Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6759 Lv.
GBP GBP 2.1609 Lv.
TRL TRL 0.2147 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Ekim 2020
HABERLER » Bulgaristan
Ekonomi Bakanlığından büyük yatırımlar yapılan belediyelere ödül

Ekonomi Bakanlığından büyük yatırımlar yapılan belediyelere ödül

15 Ekim 2020

Ekonomi Bakanı Lıçezar Borisov, yatırım miktarı ve istihdam sayısı bazında belirlenen Bulgar belediyelerinin bütçelerine önemli miktarda gelir sağlayan şirketlere ödül verdi. Ödüller, 12 Ekim Bulgar Belediyeleri Gününde düzenlenen törenle verildi.

Bakan, törende yaptığı konuşmada Ekonomi Bakanlığının iş dünyası ile sürekli diyalog içinde çalıştığını ve potansiyel yatırımcıların Bulgaristan pazarında başarılı bir şekilde konumlandırılması için en etkili yöntemleri bulmanın yanı sıra bir dizi kriz karşıtı önlem ve eylemle şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için mümkün olan her şeyi yaptığını vurguladı. Borisov, Yatırım Teşvik Kanunu kapsamında yılın başından itibaren toplam 709,4 milyon leva değerinde 22 proje için A Sınıf Yatırım sertifikası verildiğini ve bu projelerin 3 203 kişilik istihdam yaratma potansiyeline sahip olduklarını hatırlattı. Onların arasında yüksek teknolojili üretim ve hizmetlere ilişkin 13 projenin bulunduğu anlaşıldı. Bu bağlamda Bakan Borisov, yatırımın başlangıç yönü ilkesine göre hesaplanan ülkeye yapılan doğrudan yatırımların net nakit akışlarının, Ocak - Temmuz 2020 dönemi için 1407,4 milyon avro (GSYH’nin % 2,5'i) ile pozitif olduğunu ve Ocak - Temmuz 2019 dönemine göre 494,8 milyon avro (% 54,2) arttığını vurguladı. Temmuz 2019'da 400 milyon avroluk pozitif nakit akışına kıyasla Temmuz 2020'de nakit akışı pozitifti ve 958,8 milyon avroya ulaştı.

Kuklen, Elin Pelin, Şumnu, Kırcaali ve Vratsa (İvraca) belediyeleri bütçelerine yatırımcıların önemli katkılarından dolayı ödüller aldı.

Kuklen Belediyesi, 52 495 000 leva yatırım yapan ve Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz için parça üretimi yapan işletmesinde 241 kişilik istihdam yaratan ve faaliyetini geliştirmekte olan Türk Bayraktarlar Holdingin bir parçası olan Odelo Bulgaria Ltd. Şirketi için ödüllendirildi.

Elin Pelin Belediyesi, PS Group Şirketinin 12 000 000 leva değerinde yatırım yapması ve 195 kişilik istihdam yaratmasından dolayı ödüllendirildi. Şirket, toplam 80 dönümlük iki arsa üzerinde bir wellness alanı, SPA oteli ve rekreasyon alanları inşa ediyor. Yatırımcı, Ravno Pole köyü sokaklarında içme suyu şebekesini rehabilite edecek ve Ravno Pole köyünde bir arıtma tesisi inşaatına ilişkin projenin uygulanmasına yardımcı olacak.

Şumnu Belediyesi, Şumnu Endüstriyel Parkı arazisinde alüminyum profiller için bir fabrika inşa eden ve 250 uzman ve işçiye istihdam sağlamayı planlayan VIAS Ltd. Şirketinin 42 milyon leva yatırımı için ödül aldı. Şirket, şehirde işletme ve SPA oteli inşa ediyor ve ilçede sporun gelişmesine destek oluyor.

Kırcaali Belediyesi de ödüllendirilen belediyeler arasında yer aldı. Ödül, yüksek teknoloji güç kaynağı üretimine 23 milyon levanın üzerinde yatırım yapan ve 240 kişiye istihdam sağlayan International Power Supply (IPS) Şirketinin şehirde yeni bir fabrika açmasından dolayı verildi.

Diğer ödüllendirilen Vratsa Belediyesinde 10 000 metrekarelik bir alanı kapsayan MD Electronic Ltd. Şirketi tarafından inşa edilen en modern endüstriyel tesislerden birinde dünyadaki tüm otomobil markaları için veri iletim kabloları ve elektronik bileşenler üretilecek. Şirketin 300 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor ve şu ana kadar yapılan yatırımın tutarı 22 milyon levaya ulaşıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

COVID-19 AŞISI OLMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-10-15
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 21 EKİM 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:31 863
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:1336
-Aktif Vaka Sayısı:13 430
-Toplam Vefat Sayısı:1019
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS