Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5966 Lv.
GBP GBP 2.17 Lv.
TRL TRL 0.2104 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Ocak 2021
HABERLER » Bulgaristan
Ortaokul ve üniversite öğrencileri pratik etkinlikleri yüz yüze gerçekleştirecek

Ortaokul ve üniversite öğrencileri pratik etkinlikleri yüz yüze gerçekleştirecek

12 Ocak 2021

Başbakan Boyko Borisov’un sağlık, eğitim ve bilim, gençlik ve spor ve içişleri bakanları ile Ulusal Koronavirüs Kriz Masası ve Covid-19'a Karşı Ulusal Aşılama Planı'nı Uygulama Kurulu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği çalışma toplantısında alınan karara göre, 5-12. sınıf öğrencileri ve üniversite öğrencilerine yalnızca elektronik ortamda gerçekleştirilemeyen pratik faaliyetlere yönelik yüz yüze eğitim gerçekleştirmelerine izin verilir ve onların diğer dersleri 31 Ocak'a kadar çevrim içi uzaktan eğitim şeklinde devam edecek.

Sağlık Bakanı, Başbakana ülkede salgın durumunda iyileşmenin devam ettiğini bildirdi. Prof. Dr. Angelov, “Morbidite açısından Bulgaristan artık Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında 26. sırada, bunlara Balkan ülkelerini de eklersek morbidite açısından 31.sırada, mortalite açısından ise AB ülkeleri arasında 7. sıradayız” diye belirtti. Bakan, sağlık kurumlarında hem yoğun bakım ünitelerinde hem de onların dışındaki bölümlerde bulunan Covid-19 hastaları için ayrılan yataklarının kullanılabilirliğini azaltma yönünde kalıcı bir eğilim olduğunu kaydetti. İyileşen hasta sayısının, günlük bazda yeni vaka sayısına göre istikrarlı bir şekilde daha yüksek kalmaya devam ettiğini belirtti.

Bakan, yapılan analizler ve görüşmelere dayanarak Başbakan ve Bakanlar Kurulu üyelerine 5-12. sınıf öğrencileri ve üniversite öğrencilerinin, bazı pratik etkinlikleri ve sınavları yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirmelerine izin verilmesini, ancak elektronik ortamda uzaktan eğitimlerinin 31 Ocak'a kadar sürmesini önerdi. İstisnai olarak yüz yüze eğitim şeklinde yürütülecek belirtilen pratik faaliyetlerin listesi hazırlanacağı anlaşıldı.

Prof. Dr. Angelov, “Ülkede alınan diğer salgın önleyici tedbirlerin Ocak ayı sonuna kadar uygulanmaya devam etmesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. Bakan Krasimir Vılçev ve Krasen Kralev de bu görüşe katıldılar.

Başbakan Borisov, “Son haftalardaki veriler, bu şekilde uygulanan koronavirüs önlemlerinin doğru ve zamanında olup olmadığını söyleyen herkese bir cevap olsun” diye kaydetti. Borisov, diğer Avrupa ülkelerinde sert kısıtlamalar getirilmesi karşısında mümkün olan en hafif anti-salgın önlemlerle yeni virüse karşı mücadelede elde edilen iyi sonuçlar için tüm doktorlara ve sağlık çalışanlarının yanı sıra Ulusal Koornavirüs Kriz Masasına teşekkür etti. Başbakan, “Aynı zamanda birçok insan mesafe ve maskelerle kendilerini ve sevdiklerini koruyorlarsa bunun sadece sağlıklarını korumak için iyi bir önlem olduğunu fark etti. Çocukların alışkanlıklarını kaybetmemeleri için kreş, anaokulları ve ilkokul öğrencilerinin okullara gitmeleri büyük bir artı” diye belirtti.

Başbakan, 5-12. sınıf öğrencilerinin de yeniden yüz yüze eğitime başlamaları için farklı seçeneklerin dikkate alınacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

22 OCAK 2021     

-Toplam Vaka Sayısı: 213 864
-Son 24 Saat Yapılan Test Sayısı:7 674
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:455
-Aktif Vaka Sayısı:27 769
-Toplam İyileşen Sayısı:177 354
-Toplam Vefat Sayısı:8 741
-Son 24 Saat Vefat Edenler:90
-Aşı Olanların Toplam Sayısı: 25 251

Kaynak: www.coronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS