Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’deki Arena Arda Stadının çimleri yenileniyor

Kırcaali’deki Arena Arda Stadının çimleri yenileniyor

25 Şubat 2020

Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü’ne maddi destek veren Vılka (Kurt) lakabıyla bilinen iş insanı Rumen Gaytanski’nin şahsında kulüp yönetiminin, şehirdeki Arena Arda Stadını yenilemeye yönelik yatırımları devam ediyor. Şu anda son model çim halı kaplama kullanılarak ana sahadaki çimler yenileniyor. Bulgaristan'da ilk kez halı saha bu şekilde yapılıyor.

Arena Arda Stadının zeminine doğal çimler ekilecek. Bölgenin iklim koşullarına uygun özel bir çim çeşidi kullanılıyor. Tohumlar ekilmeden önce, yeni bir drenaj sistemi ve 6 adet su püskürtücü kurulacaktır. Daha sonra çimlerin ekileceği 30 cm'lik özel bir kum karışımın uygulandığı tabaka serilecek. Bunun mart ortasında gerçekleşmesi bekleniyor ve yaklaşık iki üç ay içinde saha tamamen hazır olacak. İngiltere'deki hemen hemen her stadyumun halı sahası benzer şekilde yapılmıştır.

Bundan başka son model suni çim halı kaplama kullanılarak ikinci bir halı saha da kurulacak. İkinci saha, Açık Tribün B Blok’un arka tarafına kurulacak. Çim halı kaplamanın yenilenmesi ve ikinci bir halı sahanın kurulması toplam 1 500 000 levaya mal olacak. Bu miktar tamamen Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü yönetimi tarafından ödenecek.

Spor Bakanlığından sağlanan kaynaklarla Açık Tribün B Blok’ta Bulgaristan'daki en modern elektronik ekran kurulacak. Bu ekran, 45 metrekare büyüklüğünde olacak ve en modern teknoloji kullanılarak yapılarak tüm dünya standartlarını karşılayacaktır. Aynı zamanda stadyum dışında 4 sütundan oluşacak aydınlatma sistemi kurulacaktır. Arena Arda Stadı, Bulgaristan'da LED projektörleri olan tek stad olacaktır. Böylece kulüp, Birinci Lig’de oynanan maçlara ev sahipliği yapabilecektir.
Takımın hayranları için kulübün ev sahipliği yapacağı karşılaşmalardan önce ve sonra eğlenebilecekleri ve Arda Kulübü’nün sponsorları tarafından düzenlenen çeşitli ödül oyunlarına katılabilecekleri taraftarlar için özel alanlar oluşturulacaktır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS