Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan Milli Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’ndeki Canlı Dini Sohbetler

Bulgaristan Milli Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’ndeki Canlı Dini Sohbetler

20 Şubat 2020

Yüksek İslam Şura (YİŞ) Başkanı Vedat Ahmed 15 yılı aşkın bir zamandan beri her Cuma günü Bulgaristan Milli Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde dini sohbetler yapmaya devam etmektedir.

YİŞ Başkanı Ahmed, 2004 yılında Bulgaristan Milli Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde Sevda Dükkancı ile beraber başlattığı canlı dini yayın radyo programını, birkaç yıl sonra tek başına devam ettirdi.

Dini sohbetler Cuma günleri saat 15:00’te başlayıp 1 saat sürmektedir. İlk yarım saati vaaz şeklinde, YİŞ Başkanı Vedat Ahmed’in İslam ile ilgili bir konuyu değerlendirmesiyle geçmektedir. İkinci yarıda dinleyicilerin arayıp veya sosyal medya üzerinden sordukları soruların cevaplanmasına veya anlatmak istedikleri dini mesele ve olaylara yer verilmektedir.

YİŞ Başkanı Vedat Ahmed: “Radyo programının başarılı olması, Türklerin yaşadığı Bulgaristan’ın her bir köşesinden insanların seyahat esnasında araçlarında veya dışarıdayken dinleyebilmelerine borçludur.” diye konuştu.

Türkçe canlı yayın olarak dini sohbetlerin var olması, hem beraberliğimizi, hem de imanımızı güçlendirmektedir. Böyle bir faaliyetin desteklenip halk arasında daha çok popülerlik kazanması hepimizin önceliği olmalıdır.

Yazı: A. Çelebi

Kaynak: Başmüftülük sitesi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS