Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da kurulan pazarda anti-salgın önlemlerine sıkı bir şekilde uyuldu

Momçilgrad’da kurulan pazarda anti-salgın önlemlerine sıkı bir şekilde uyuldu

14 Nisan 2020

Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında her salı günü halka açık olarak kurulan pazar, bugün koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlere sıkı bir şekilde uyularak yine kuruldu. Pazarın işleyişi için organizasyon belediye tarafından oluşturuldu, kamu düzeninin korunması ise emniyet görevlileri tarafından kontrol edildi. Pazartesi günü pazar yeri ve Aziz Aziz Kiril ve Methodius Sokağı’na kurulan tezgahlar dezenfekte edildi. Pazara giriş-çıkışlar farklı yerlerden yapıldı, düzenin bozulmasını ve insan kalabalıklarının oluşmasını önlemek için polisler görevlendirildi.

Momçilgrad Belediyesi çalışanları, pazara giren kişilerin ellerini zorunlu olarak dezenfekte ettiler. Maskesiz kişilerin pazara girmesine izin verilmedi ve maskesi olmayan kişilere girişte belediye görevlileri tarafından maske verildi.

Sebze fidesi üreticileri ve meyve sebze tüccarları olmak üzere yaklaşık 20 satıcı vardı. Tezgahlar arasında yeterli mesafe sağlandı ve alıcıların bir yere toplanmasına izin verilmedi. Satıcılardan herhangi bir ücret alınmadı.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim da pazarı ziyaret ederek tedbirlere uyulup uyulmadığını yerinde denetledi. Belediye Başkanı, üreticilerden sebze fideleri satın aldı. Alınan sebze fideleri daha sonra belediye çalışanları tarafından Momçilgrad pazarını ziyaret etme imkanı olmayan yaşlılara dağıtıldı.

Pazarın dağılmasından sonra bölge yeniden dezenfekte edildi.
Gelecek salı günü yeniden pazar kurulup kurulmayacağı henüz belli değil. Sağlık Bakanı’nın pazar kurulmasını yasaklayan emirnamesinde yasağın süresi belirtilmemiştir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS