Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
02 Nisan 2020
HABERLER » Bulgaristan
Altın Martenitsa Ödülleri, 26’inci kez sahiplerini buldu

Altın Martenitsa Ödülleri, 26’inci kez sahiplerini buldu

05 Mart 2020

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Bulgaristan ekonomisine katkı yapanlara verilen 2020 Yılı Altın Martenitsa Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, ”Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ekonomimizin belkemiğidir ve yaşam standardını ve kalitesini yükseltmek için gerçek araçlar sağlar. KOBİ’lerin potansiyeline ulaşması ve operasyonel ve rekabetçi olması için verimli koşullara ihtiyaç vardır” diye kaydetti.

Cumhurbaşkanı, küresel boyutta yüksek seviyede dinamikler ve yoğun rekabet koşullarında rekabet edebilirliği, beşeri sermayeyi, yüksek kaliteyi geliştiren ve değişime uyum sağlamayı başaran iş girişimlerinin başarılı olacağına dikkat çekti. Radev, ”Operasyonel ve esnek olan KOBİ’ler risk alabilir ve pazarın özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için her fırsatı değerlendirebilir” diye ekledi.

Radev’in ifadesine göre, daha iyi sonuçlar elde etmek için KOBİ’ler şeffaf ve öngörülebilir bir düzenleyici ortama, büyük şirketlerle eşit koşullara, çok daha kolay, hızlı iş kurma prosedürlerine ihtiyaç duyar. Cumhurbaşkanı, ”İdareler ve kurumlar, gelişimlerinin önünde bir engel değil, KOBİ’lerin ortağı olmalıdır” diye vurguladı. Cumhurbaşkanlığı kurumunun iş dünyasının sorunlarını çözmek için desteğe hazır olduğunu dile getiren Radev, şimdiye kadar olduğu gibi yerel işletme temsilcilerinin yurt içinde ve yurt dışında ikili ziyaretlerde düzenlenen iş forumlarına davet edileceğini belirtti.

Radev, 2020 Yılı Altın Martenitsa Ödül Töreni’nde BARD 90 Şirketine başarılı bir Bulgar tarım üreticisi olarak verilen ödülünü takdim etti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova da Bulgaristan'da şarap pazarında yer alan Seewines Şirketine ödülünü takdim etti.

Altın Martenitsa Ödülleri, Bulgar Malı-Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği Derneği tarafından düzenleniyor. Bulgaristan’da üreticilere verilen Altın Martenitsa Ödülleri, 26’inci kez sahiplerini buldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS