Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene'nin en yeni semtinin çevre düzenlemesine başlandı

Çernooçene'nin en yeni semtinin çevre düzenlemesine başlandı

22 Haziran 2020

Çernooçene belediyesinin idari merkezinin yakınındaki yeni 4. Semtin iç sokak ağının ve kaldırımlarının rehabilitasyonu için bir şantiyenin açılışı yapıldı.

Yerleşim yerinin büyük bir kısmına belediye arsaları üzerinde olan 50'den fazla yeni ev inşa edilmiştir. Elektrik iletimi, tesisat ve kanalizasyon şebekesi hâlihazırda inşa edildi.

Belediye Başkanı Aydın Osman, projenin uygulanmasının yeni semtin oluşturulması ve iyileştirilmesi için 15 yıllık çalışmanın son aşaması olduğunu söyledi.

Proje, 2014-2020 dönemi için Kırsal Kalkınma Programının 7. tedbirinin "Her türlü küçük ölçekli altyapının oluşturulması, iyileştirilmesi veya genişletilmesi yatırımları" alt tedbiri altında Çernooçene Belediyesinin Avrupa Kırsal Kalkınma Tarım Fonu'ndan kazandığı bir proje kapsamında uygulanmakta.

Şantiyenin açılışına Belediye Başkanı Aydın Osman, belediye temsilcileri, köy muhtarları, yüklenici firmanın temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İnşaat ve montaj faaliyetleri, Çernooçene belediyesinin idari merkezinin yakınındaki yeni "4. Semt" boyunca sokakların asfaltlanmasını ve iyileştirilmesini öngörmekte. Sokakların yenilenmesine ek olarak daha fazla park alanı oluşturulacak ve park aydınlatması kurulacak.

Pryaporets, Srednevo, Draganovo, Petelovo, Gabrovo, Komuniga ve Paniçkovo olmak üzere toplam 7 yerleşim yerinde, köylerden geçen ulusal karayolu ağı ile doğrudan bağlantısı olan sokaklar da yenilenecek ve asfaltlanacak.

Muhtarlar, Çernooçene belediye yönetimine kendi adına ve yerel sakinleri adına, projenin uygulanması ve verilen taahhütler için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Aydın Osman, “Bu projenin tamamlanması ile yerel halkın yaşam koşullarını iyileştireceğiz” dedi.

Büyüyen konut inşaatları nedeniyle Çernooçene, Novi Pazar, Kableşkovo, Pryaporets ve Srednevo köyleri arasında fiziksel sınır yok. Bu sayede çevre köyler belediye merkezinin semtleri haline geliyor.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS