hayatımızdan memnunuz.
Başka Türkiye yok.
fes 2020-01-29 16:08:27
Biz dedikleriniz kimlersiniz Osman? Göçmenlerin yüzde 80 dinci melanete karşıdır, sadece yüzde 15-20 şaşkın ördek gibi davranışlarda bulunur; biz dediklerin onlar mıdır Osman?

Erdogan'ın askeri başdanışmanı Adnan Tnrıverdi geçenlerde Türkiye'nin adını ve bayrağı değişmeli diye bir rapor verdi; bunlardan haberin var mı Osman. Devletin adı Asrika, bayrağı yeşil, resmi dili de arapça olmalı diyor; bunları duydun mu Osman?

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS