Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
31 Mayıs 2020
HABERLER » Bulgaristan
Uzaktan eğitime katılmayan çocuklar, 1 Haziran itibariyle okula gidecek

Uzaktan eğitime katılmayan çocuklar, 1 Haziran itibariyle okula gidecek

21 Mayıs 2020

Eğitim ve Bilim Bakanı Krasimir Vılçev, Meclis Eğitim Komisyonu toplantısında koronavirüs (COVID-19) nedeniyle uygulanan olağanüstü hal sırasında uzaktan eğitime etkili bir şekilde katılmayan 1,2 ve 3.sınıf çocukların ek derslere katılmak üzere 1 Haziran’dan itibaren okula gideceklerini açıkladı. Bakan, çoğu derslerin açık havada çadırlarda yapılacağını belirtti.

1,2 ve 3.sınıf çocuklar için eğitim öğretim yılının 21 Mayıs’ta sona erdiğini hatırlatan Bakan, onların ilgi alanlarına göre ve eğitim zorluklarının üstesinden gelmeye yönelik faaliyetler düzenlemeye çalışacaklarını belirtti. Bu tür faaliyetlerin geleneksel olarak her yıl haziran ve temmuz aylarında yürütüldüğünü kayden Vılçev, sadece bu yıl daha fazla yoğunlukta olacağını ifade etti.

Bakan, “Eğitim zorluklarının üstesinden gelmeye yönelik faaliyetlerin yarıyıl ve eğitim öğretim yılı ders notları zayıf olan öğrencilerden başka elektronik ortamda uzaktan eğitim modeline etkili bir şekilde katılmayan çocukları da kapsayacak” dedi.

Derslerin bir kısmına katılımın zorunlu olacağını ve böylece işlenmeyen ders konularının işleneceğini kaydeden Bakan, bu derslere tüm öğrencilerin katılmasının gerekli olmadığını, ancak aynı zamanda sınıf tekrarı yapacak çocukların çok sayıda olmaması gerektiğini belirtti. Vılçev, bu çocukların bir kısmının uzaktan eğitime arzu etmemelerinden dolayı, bir kısmının da buna imkanların elvermemesinden dolayı katılmadıklarını söyledi.

Bakan, derslerin okulda yapılacağını ve çoğunun açık havada yapılacağını doğruladı.

Dün Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan yönetmelik değişikliğine göre bir çocuğa yönelik dersler 120 saate kadar olacak.
Bakan, yeni eğitim öğretim yılının ne şekilde başlayacağı konusuna da değindi.

Bunun salgın durumuna bağlı olduğunu belirten Vılçev,salgın durumu imkan verirse eğitim öğretim sürecinin okulda başlatılacağını ve bunun en iyi organizasyon şekli olduğunu vurguladı. Bundan başka iki seçeneğin daha hazır olduğunu ifade eden Bakan, birinin okulda derslere kısmen katılım seçeneği olup faydalarının tartışılır olup ek bir risk alınmasından dolayı bu seçeneği son çare olarak önereceklerini kaydetti. Üçüncü seçeneğin şimdiki gibi elektronik ortamda uzaktan eğitim olup, ancak daha iyi bir şekilde organize edilmesi olduğunu söyleyen Vılçev, “Bu sefer daha da iyi bir organizasyon yapmak için zamanımız olacak. Analiz yapacağız. Daha iyi organizasyon, tüm çocuklara ve öğretmenlere göre uyarlanmış daha iyi haftalık programlar, daha fazla çocuğun sanal sınıflarda uyum içinde derse katılması, en iyi platformların kullanılması, aynı sınıftaki çocukların birden fazla platform kullanmaması, derslerin saat kaçten kaça kadar süreceğini bilmeleri demek” diye izah etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 31 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:81 348
-Son 24 Saat Test Sayısı:606
-Toplam Vaka Sayısı:2 513
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:14
-Toplam Vefat Sayısı:170
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 074
-Son 24 Saat İyileşenler:10All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS