Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Mikro krediler, daha kolay şartlarda verilecek

Mikro krediler, daha kolay şartlarda verilecek

24 Kasım 2020

Fonların Fonu (FnF) tarafından finanse edilen mikro krediler, öncekinden daha kolay şartlarda verilecek. Amaç, onları daha geniş bir nihai alıcı yelpazesine sunmak ve başvuru sürecini kolaylaştırmak. Değişiklik, FnF’nin koronavirüs (Covid-19) salgınının ekonomik sonuçlarıyla mücadelede işletmeleri desteklemek için attığı bir başka adım.

Risk paylaşım modeli ile mikro kredi vermek için Avrupa Sosyal Fonu tarafından eş finansman sağlanan 2014-2020 Dönemi İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programınca 23,9 milyon leva sağlandı. Fonlar şirketlere üç finansal aracı kurumlar (SIS Credit, Microfund ve First Investment Bank (FIB)) aracılığıyla ulaşır. FnF, tüm sözleşmelere kredi koşullarının iyileştirilmesini öngören ek protokoller imzaladı.

Ek protokoller, kredi alıcılarının kapsamını genişletiyor ve şirketler ve 5 yıl öncesine kadar kaydını yaptıran serbest meslek sahipleri artık finansman alabiliyor. Şimdiye kadar şart, başvuru sahiplerinin 3'ten az mali yıl tamamlamış olmasıydı.

Finansal araç kapsamında bir kredi ile finanse edilen harcamaların uygunluğunun kanıtlanması için idari işlemler kolaylaştırıldı.

Salgının sona ermesinden sonraki dokuz aylık bir süre boyunca Covid-19'un sonuçlarının üstesinden gelmek için aşağıdaki ek kolaylıklar uygulanacak:
- anapara ve / veya kredinin faizi için üç yıla kadar ödemesiz dönem olasılığı;
- 5 000 levaya kadar az miktarda kredi verme imkanı;
- başvuru sahibinin kar payı dağıtmamış olması şartı kaldırıldı.

Risk paylaşım modeli ile mikro kredi, startup işletmelerin ve sosyal işletmelerin kurulmasını ve geliştirilmesini destekler. Kredilerle ayrıca, sahipleri altı aydan fazla işsiz kalmış, 29 yaşına kadar gençler, engelliler olmak üzere hassas grupların temsilcisi olan işletmeler de destekleniyor.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS