Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6759 Lv.
GBP GBP 2.1609 Lv.
TRL TRL 0.2147 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Ekim 2020
HABERLER » Bulgaristan
Necmi Ali: AB Kurtarma Fonu, yerel düzeyde ekonomik büyümeyi hızlandırmalı

Necmi Ali: AB Kurtarma Fonu, yerel düzeyde ekonomik büyümeyi hızlandırmalı

14 Ekim 2020

Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali'nin Avrupa Birliği (AB) Bölgeler Komitesi Genel Kurulu toplantısında vurgu yaptığı konuların birkaçı COVID-19 krizi ve salgınının ekonomik sonuçları, hem yerel yönetimler hem de küçük ve orta ölçekli işletmeler için gerekli destek oldu.

Çevrimiçi toplantıda ayrıca Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ile AB fonları ve kurtarma fonu hakkında bir tartışma da yapıldı.

Avrupa Parlamentosu eski milletvekili Necmi Ali’nin ifadesine göre, eşi görülmemiş krizin sonuçlarıyla başa çıkmada en önemli önceliklerden biri, bölgelerin potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı ve AB genelinde yaşam standartlarının yakınlaşmasını hızlandırmayı amaçlayan ekonomik ve sosyal uyumu sağlamak. Ancak sadece uygun koşullarda finansal desteğe değil, aynı zamanda onaylanan ve finanse edilen projelerin hızlı bir şekilde uygulanması yönünde danışmanlık hizmetlerine de ihtiyaç var.

Bazı bölgelerin kombine finansmana ve kamu-özel ortaklıklarına daha zor erişime sahip olduğu gerçeğini yineleyen Necmi Ali, “Kriz kurtarma fonu, yerel ve bölgesel düzeyde ekonomik büyüme potansiyelini güçlendirmeyi, sosyal ve ekonomik etkilerini hafifletmeyi ve gelecekte benzer ölçekte krizlere hazırlanmayı amaçlamalı” diye belirtti. Bu da, yerel ve bölgesel yönetimlerin, krizler sırasında nüfusun acil ihtiyaçlarına daha uygun şekilde cevap verebilmek için gerekli destek ve araçları almasını gerektirmekte.

Belediye Başkanı, krizden son derece ağır etkilenen küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) de odaklandı. Necmi Ali, “KOBİ’lerin Avrupa Yatırım Bankası tarafından desteklenen yerel kurumlarımız aracılığıyla ihtiyaç duydukları desteği alacaklarına ikna olmalıyız” diye kaydetti. Necmi Ali, finansmana erişimin genel maliyetlerini ve idari yükünü azaltarak somut iyileştirme girişimlerini öne çıkararak Avrupa Komisyonu ve üye devletler ile daha yakın işbirliği çağrısında bulundu.

Necmi Ali, Bölgeler Komitesi ile işbirliği içinde EIB’in bölge ofislerini kurma girişimini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

COVID-19 AŞISI OLMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-10-15
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 21 EKİM 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:31 863
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:1336
-Aktif Vaka Sayısı:13 430
-Toplam Vefat Sayısı:1019
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS