Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Türk devi Gedik Holding, Bulgaristan’da fabrika kurmayı düşünüyor

Türk devi Gedik Holding, Bulgaristan’da fabrika kurmayı düşünüyor

16 Haziran 2020

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Haberturk'e verdiği demeçte, ”Kaynak ekipmanı ve metal yapı üretimi yapan Türk devi Gedik Holding, Bulgaristan'da bir tesis yatırımı yapmayı yeniden düşünüyor” diye açıkladı.

Gedik’in ifadesine göre, Bulgaristan ve Romanya olmak üzere Doğu Avrupa'da iki olası yatırım yeri göz önünde bulunduruluyor. Ancak Gedik, an itibariyle değerlendirme sonucuna göre Bulgaristan’ın bir avantaja sahip olduğunu söyledi.

Kaynak, vana ve döküm alanında faaliyet gösteren, 90 ülkeye ihracat yapan Gedik Holding, Kasım 2019'da Azerbaycan'da bir fabrika açtı. Holding, kesme vanaları, metalürjik ürünler, kaynak ve kesme makineleri ve diğer endüstriyel ekipman üretiyor ve madencilik, inşaat, enerji ve başka birçok endüstriye yatırım yapan bir fona da sahiptir. Şirket, yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapıyor.

Kaynak ekipmanı ve metal yapı üretimi yapan en büyük Türk holdingi ülkemizde olası bir yatırımdan ilk kez bahsetmiyor. Mart 2016'da Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ile Hülya Gedik arasında görüşme yapıldı. O zaman şirketin Kırcaali'de kaynak elektrotu üretim tesisi kurmaya niyeti olduğu açıklanmıştı.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS