Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
03 Temmuz 2020
HABERLER » Kırcaali
Yerel Meclis, Kırcaali Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Takvimi kabul etti

Yerel Meclis, Kırcaali Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Takvimi kabul etti

13 Şubat 2020

Kırcaali Belediye Meclisinin bu günkü toplantısında 11 çekimser oya karşı 29 oyla 2019 Yılı Kırcaali Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Takvimi etkinliklerini gerçekleştirme raporunun onaylanmasının ardından 2020 Yılı Kırcaali Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Takvimi kabul edildi. Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve yerel Mecliste yer alan muhalefet parti temsilcileri arasında Kültür Evi olarak bilinen Belediye Kültür ve Gençlik Merkezi’nin kadrolarının 46,5’tan 31,5’e azaltılmasına ilişkin öneri konusunda sert bir tartışma yaşandı. Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Meclis Grubu Başkanı Grozdan Kolev, Belediye Kültür ve Gençlik Merkezi’nin çatısı altında faaliyet gösteren üflemeli çalgılar orkestrasında yer alan müzisyen kadrosunda azaltma yapılmaması için imza toplandığını belirtti. Belediye Başkanı, imza kampanyasını destekleyen İnisyatif Komitesi’nin Kırcaali Valisi’nden başka Belediye Başkanı ile de görüşmesi konusunda ısrarcı olduğunu belirtti. Belediye Başkanı, Vali’nin yerel vergi ve harçların yükseltilmesine ilişkin Meclis kararına itiraz etmesinden dolayı Kırcaali Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesinde dengeyi bozacak şekilde vergi kaleminde 5 milyon leva gelirin eksik olacağını belirtti. Müh. Azis,”Bu tür komiteler, insanları birbirine düşürmek için değil de vatandaşların yararına kurulmuyor mu?” diye retorik bir soru sordu.

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) İttifakı Meclis Grubu Başkanı Milko Bagdasarov, belediyenin merkezin çatısı altında faaliyet gösteren çocuklara yönelik çeşitli sanat okullarının hiç bir şekilde kapatılmayacağını taahhüt etmesini istedi. Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakı'ndan Meclis Üyesi Radoslav Milev, Belediye İdaresi’nin kadrolarının da azaltılması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı, üflemeli çalgılar orkestrasının yıl içerisinde yapılan resmi kutlama programlarına 5 kez katılım sağladığını ve belediyeye 84 000 levaya mal olduğunu anımsattı. Müh. Azis,”Üflemeli çalgılar orkestrası üyelerinin uzun yıllar birlikte çalışmamızdan dolayı bana teşekkür etmelerini bekliyorum” diye ifade etti.

Bulgaristan Milli Marşı'nın Kırcaali’de çalmayacağı yönündeki bir ifade ile ilgili Müh. Azis, bazılarının diğerlerinden daha vatansever olduğu telkinlerini reddetti. Belediye Başkanı,” Üflemeli çalgılar orkestrası olmadan da Kırcaali’de Bulgaristan Milli Marşı çalacak” dedi. Kültür Evi’nin yürüttüğü tüm faaliyetlerin korunacağını belirten Müh. Azis, ancak kamu yararı adına kültür kurumunun tüm faaliyetlerinin daha etkili bir şekilde organize edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Belediye Başkanı, üflemeli çalgılar orkestrasında yer alan 12 müzisyen kadrosundan başka 2 idari ve 1 yardımcı personel (şoför) kadrosunda azaltma yapılacağını izah etti.

Kültür Sanat Etkinlikleri Takvimi’nden sonra Meclis toplantısında 2020 Yılı Belediye Spor Geliştirme Programı ve Spor Etkinlikleri Takvimi kabul edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 03 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:147 524
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:3 155
-Toplam Vaka Sayısı:5 315
-Aktif Vaka Sayısı:2 281
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:161
-Toplam Vefat Sayısı:232
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Hastanelerde Yatanlar:443
-Yoğun Bakımda Olanlar:31
-Toplam İyileşenler:2 802
-Son 24 Saat İyileşenler:80

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS