Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
AK, çiftçileri desteklemek için avans ödemelerini artırdı

AK, çiftçileri desteklemek için avans ödemelerini artırdı

20 Nisan 2020

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu bugün gıda endüstrisini desteklemek için iki önlem uygulanmasına ilişkin öneriyi kabul etti. Önlemler, çiftçilerin nakit akışını artıracak ve bu zor zamanlarda ulusal, bölgesel makamların ve çiftçilerin idari yükünü azaltacaktır.

AK, çiftçilerin nakit akışını artırmak için avans ödemeleri doğrudan gelir desteğinde (% 50'den% 70'e) ve kırsal kalkınma desteklerinde (% 75'den% 85'e) artıracaktır. Çiftçiler bu avansları ekim ayı ortasından itibaren almaya başlayacaklar. Ek esneklik sağlanması için AB ülkeleri yerinde kontroller tamamlanmadan önce çiftçilere ödeme yapabilecektir.

Bugün kararlaştırılan ikinci önlem, AB Ortak tarım Politikası bütçesinin büyük bir kısmının harcanmasına yönelik yerinde denetim sayısını % 5'ten % 3'e düşürmektedir. Bu istisnai durumlarda çiftçiler ve müfettişler arasındaki fiziksel teması en aza indirmek çok önemlidir. AK, ayrıca kontrol zamanlaması konusunda esneklik sağlamaktadır.

AB ülkeleri, çiftliklere geleneksel olarak yapılan yerinde ziyaretlerinin yerine alternatif bilgi kaynaklarını kullanabilecektir (örneğin, yatırımların yapıldığını kanıtlamak için uydu görüntüleri veya coğrafi konum resimleri). Bu, kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına, sosyal mesafe kurallarına uyulmasına ve idari yüklerin azaltılmasına ve sübvansiyonların mümkün olduğunca en kısa sürede çiftçilere ödenmesini sağlamak için yardım başvurularının değerlendirilmesinde gereksiz gecikmelerin önlenmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS