Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Borisov: Hükümet olarak halkla birlikte bir yumruk olalım

Borisov: Hükümet olarak halkla birlikte bir yumruk olalım

02 Kasım 2020

Başbakan Boyko Borisov, hükümet üyeleriyle bir araya geldiği video konferans toplantısında yaptığı konuşmada, “Her bakan kendi alanında salgınla mücadelede ön safta yer almalı ve hükümet olarak Bulgaristan vatandaşlarıyla birlikte salgına karşı tek bir yumruk olmalıyız” diye kaydetti. Devlet kurumlarının ortak eylemlerinin en katı bir örgütlenme, düzen ve tam bir seferberlik ile devam etmesini emreden Başbakan, “Şu anda finansal ve ekonomik önlemlerle bunu yapıyoruz. Zerre kadar tereddüt olmasın” diye altını çizdi.

Başbakan, Sağlık Bakanına ülkemizde bulunan her bir kamu ve özel tüm hastanelerin önünde getirilen hastalara hızlı bir şekilde teşhis konulması ve gerekli sağlık hizmet sunucusuna yönlendirilebileceği mobil sağlık hizmetleri noktası kurulmasını emretti. Borisov, ”Bunun için gerekli her şeyi kullanın - itfaiyeciler, polis, koruyucu kıyafetler. Ananiev, maddi olarak ihtiyaç duyulan her şeyi kesinlikle sağladı. Tüm hastalar için her türlü ilaçlar var. Bütün bunlar hemen yapılmalı” diye talimat verdi. Başbakan, ayrıca Bulgaristan vatandaşlarının COVID-19 ile enfekte olan kişilerle temas etmişlerse kendilerini derhal izole etmeleri gerektiğinin bilgilendirilmesinin önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Ulusal Sosyal Sigortalar Enstitüsü (NOİ) ve Sağlık Bakanlığı gibi kurumların ülke genelinde konaklama amaçlı olarak da kullanılabilecek otel tesisleri ve sanatoryumlarının bulunduğunu hatırlatan Başbakan, “Bu şekilde hastaneler üzerindeki baskı mümkün olduğu yerlerde daha da azaltılabilir” dedi. Borisov’un ifadesine göre, esnekliğe sahip olmak ve gerekli ameliyatları yapmaya devam etmek son derece önemli. Başbakan, “Hayat devam etmeli. Mart-Nisan aylarında aşılara sahip olacağımıza, dünyayı kurtaracak bir şeye sahip olacağımıza ve ileriye bakacağımıza inanıyorum” diye ifade etti.

Borisov’un ifadesine göre, ayrıca davaları durdurmamak ve mümkünse kurumların çevrimiçi olarak faaliyet göstermesi de önemli. Başbakan, ”Devlet kapatılmamalı. Birçok ülkede bu kolay bir yaklaşım - karantina, kapatma, en kolay, en basit. İnsanları sağduyu içinde ikna etmemiz gerekiyor” diye kaydetti.

Borisov, “İnsanların doğru kararı verdiklerini ve istifa etmememizin sadece kendi iyilikleri için olduğunu anlamaları gerekir. En zor zamanlarda mücadele ederek, onları kurtarmak istiyoruz ve ülkeyi sağlık, mali ve ekonomik krizden de çıkaracağız” dedi. Başbakanın ifadesine göre, sosyal ve ekonomik önlemler devam etmeli ve bütçeye gelir sağlanmalı. Borisov, kabine üyelerine dönerek, ”Bulgaristan’ın bilişim teknolojileri alanında kaydettiği ilerleme, bilişim sektöründe yapılan her şey, ekonomik büyüme sayesinde diğer ülkelerden daha hızlı ilerleyeceğiz. Ama insanları korumamız lazım – sizden istediğim bu” dedi. Bu zor dönemde yerel yönetimlerle etkileşimin büyük önem taşıdığına da işaret eden Başbakan, “Belediye başkanlarına elinizden gelen her şeyle yardım edin. Her şey yoluna girmeli, ancak insanlar kendilerini korumalı, maske takmalı, sosyal mesafeyi korumalı, öyle ki hayat durmasın” diye sözlerini bitirdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS