Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6449 Lv.
GBP GBP 2.1943 Lv.
TRL TRL 0.2062 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
30 Kasım 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali ilinde yeni koronavirüs önlemleri açıklandı!

Kırcaali ilinde yeni koronavirüs önlemleri açıklandı!

23 Ekim 2020

Kırcaali İl Koronavirüs Kriz Masası, Kırcaali Valisi ve Kırcaali İl Koronavirüs Kriz Masası Başkanı Nikola Çanev’in önerisi üzerinde dünkü toplantısında koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasını önlemek için iki yeni kısıtlayıcı önlem uygulanmasına karar verdi. Emeklilik kulübü ziyaretleri, olağanüstü salgın durumunun sonuna kadar askıya alındı. Belediye pazarlarında maske takılması zorunlu olacak ve erişim kontrol edilecek. İlçe koronavirüs kriz masalarının kararıyla yerel düzeyde ek önlemler alınabilir. Örneğin, kültür-sanat ve spor etkinliklerinin iptali, gece kulüplerinin kapatılması vb.

Kırcaali’deki (COVID-19) hastalarının tedavi gördüğü Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümünde yatakların dolması nedeniyle Kırcaali İl Koronavirüs Kriz Masasının kararıyla Momçilgrad (Mestanlı) ve Krumovgrad (Koşukavak) kasabalarında bulunan hastaneler de koronavirüs hastaları kabul etmeye başlayacak. Bu sabah itibariyle Kırcaali hastanesinde 28 koronavirüs hastası tedavi görüyor. Onların 16’sı Enfeksiyon Hastalıkları Bölümüne, 8’i Zatürre (Pnömoni) ve Tüberküloz Hastalıkları Bölümüne, 4’ü ise Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Bölümüne yerleştirildi. Çoğunda şiddetli seyreden zatürre ve yüksek ateş görülüyor.

Kırcaali Hastanesi Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov, “Pratikte Zatürre ve Tüberküloz Hastalıkları Bölümü, COVID-19 Bölümü olarak işlev görüyor. Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Bölümünde koronavirüs hastaları için ayrılan yatakların yüzde 50’si dolu” diye kaydetti. Prof. Dr. Çerkezov’un ifadesine göre, durum daha karmaşık hale geliyor ve sağlık kurumlarının temel sorunu personel yetersizliği ve sağlık görevlilerinin ağır iş yükü. Son zamanlarda kendi isteğiyle koronavirüs testi yaptıran kişilerin sayısı arttı ve onların test sonuçlarının yüzde 60'ı pozitif çıktı. Evde tedavi görmek yerine hastanede yatmak isteyen koronavirüs tespit edilen kişilerin sayısı da artıyor.

Kırcaali Valisi, “Bu aşamada ana görevimiz, sağlık sisteminin istikrarını sağlamak ve bazı vakaları COVID-19 pnömonisi tedavi edebilen ilçe hastanelerine sevk etmek” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Mastanlı 2020-10-23 16:04:26
Mastanlıda Covid 19 sağlam bastırıyor hergeçen gün pozitif vakalar artıyor.

ViK da 10 işçi pozitif vakayla karantinada.

Mastanlıya gelecekler dikkatli olsunlar.
fes 2020-11-19 11:36:20
Güneşli havada 20 dakika durun coronaya moronaya yakalanma, gerisi hikaye. Korkmaya gerek yok. D vitamini eksikliği hastalığın esas nedeniymiş, uzmanlar bunu söylüyor. Güneş yoksa gidin eczaneden D vitamini alın.
fes 2020-11-21 18:09:00
Haklı olabilirsin, bu hastalık konusunda o kadar çok yazı okudum ki, sonunda akıl sağlığımı yitirmiş olabilirim.

İspanya'da hastaları güneşe çıkarmışlar, hepsi iyileşme göstermiş. Skandinav ülkelerinde millet marketten D vitamini alabildiğinden güneş olmamasına rağmen daha az hasta oluyorlarmış. Bir de bizim bol güneşli Bodrum'da neredeyse sıfır hasta varmış.

Gelgelelim ağır şeker hastası, böbrekler iflas, damarlar nagarla tıkalı bir adam zaten ölecek, Corona olmaza moronadan ölecek. Ne yapalım "ölen ölür, kalan sağlar bizimdir".

Dünya sağlık örgütüne güven olmaz, globalistlerin kontrolündedir. Büyük sıfırlamayı (Great Reset) yapmak için milleti coronayla korkutuyorlar.
fes 2020-11-22 14:17:47
İnternet çöplüğünde bilgi çok, bütün mesele, bu çöplükte değerli olan bilgileri bulabilmektir.

Polat Alemdar'ın çırpı gibi kollarla otuz beş kişiyi yere sermesine hiç inanmadım. Kavruk Anadolu çocuğu değilim ben, Kırcaali dağlarının çocuğuyum.


Bulgaristan doğumlu Erkan Trükten beyi ekranlarda dinlemişliğim var. Rothschild ailesiyle Rockefeller ailesi Amerikada çatıştı diyor. Trump Rockefeller ailesinin tarafını tutarken Biden diğer tarafı tutuyormuş. Ben Erkan'ın yalancısıyım.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS