Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başkan Müh. Şaban, Türkiye’den gelen konukları kabul etti

Başkan Müh. Şaban, Türkiye’den gelen konukları kabul etti

11 Şubat 2021

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, ailesinin kökeni Tırgovişte (Eskicuma) ilçesinin Osen köyüne dayanan Türkiye’den kardeş Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider’i makamında konuk etti. Görüşmede gelecekte ortaklık fırsatları ve ortak kültürel proje ve programların geliştirilmesi ele alındı. Belediye Başkanı Müh. Şaban, konuğuna Ardino'nun tarihi, kültürel yerleri ve ayrıca ilçenin gelecekte gelişimi için belediye yönetiminin planları hakkında bilgi verdi.

Sıcak ilgi ve misafirperverlik için teşekkür eden Mehmet Gider, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun içten selamlarını iletti.

Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, “Ardino, misafirperver insanıyla güzel ve sakin bir kasaba. Sizinle beraberiz. Emin olun! Her zaman elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız” diye ifade etti. Gider, Bulgaristan'ı çok sevdiğini ve ailesinin memleketini her zaman çok güzel duygular içerisinde ziyaret ettiğini belirtti.

Görüşmede Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde Başuzman Varol Şen de hazır bulundu.

Kırklareli, Bulgaristan sınırına yakın bir il merkezi. Şehrin merkezinde dünyaca ünlü yazar Sabahattin Ali'nin adını taşıyan bir park yer alıyor.

Güner ŞÜKRÜ

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS