Trakya Otoyolunun 12 km’lik Burgaz bölümü onarıldıPerşembe, 05 Kasım 2020

Trakya Otoyolunun 12 km’lik Burgaz bölümü onarıldıKarayolu Altyapısı Ajansından (APİ) yapılan açıklamaya göre, Trakya Otoyolunun Burgaz yönünde Belozem kavşağı ve Orizovo kavşağı arasındaki toplam 52 km'lik bölümün 12 km'lik kısmının onarımı tamamlandı. Yarın itibariyle onarımlar aynı bölümde devam edecek, ancak Sofya yönündeki kısma geçilecek. Trafik, Burgaz yönündeki onarılan yolun üzerinden her iki yönde gerçekleştirilecek.

Onarım yapılan bölüm, Belozem yol kavşağından sonra yolun 156. km'sinden Orizovo kavşağından önceki 168. km'ye kadar uzanıyor. Onarım faaliyetleri, APİ'nin Trakya Otoyolunun bakım ve onarım işini yüklenen devlete ait Otoyollar Şirketi tarafından gerçekleştiriliyor. 12 kilometrelik bölümde yeni asfalt kaplama yapıldı, drenaj altyapısı iyileştirildi, yeni yatay işaretleme yapıldı, trafik levha işaretleri ve hız sınırlama sistemleri yenilendi. Otoyolun Burgas yönündeki 40 kilometrelik bölümünde bakım ve onarım faaliyetleri ekim ayının başında başladı.

APİ, sürücülere dikkatli sürmelerini, trafik sinyalizasyon ışıklarına ve 70 km/s hız sınırına kesinlikle uymalarını tavsiye etti.

Sofya yönünde onarım çalışmaları nedeniyle Meriç Otoyolunda Svilengrad kasabasından Sofya'ya yolculuk yapan sürücüler, Orizovo kavşağında Burgaz yönüne giden Trakya Otoyoluna geçerek ve Çırpan kavşağında Sofya yönüne giderek Trakya Otoyolu üzerinden devam edebilecekler.

Trakya Otoyolu üzerindeki Plodovitovo kavşağı ile Sofya yönünde üçüncü sınıf Orizovo-Plodovitovo-Pırvomay yolu arasındaki bağlantı yolu da trafiğe kapatılacak. Pırvomay'a giden sürücüler, Çırpan kavşağında Trakya Otoyolundan çıkarak ikinci sınıf II-66 yol üzerinden Plodovitovo ve Pırvomay yönünde devam edebilirler.

Trakya Otoyolunun Burgaz yönünde 198.km'sinden 200.km'si arasındaki bölüm de onarılıyor. Trakya Otoyolunda yapılan inşaat çalışmalarının en geç yılsonuna kadar tamamlanması bekleniyor.


DİĞER HABERLER