Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
02 Nisan 2020
HABERLER » Kırcaali
Sendikacılar: Çernooçene Belediyesi ile dürüst bir ortaklık yapıyoruz

Sendikacılar: Çernooçene Belediyesi ile dürüst bir ortaklık yapıyoruz

10 Mart 2020

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Kırcaali Bölge Koordinasyon Kurulu Başkanı İvanka Karakoleva ve sendikal ve ekonomik faaliyetler alanında uzman Milen Milinov, Çernooçene (Yeni Pazar) Belediye Başkanı Aydın Osman ile görüşme gerçekleştirdi.

Sendikacılar, Çernooçene’deki yerel yönetimle olan iyi sosyal ortaklıktan memnuniyetlerini ifade etti.

Karakoleva, ”Geçen yıllarda kurumlarımız, yerel yetkililerin ve sendika kuruluşlarının etkili ve sadık ortaklar olabileceğini defalarca göstermiştir” diye dikkat çekti.

Karakoleva, ”Yıllarca toplumsal süreçlere aktif bir katılımcı olarak Aydın Osman’ın şahsında Çernooçene Belediyesi ile karşılıklı tavizler vererek etkili bir diyalog gerçekleştirdik, eğitim, sağlık, kültür vb. alanlarda toplu sözleşmeler yaptık” diye vurguladı.

Karakoleva, Çernooçene Belediye Başkanı’nın KNSB’ye bağlı Bulgaristan Öğretmenler Sendikası (SBU) tarafından verilen 2019 En İyi Sosyal Ortak Olan Belediye Başkanı Ödülü’nü hak ederek aldığını anımsattı. Plaket, Belediye Başkanı’na Sofya’da yapılan SBU 39.Genel Kurul toplantısı kapsamında Eğitim ve Bilim Bakanı Krasimir Vılçev ve SBU Başkanı olan İktisadi Bilimler Doktoru Yanka Takeva tarafından takdim edildi.

Belediye Başkanı Aydın Osman, eğitimin uzun zamandır Çerrnooçene Belediyesi’nin temel önceliği olduğunu vurguladı.

Aydın Osman, doğal demografik süreçlerin küçük yerleşim yerlerinde eğitim öğretim sürecinin önüne koyduğu zorluklara rağmen, belediyenin birleştirilmiş sınıflar ve öğrenci sayısı az olan sınıfların finanse edilmesi için belediye bütçesinden ilave finansman sağlamaya devam edeceğine kanaat getirdi.

Bu yıl da belediye başka yerleşim yerlerinde bulunan anaokulları ve okullarda okuyan çocuk ve öğrencilerin ücretsiz ulaşımını sağlamaya devam ediyor.

Aydın Osman, belediyenin çabalarının anaokulların ve okulların altyapısını, binalarını ve teknik donanımını iyileştirmeye yönelik olduğunu sözlerine ekledi. Belediye Başkanı, belediyenin 2020 yılı bütçesinden de eğitime ayrılan kaynaklar olduğunu söyledi.

İsmet İSMAİL

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS