Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
08 Temmuz 2020
HABERLER » Kırcaali
İtfaiyeciler ve “Çernooçene-2016” gönüllü itfaiye ekibi 2020 yazına hazır

İtfaiyeciler ve “Çernooçene-2016” gönüllü itfaiye ekibi 2020 yazına hazır

26 Haziran 2020

Göreve yeni atanan Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürü Başmüfettiş Mitko Nikolov, “Çernooçene-2016” gönüllü itfaiye ekibi ile bir araya gelerek ilk çalıştayını gerçekleştirdi.

Toplantıda şimdiye kadar kış-bahar döneminde yapılan çalışmaların analizi yapıldı ve yılsonuna kadar yerine getirilecek ödevler konuşuldu. Yaz mevsiminde olası orman ve tarla yangınları ile başa çıkmak için önleyici tedbirler konusuna ağırlık verildi.

Eğitimin amacı, gönüllü itfaiyecilerin doğal afetler, acil durumlarda yapılacak eylemler, bunlardan korunma tedbirleri hakkındaki bilgilerini yenilemeleri ve arama kurtarma çalışmaları sırasında iş organizasyonu oluşturmaları ve güvenlik önlemleri almalarıdır.

İtfaiyeciler ve gönüllüler, zor bir dağlık arazide bulunan afetzadeleri kurtarmak için ortak bir taktik eğitim yapılması fikrini tartıştılar.

Mitko Nikolov, şimdiye kadar hizmet verdiği bölgede durumun nispeten sakin olduğunu bildirdi.

Başmüfettiş Nikolov, “Çernooçene (Yenipazar) Belediyesi, avantajlarının farkına vararak “Çernooçene-2016” gönüllü itfaiye ekibini kurdu. Bu, gönüllü itfaiyecilik ekibinin müdahale ekiplerinin ek bir kapasitesi olması için yapıldı ve ilçe sakinlerinin güvenliğinin sağlanması için gerekli bir unsurdur” diye ifade etti.

Çernooçene Belediye yönetimi ve Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü, gönüllü itfaiye ekibini, felaketleri, yangınları ve acil durumları önlemek veya kontrol altına almaya yönelik aldıkları sorumluluk için tebrik etti.

Onlar, Kırcaali Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü’nün gönüllü itfaiye ekibinin taahhüdünü yerine getireceğine ve yangınları kontrol altına alma ve söndrüme veya diğer kurtarma operasyonları konusundaki yetkinliklerine büyük ölçüde bel bağladığını vurguladılar.

“Çernooçene-2016” gönüllü itfaiye ekibi, 2016 yılının sonunda kuruldu. Gönüllü itfaiyeciler, şimdiye kadar birkaç acil durum ve yangın söndürme çalışmalarına katıldılar.

İsmet İSMAİL

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:156 351
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:2 775
-Toplam Vaka Sayısı:5 914
-Aktif Vaka Sayısı:2 664
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:174
-Toplam Vefat Sayısı:250
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4
-Hastanelerde Yatanlar:470
-Yoğun Bakımda Olanlar:29
-Toplam İyileşenler:3 000
-Son 24 Saat İyileşenler:85

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS