Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali bölgesinde su havzalarında balık avlama yasağı kaldırıldı

Kırcaali bölgesinde su havzalarında balık avlama yasağı kaldırıldı

02 Haziran 2020

01Haziran itibariyle deniz seviyesinden 500 metreye kadar yüksekliklerde olan su havzalarında balık avlama yasağı kaldırıldı.

Kırcaali Avcılık ve Balıkçılık Derneğine bağlı spor balıkçılık takımı kaptanı Abdulla Abdulla, ”Bu günü dört gözle bekliyorduk. Antrenman yapmaya başladık” diye ifade etti.

Kırcaali Avcılık ve Balıkçılık Derneği spor balıkçılık takımı, 13 ve 14 Haziran 2020 tarihlerinde Haskovo (Hasköy) ilçesinin Mandra köyü yakınlarındaki Mandra Barajı’nda tüm anti-salgın önlemlere uyularak ilk antrenmanı düzenliyor. Antrenmana dörder yarışmacıdan oluşan dört takım katılacak. Bulgaristan Şampiyonasında Kırcaali takımının ana rakibi olan Stara Zagora (Eski Zağra) Balıkçılık ve Avcılık Derneği takımı, Filibe’den katılan bir takım, Sofya ve Köstendil’den yarışmacıların oluşturduğu karma bir takım ve Kırcaali takımı söz konusudur.

Antrenman olmasına rağmen sıralama yapılacak. Birinci, ikinci ve üçüncü sırada yer alan takımlardan tüm yarışmacılara kupa verilecek. Koronavirüs salgınının neden olduğu olağanüstü salgın durumu nedeniyle yarışmalara henüz izin verilmemektedir.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS