Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene’de Pembe Tişört Günü Etkinliği Yapıldı

Çernooçene’de Pembe Tişört Günü Etkinliği Yapıldı

27 Şubat 2020

Çernooçene (Yeni Pazar) ilçe merkezindeki Hristo Smirnenski Lisesi 8 A sınıfında okuyan hevesli öğrenciler, “Pembe Tişört Günü” olarak da bilinen Dünya Okul Zorbalığı İle Mücadele Günü’ne kayıtsız kalmadı.

Onlar, sınıf öğretmenleri Bayse Mert'in desteği ve organizasyonu ile pano sergisi düzenlediler ve tematik bir sunum yaptılar.

Her yıl şubat ayının son çarşamba günü, “Pembe Tişört Günü” olarak da bilinen Dünya Okul Zorbalığı İle Mücadele Günü olarak kutlanıyor.

İlk defa Pembe Tişört Günü, 2007'de Kanada'da David Sheppert ve Travis Price isimli iki öğrenci tarafından düzenlenen protesto olarak gerçekleşti. Onlar, okulda yeni eğitim öğretim yılının açılış programında tanık oldukları okuldaki zorbalığı reddettiklerinin sembolü olarak pembe renkli kıyafetler giymişlerdir. David Sheppert ve Travis Price, daha büyük yaştaki öğrencilerin pembe bir polo giymiş 9. sınıf bir öğrenci ile alay ederek taciz ettikleri olaydan derin bir şekilde etkilenmişlerdir. Bu zorbalığa dayanamayan çocuk, ağlamaya başlamıştır.

Gördüklerinden çok etkilenen David Sheppert ve Travis Price, ertesi gün 50 pembe tişört alıp sınıf arkadaşlarına dağıtmışlardır. Böylece zorbalığa uğrayan öğrenciye desteklerini ifade etmek istemişlerdir.

Bulgaristan’da ilk kez 2012 yılında kutlananan Pembe Tişört Günü, geleneksel olarak birçok okulun etkinlik takviminde yer alıyor.

Kaynak: İsmet İsmail


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS