Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Tekstil sektörü, devletten daha fazla resmi kıyafet dikim hizmeti vermesini istedi

Tekstil sektörü, devletten daha fazla resmi kıyafet dikim hizmeti vermesini istedi

15 Şubat 2021

Özel bir televizyona konuk olan Bulgaristan Deri ve Tekstil Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Volodya Stoyanov, “Yerel tekstil üreticilerini desteklemek için Bulgar üreticilerine daha fazla devlet memurları, ordu mensupları ve diğer organlarda çalışanlara kıyafet dikim hizmeti verilmeli. Fatura ödeme uygulamasının kaldırılması ve şirket kıyafetlerinin yerli üreticilerden satın alınması uygulamasının başlaması ve ayrıca Çin’den yasa dışı ithalatın sınırlandırılması” diye kaydetti.

Stoyanov, “Salgının başlangıcında daha Mart ve Nisan aylarında Batı Avrupa'da müşterilerimiz, Nisan sonrası için planlanan siparişlerini yaklaşık % 30 oranında düşürdüler” dedi.

Dernek Başkanı, “Tekstil endüstrisinde yer alan tüm işletmelerin, çok kısa bir sürede salgın sırasında ihtiyaç duyulan belirli ürünlerin üretimine yönelmeleri gerekti. Bu bize iş yerlerimizi korumamıza fırsat verdi. Haziran ayından sonra bir süre istikrarlı bir dönem yaşandı, ancak salgın Bulgaristan'da genel olarak giyim üretimini etkilemeye devam ediyor” diye ekledi.

Stoyanov, “Pandemi, üst giyim üreticilerini çok kötü etkiledi. Sektörde birçok şirket şimdi pijama, gecelik ve eşofman gibi daha hafif giysi üretimine geçiyor” dedi.

Dernek Başkanı, “Mart 2021'den sonraki dönemin daha da zor olacağını varsayıyoruz, çünkü 2021/2022 sonbahar-kış sezonu için gelecek programlar henüz belli değil” diye ifade etti.

Stoyanov, “Geçen yılın başında Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev ile sektöre destek sağlayacak tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı yapıldı, ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu tedbirler uygulanmadı” diye kaydetti.

Dernek Başkanı, “25 Şubat'ta hem devlet kurumlarının hem de sektör temsilcilerinin ve toplumun ileri gelenlerinin katılımıyla Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Önündeki Ulusal Perspektifler Konferansı düzenlenecek. Toplantıda Bulgar tüketicilerin dikkatini çekecek önlemler masaya yatırılacak” dedi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS