Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel’den Tırgovişte Bölge Müftülüğüne nezaket ziyareti

Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel’den Tırgovişte Bölge Müftülüğüne nezaket ziyareti

04 Haziran 2020

Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel, 3 Haziran 2020 Çarşamba günü Tırgovişte (Eski Cuma) Bölge Müftülüğünü resmi ziyarette bulundu. Diplomata Tırgovişte Bölge Müftülüğü ziyaretinde sekreteri ve bir Başkonsolosluk görevlisi eşlik etti.

Türk diplomat Senem Güzel’in ve beraberindeki heyetin Tırgovişte Bölge Müftülüğü ziyareti, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu olarak göreve başladıktan sonra Senem Güzel'in Tırgovişte Müftülüğüne ilk ziyareti olması göz önünde bulundurduğunda iyi niyetin gösterilmesi ve iki tarafın birbirini tanıması amacıyla yapıldı.

Güzel, görevi sona eren önceki Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe'den devraldığı Başkonsolosluk görevini Eylül 2019'dan beri yürütmektedir.

Başkonsolos, Tırgovişte ziyareti sırasında Tırgovişte Bölge Müftülüğü tarafından aylık bursa verilen toplam 10 yetim çocuk için hediyeler getirdi. Üst düzey konuklar, ev sahipleri eşliğinde şehrin simgelerinden biri olan Saat Camiini yakından görüp inceleme fırsatı buldular.

Görüşmenin sonunda iki taraf karşılıklı samimi dileklerde bulundu ve çeşitli girişimlerde kurumlar arasında işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.

Haber: L. ÇAUŞEVA

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS