Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Sofya’da 400 oda ve helikopter alanına sahip yeni bir lüks otel açılacak

Sofya’da 400 oda ve helikopter alanına sahip yeni bir lüks otel açılacak

27 Şubat 2020

Nisan ayında Sofya’da yeni bir otel açılacak. Grand Hotel Millennium Sofia adını taşıyacak bu otel, 400 odaya ve helikopter alanına sahip olacak.

30 katlı otelden Sofya’ya panoramik manzara açılacak. Grand Hotel Millennium Sofia, Bulgaristan'da onlarca yıldan beri inşa edilmemiş büyüklükte olacak.

Beş yıldızlı otel etkileyici büyüklükte kongre merkezine sahip olacak. Millennium Milestone Convention Center adını taşıyacak olan 14 çok fonksiyonlu salonu olacak olan bu kongre merkezi, 3 katta yer alan 5 000 metrekare alana kurulacak. Otelin kongre merkezi, iş konseyleri ve konferanslar yapılmasına imkan sunacak.

Otel, 10 restoran ve salona sahip olacak. Binanın en yüksek üç katında panoramik manzara sunan beş yiyecek içecek mekanı bulunmaktadır ve üst katta, başkent teki diğer otellerde olmayan bir helikopter alanı bulunacak. Sofya’da yakın zamanda başka lüks otellerin de açılacağı bildirildi.

Yakında zamanda eskiden Serdika Sinema Merkezi’nin bulunduğu yerde Vasil Levski Meydanında Hyatt Regency Oteli’nin açılması bekleniyor. Otelin inşaatı hemen hemen bitti. Bu otel, Hyatt Regency markasını taşıyan Bulgaristan'da ilk otel olacak. Hyatt Regency Şirketi, proje konusunda Bulgar Terra Tour Services Şirketi ile ortaklık yapıyor. Tesiste 190 oda ve 3 restoranın yanı sıra çatı barı, fitness merkezi ve spa merkezi bulunacak.

2018'in başında Sofya’da Mariott markasını taşıyan Bulgaristan'daki ilk otelin açılacağı açıklanmıştı. Bu otel KNSB ve Telus Tower Biznes Merkezi binalarının yakınındaki “Tuz Pazarı” olarak bilinen eski Pazar yerinin bulunduğu bölgedeki Makedonya Meydanı'nda yer alacaktır. 5 yıldızlı otel, 107 metre yüksekliği ve 30 katı ile başkentteki en yüksek otel olacak. 232 odaya sahip olacak bu otele yapılacak yatırımın maliyeti 58,3 milyon EUR veya 110 milyon BGN'nin üzerinde olacak. Otel bu yıl içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS