Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Kalotina Sınır Kapısı’nda yolsuzluk operasyonunda 30’dan fazla görevli gözaltına alındı

Kalotina Sınır Kapısı’nda yolsuzluk operasyonunda 30’dan fazla görevli gözaltına alındı

06 Şubat 2020

İçişleri Bakanlığı (MVR) Genel Sekreteri İvaylo İvanov, basına yaptığı açıklamada Bulgaristan-Sırbistan sınırında bulunan Kalotina Sınır Kapısı’na yönelik düzenlenen yolsuzluk operasyonunda 30’dan fazla görevlinin gözaltına alındığını açıkladı. Tutuklananlar arasında sınır polisleri, gümrük müdürü ve tutuklama sırasında görev başında bulunmayan sınır polisleri bulunuyor.

Savcılık, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Komutanlığı, Yolsuzlukla Mücadele ve Yasa Dışı Yollardan Edinilen Varlıkların Müsadere Edilmesi Komisyonu ve Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS) tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonu öven İvanov,”Savcılar kimin hakkında suç duyrusunda bulunulacağını söyleyecektir. Her operasyondan sonra bu işi daha da iyi yapıyoruz. Koordinasyon mükemmel bir seviyede. Sıradaki operasyon bunu doğruluyor” dedi. İvanov,”Tutuklamalardan dolayı Sırp tarafında da sınır kontrol noktasından geçen araçların trafiği ve gümrük işlemleri durduruldu, ama tutuklananların görevlerini yapacak kişiler geldiği anda sınır kapısında normal çalışma devam edecek” diye belirtti.

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri,” Olumlu olan şu ki, her şeyi son dakikaya kadar gizli tutmayı başardık” diye vurguladı.

Başsavcı İvan Geşev,”Özel Yetkili Savcılığın denetiminde bir tahkikat yapılıyor. Yolsuzlukla uğraşan organize suç grubuna dair kanıtlar toplandı. Savcılar, MVR, DANS ve Yolsuzlukla Mücadele ve Yasa Dışı Yollardan Edinilen Varlıkların Müsadere Edilmesi Komisyonu ile birlikte çalışıyorlar. Sıradaki çok kapsamlı yolsuzluk operasyonu söz konusudur” diye kaydetti.

Başsavcı,” "Yürütme makamlarıyla birlikte tüm yetkili kurumlar son derece yüksek bir tempoda çalışıyoruz, oligark olan bakanlar veya ev ortamında işlenen suçlar ve üst düzey yolsuzluk olsun olmasın her yönde çalışıyoruz” diye vurguladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS