Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü

HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü

30 Ocak 2020

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) basın merkezinden yapılan açıklamaya göre Bulgaristan’ı resmi ziyareti kapsamında Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ve Türkiye’nin yeni Bulgaristan Büyükelçisi Aylin Sekizkök, üyelerinin çoğunluğunu ülkedeki Türk ve Müslümanların oluşturduğu HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Bulgaristan Ulusal Meclisi Bulgaristan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmed Ahmedov ile görüşme gerçekleştirdiler.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


DePeSeli 2020-01-31 17:04:12
Mustafa KaraAyı hangi yüzle T.C. Dış işler bakanı ile görüşüyor.
Sanki Bulgaristan’da yaşayan Türkletin sorunları çözülmüş hiç bi dertleri yokmuş.
DpS tam bi DuPiSe oldu.
Yaptiniz Ihanetir 2020-02-01 11:34:03
Tüm DPSLi milletvekileri Ahmed Doğanı ihanet etiyorlar çünkü Akpliler kol kola Akp hükümeti Ahmed Doğanı sevmez ve Tayyip Erdoğan asla Ahmed Doğanı Sevmez ihanet etiyorsunuz Sayın Ahmed Doğana
Doğanı sevmyeni bizde sevmeyiz

Akp hükümeti türk düşmanıdır ve Ahmed Doğan sevmezler Lidermiz sevmyenler görüşme yapmam şahsen ben Akp Lütfi Messtana destek vermişti ne çabuk unuttunuz Dost partisi ve seçimlerde DPS karşı olmuştu ne çabuk unutuyorsunuz bu ihanetleri
Bilin 2020-02-01 17:31:17
Amet Dgan Türkiye’de geçmiş bütün HÜKÜNETLERDEN neden SEVİKMİYOR.
Tek cevap var; TÜRKLETİN HAKLARINI SAVUNMUYOR.

Ak Parti meselesi değil.
D: analiz 2020-02-02 14:34:28
DPS de gelismeler iye gidiyor. Mustafa K. yakin gecmiste RTE hakinda soyledikleri acemilik olarak bakilirsa, genelde iyi bir siyasetcidir deye dusunuyorum. DPS nin genclik kollarinin ikinci baskaniidi ve basariliidi.
Sahsen gonlum hep DPS den yana idi. Manzarsya bakildiginda elestirilecek birsey kalmiyor, zaten biz kimiz de kimi elestirelim dimi?
Fese selyamlar ,sehri biliyor.
Auf widerzehen
Numan Nalcı 2020-02-17 14:10:07
Fes, adam Ahmet Doğan'a bir yerden gıcık olmuş, o duygunun tesiri altında konuşuyor. Kadın nefreti gibidir bu, bir kere nefret etti mi, ne yapsan nefretini değiştiremezsin. Olabilir, nefretin aşamayan adamlar çoktur, vardır böyleleri. Burada kötü olan bu nefret duygusuna bizi de ortak etmek istemesidir. Yanlışlık buradadır.
D: analiz 2020-02-18 11:47:16
Politika guc denkleminden ibaret. Duygular degil mantik yurutulur.
Gothenin sehrinden yazdigima gore bir yanlislik var demek, burada cok bulgar arkadaslar var, Mladenov ,Lilov ,Ognyanov ,bitanede vardi Basbakandi adi aklima gelmiyor, hesaplari yanlis yapmislar belli, 2,5 mil. BG vatandasi niye disatda.
Auf widerzehen, ancinsan biliyo nerden
fes 2020-02-18 13:10:06
Hesap yanlıştı doğruydu, önemli olan bu değil; önemli olan tarihte adı geçen yöneticiler temeli böyle atmışlar bu gerçeklik kabul edilmek zorunda. Tarihte hata olmuş hadi gel bir daha oynayalım diye bir şey yok.

Bizanslıların mirasçıları 1453 hata yapmışız hadi gelin bir daha oynayalım diyemezler mesela. Ha gücün olur zorla kendi isteklerini kabul ettirirsin, o başka mesele. Varsa bir gücün sıfırdan yeni parti kur, milletin oyunu al ve istediğini yap. Bunu yapmayıp burada mız mız yapmanın kimseye bir faydası yok.
D: analiz 2020-02-18 15:10:29
" Hesap yanlıştı doğruydu, önemli olan bu değil;" - onemli olan tamda bu tekrar yanlislik yapilmama acisindan.
"Tarihte hata olmuş"-Tarihte hic bir zaman hata olmaz bulgarca bir degim var
'ako bsba imashe ..... stese da e mijka." Nasilsaniz oyle de yonetilirziniz turkcesi.
"Bizanslıların mirasçıları 1453 hata..."- onlar hata yapmadi ki, tarihin getirdi yeni siyasi anlayisina ozgurlukler acisindan ayak uyduramadilar.
"Ha gücün olur zorla kendi isteklerini..."- adalet ister kisa vadeli ister uzun vadeli dayma gucu dizginler, mutlaka kuvet dengesi adalet parantezinde kurulur.
"Varsa bir gücün sıfırdan yeni ...."- siasi olusumlar adaleti teesis etmek icin varolurlar, demokraside oyla siasi "guc" biriktirirsin ama oy verenler guclu olanlara oyunu vermez , oylarini kendi toplum segmentinin hayalerini ve ihtiyaclarini karsilayacak birine verir..
"..mız mız yapmanın kimseye bir faydası yok. "
Evet malesev miz miz ciz biz BG deki secimlerde goruyoruz.
Admine selyamlar Frankfurt am mayn'dan
fes 2020-02-18 19:05:27
Tarihin ilk bilim adamı Arşimet'tir. Ondan önce de büyük alimler, filozoflar, matematikçiler hep olmuş, ama Arşimet ilk gözleme dayalı düşünmeyi geliştirmiş. Anlatılanlara göre fıçıda yıkanırken suyun taşmasını gözlemlemiş ve buradan kalkarak elementler arası hacim meselesini çözmüş. Bilimde büyük bir adımdır.

Siyasetin, parlamenter sistemin, demokrasinin nasıl işlediğini anlamak için Arşimet'in yaptığı gibi gözlem yapmak gerek. Bulgaristan Mladenov'ların temelini attığı bir girişimle demokrasiye geçti, siyasal sistemini kökten değiştirdi. Bunlar dünya tarafından kabul edilmiş ve meşrulaşmış, değiştirilmesi neredeyse imkansız şeylerdir
Analiz 2020-02-18 19:21:45
" Tarihin ilk bilim adamı Arşimet'tir" - tarihte ilk bilim adami Arshimed kesinlikle degildir, bizim bilmedigimiz birsey oyle 9lmadigini anlamina gelmez, tarih Arsimetle baslamadi, gorunuse gore Aindtainla da bitmemistir.
"
Siyasetin, parlamenter sistemin, demokrasinin nasıl işlediğini anlamak için Arşimet'in yaptığı gibi gözlem yapmak gerek." - ne alyaka, ficiya ne hscim girdiyse okadar su hacmi disari tasar eger su
"aha " tasacak durumdaymissa.

"Bulgaristan Mladenov'ların temelini attığ ........imkansız şeylerdir"- onlarin hic birsey atiklari yok, mevcut konjektora uymak zorunda kaldilar mecbutieten, komuniz bir partili sistem ve dogu blok iflas etti.
BG de nasil mi oldu, once turkler ayaklandi tek istek isimler, sonrada demokrasi yanlisi bati taraftar bulgar kesmi de cesaretlenerek bas kaldirdi.
Admine selyamlar o biliyor nerden
fes 2020-02-18 21:23:11
Cevap niyetiyle bir şeyler yazılmış ama hiç biri cevap olmamış. Neden cevap olmadığını açıklama zorunluluğum yoktur.
D: 2020-02-18 22:11:58
Dusuncenizi takiben , objektif bakisacisi aslinda sergilemek niyetimiz.
Siz devam edin,
biz edemeyiz nedeni objektif olan dusundumuz olani ,subjektif perspektifinden algilanmasi. Konu ve resimle ilgili soylenecek cok seyler var.
En azindan BG deki bazi siasi otoreler farkina varmaksizin, yuzleri biras da olsa guneye cevirme gereksimini duymalari. Evet liderlik ona yakisti, ama temsil etti siasi olusumun sahibi baskasi oldugunu farkindali golgesinde olarak.
Admine iyi geceler
fes 2020-02-19 10:54:47
Objektif subjektif kavramları felsefi kavramlardır, yerinde kullanmak için felsefeden haberdar olmak gerekir. Özellikle Kant, Hegel, Marks bilmek gerekir. Dışarıda bir dünya var o nesnel (objekt) dünya, kafamızın içinde olan da bize ait subjektif dünya. Dekartesten, hatta Platon'dan bu tarafa bu kavrayış hakimiyetini sürdürmektedir.

Gelgelelim Heidegger yukarıdaki hakim anlayışı sorgulayıp red etmiştir. Fakat bu konulara en iyisi girmeyelim. Konumuza gelirsek ne demek istediğin, neyi savunduğun belli olmuyor.
D: 2020-02-19 23:14:16
"Gelgelelim Heidegger yukarıdaki hakim anlayışı sorgulayıp red etmiştir"
- yakin gecmichte bir siasetciden arabasidayken bir deim soylemisti " stado ot mzgareta i ekip ot "umni " glavi ne mojes da vidis , ama ey na pogledni v poleto sibrani na kub magareta vidyahme...."
Anlasilan bir feylosof dedigi ize gore baska birinin dusuncelerini redediyor.
Aslinda bakilirsa gayet acik ve net tarafimdan ifade edilmistir. Diyorum ki Dayin iyi bir lider, ama sahibi var.
Ali 2020-02-21 18:07:39
Fes yine şimdiye kadar olduğu gibi ne zaman Türkler hakkında tartışılması gereken ciddi konular var, o yani fes bir virüs hastalığı gibi ortaya çıkar birinci vazifesi insanların görüşlerini ve ortada olan o ciddi konuyu tarafsızlaştırma, hafifletme, anlamsızlaştırma olur, ikinci, konuyu HÖH=DPS =Ahmet D “bakterisine” bağlayarak DPS=Ahmet D reklamı yapmaya çalışır ve üçüncü, insanlar onun hastalıklı çıkışlarına katılmazlarsa ahlaksız cümleler kurarak çirkin bir şekilde insanları eleştirir. Fes senelerce bu modeli uygulamıştır.
Osman 2020-02-21 18:31:55
Sayın Çavuşoğlu ve DPS başkanı Mustafa kölgeyin fotoğrafına gelince, gönül ister ki, yürüttüğü siyaset, Bg’de Türklere ve tüm Müslümanlara verdiği hizmet, haklarına ve hukuklarına sahip çıkarak oylarını aldığı insanların razısını alarak ve böylelikle Türkiye Dışişleri Bakanın önüne hak ederek çıksın. Gönül ister ki, Mustafa Bey bu resimde olmayı hak etsin de resimde olsun. Hak etme ölçüsü Bg’de Türklere yaptıkları iş ve hizmetler olacaksa, Mustafa Karadayı bu fotoğraf da değilde, bu fotoğraftan 500 km uzakta olması gerek. Karadayı Sayın Çavuşoğlu ile bir fotoğrafta olmaya hak etmiyor. Aklı yerinde olan herbir Türk bunu biliyor.
fes 2020-02-21 21:44:44
Ahmet Doğan'ı bütün Türk hükümetleri sevmezmiş. Adam bunu söylüyor. Bu kanıya nasıl varmış, akla ziyan çıkarımları nasıl yapıyor, bir Allah bir de kendisi bilir. Diğer taraftan bir siyasi liderin görüşlerini onaylarsın veya karşı çıkarsın, bu son derece normaldir; Allah aşkına bu sevmek de nereden çıktı? Anlaşılan birey olamamış insanlar bağlanmak istedikleri bir babaya ihtiyaçları var ki sevmekten ve nefret etmekten bahsedip duruyorlar. Gülünçtür.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS