Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Acil Tıp Merkezi’nin yararına yapılan yardım kampanyası hız kazanıyor

Kırcaali Acil Tıp Merkezi’nin yararına yapılan yardım kampanyası hız kazanıyor

06 Nisan 2020

Kırcaali Acil Tıp Merkezi’nin desteklenmesi amacıyla başlatılan yardım kampanyası hız kazanıyor. Kırcaaliler ve merkezi şehirde bulunan şirketler, Acil Tıp Merkezi yönetiminin bu zor zamanda yardım çağrısına cevap veriyorlar.

Acil Tıp Merkezi yönetiminin basın aracılığıyla yaptığı yardım çağrısından önce Vladimir Gluhov’un ticari işler müdürlüğünü yaptığı Bultex 99 Şirketi, 2000 adet tek kullanımlık güvenlik maskesi ve 2000 adet eldiven bağışladı. Ardından Kırcaali Belediyesi de bağış yaptı. Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Acil Tıp Merkezi ekipleri için çok ihtiyaç duyulan 15 adet yeniden kullanılabilir koruyucu tulum sağladı.

3 Nisan 2020’de Acil Tıp Merkezi’nin eski çalışanları olan Kösevler ailesi tarafından bağış yapıldı. Bağış, 150 adet koruyucu kasktan ibarettir. Ayrıca Natalia Köseva para bağışında bulundu.

Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden gerçekleştirilen “İyilik Adına” başlıklı yardım kampanyası sonucunda da koruyucu kasklar sağlandı.

Adının gizli kalmasını isteyen bağışçılar da var. Haskovo (Hasköy) şehrinden biri 1000 adet tek kullanımlık güvenlik maskesi bağışladı. Kırcaali’den bir vatandaş ise Acil Tıp Merkezi’nin banka hesabına 500 leva yatırdı.

Zor bir zamanda uzatılan yardım eli asla unutulmaz.

Kırcaali Acil Tıp Merkezi Müdürü Dr. Atanas Mitkov, kurum adına açılan Facebook sayfasında “Koronavirüs (COVİD-19) salgınını hep birlikte yeneceğiz” yazdı.

Kırcaaali ilinde sağlık kurumları ve kuruluşlarının yararına yapılan yardım kampanyaları, Kardjali BG Vesti haber sitesinin okuyucuları tarafından büyük destek görmektedir. Haber sitesi tarafından gerçekleştirilen ankete katılanların yüzde 85,7’si Kırcaali ve ilde yapılan yardım kampanyalarını onayladıklarını söylüyorlar. Aksi görüşte olanlar ise katılımcıların ancak yüzde 14,3’ünü oluşturuyor.

Georgi KULOV

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS