Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İlhan Küçük, Türkiye’yi ziyaret eden AB Parlamentosu heyetinde yer aldı

İlhan Küçük, Türkiye’yi ziyaret eden AB Parlamentosu heyetinde yer aldı

27 Şubat 2020

Türkiye’ye önemli bir ziyarette bulunan Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu resmi heyetinde yer alan Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) Avrupa Parlamentosu Avrupa’yı Yenile Grubu Üyesi İlhan Küçük, ”AB ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gelişiminde hassas bir dönemde olsak da, birlik ve Türkiye arasında gelecekteki ilişkiler konusunda iyimserim” diye kaydetti. Bu Avrupa Parlamentosu milletvekillerinin, yeni dönemin başlangıcından bu yana ilk resmi misyonudur. Heyette Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı David McAllister ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Sergey Lagodinsky da yer aldılar.

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Birinci Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan İlhan Küçük, ziyaret sırasında, “Türkiye Cumhuriyeti Avrupa için stratejik bir ortaktır ve son on yılda elde edilen gelişme ve başarılar göz ardı edilemez. Tam aksine işbirliğimizde dürüst ilişkilere, açık ve şeffaf diyaloga dayanan yeni bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Buna ekonomik, insani ve kültürel alanlarda çalışmakla birlikte, aynı zamanda gümrük birliğinin derinleştirilmesi ve Türkiye vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirmesi de dahildir” diye kaydetti.

Ziyaret, Avrupa Parlamentosu milletvekillerinin ülkedeki ve bölgedeki siyasi, ekonomik ve sosyal durum hakkında bilgilendirilmesini amaçladı. Ziyaret kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasi parti liderleri, belediye başkanları, akademisyenler, iş dünyası ve sivil toplum temsilcileri ve gazetecilerle görüşmeler yapıldı.

Türkiye ziyareti kapsamında Avrupa Parlamentosu milletvekilleri, İstanbul, Ankara ve Mardin'i ziyaret ederek AB destekli projeler hakkında yerinde bilgi edinme fırsatı buldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS