Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İlknur Kazim, Türk hastaneleri ve Momçilgrad hastanesi arasında ortaklık yapılmasını önerdi

İlknur Kazim, Türk hastaneleri ve Momçilgrad hastanesi arasında ortaklık yapılmasını önerdi

28 Nisan 2020

Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani'nin Momçilgrad (Mestanlı) ziyareti kapsamında Belediye Başkanı İlknur Kazim ile gerçekleştirdiği görüşmede önde gelen Türk hastaneleri ile Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi arasında kamu-özel sektör ortaklığı yapılması olanakları ele alındı. Bunun, İlknuz Kazim’in fikri olduğu anlaşıldı. Belediye Başkanı’nın ifadesine göre, Rodop kasabasındaki sağlık kuruluşunun tanınmış Türk sağlık görevlilerinin muayene işlemleri gerçekleştirebileceği ve müdahalelerde bulunabileceği bir tesis olarak kullanılması son derece gerçekçi.

İlknur Kazim, ”Niyetimizi yerine getirmek için yardımınıza güveniyoruz” dedi. Belediye Başkanı ve Başkonsolos, COVID-19'un yayılmasına karşı alınan tedbirleri ve salgın öncesi ve salgın sırasında Bulgaristan ile Türkiye arasındaki iyi işbirliğini konuştular.

Hüseyin Ergani ile Momçilgrad Belediyesi'nin sosyal projeleri ve Ramazan ayında iftar yemekleri verilmesi yerine ihtiyaç sahiplerine yiyecek paketi dağıtma fikri paylaşıldı. İlknur Kazim, Başkonsolos’a temeli atılan Naim Süleymanoğlu’nun köyü olan Ptiçar (Ahatlı) ile Makas Sınır Kapısına uzanan karayolunu birbirine bağlayacak köprü inşaatına ilişkin proje çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ergani, köprünün inşa edileceği bölgede dünya halter şampiyonunun kabartmasının yer aldığı bir çeşme inşa edilmesi fikrini paylaştı.

Görüşmeden sonra Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Momçilgrad Belediyesi’ne koruyucu giysiler ve Nöbettepe Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Momçilgrad doğumlu Kadriye Cesur’un yayınladığı kitapları bağışladı. İlknur Kazim, konuğuna yerli ressam Mehmet Ali’nin Rodop köyünü çizdiği bir resim tablosu hediye etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS